sta ciniti?

wet look

Primećen član
Poruka
802
ako jedan od roditelja kotRRRlja...
mislim,kako decu uciti da pravilno izgovraju slova kada jedan roditelj uz svu savrsenu dikciju koju ima,jednostavno ne izgovara R pravilno?
 
wet look:
heheh,ali roditelj voli to svoje R kao i njegova okolina... a zasto vuci dete po ordinacijama,ako se to na neki nacin moze izbeci... :wink:
Poseta logopedu ne mora da znači i obavezno "vući dete po ordinacijama" već mi se to čini kao najbolje mesto gde se može dobiti savet...
Imam slično iskustvo sasvim lične prirode koje se sastoji od "šuškanja" kod glasova "s" i "c" (ne preterano, ali se oseti), daleko od toga da imam komplekse, ali se bavim i poslom kod koga bi bolje bilo da toga nema. Inače, mojim roditeljima i okolini je to uvek bilo "baš slatko i simpatično".
Nepravilan izgovor pojedinih glasova je vrlo često i posledica anomalije vilice, a to treba rešavati na vreme...
 
wet look:
ako jedan od roditelja kotRRRlja...
mislim,kako decu uciti da pravilno izgovraju slova kada jedan roditelj uz svu savrsenu dikciju koju ima,jednostavno ne izgovara R pravilno?

Тај родитељ тако изговара зато што не може другачије, а ако дете може правилно да изговори Р неће га изговарати погрешно. Дете слуша и другог родитеља, и баке и деде, и другаре, и телевизију... Не брини се, кажу логопеди да се до предшколског узраста не треба забрињавати због неправилног изговора неких гласова јер ће то деца сама регулисати, само их треба кроз игре помало подстицати.
Моја ћерка је до 5 године неправилно изговарала чак 11 гласова( шушкала је ), а онда је за пола године одједном све исправила. Мало смо се играле ''на слово, на слово'', мало рецитовале неке песмице...и сад је све ОК.
 

Back
Top