Razvodni orman

Imam dovodni kabl koji je 4x16 i dovedeno uzemljenje. Kupio sam orman A3 za dva brojila ali za sada postavljam samo jedno. Imam tri etaze na kojima nije posebno izvedena FID sklopka tako da bi je mozda trebalo izvesti u ormanu. Ovi iz elekrodistribucije postavljaju ona tri glavna osiguraca koji idu u onaj posebni mali orman koji se nalazi ispod ovog razvodng i rekli su mi da treba da povezem ceo orman a da oni kad dodju samo zakace kabl na banderu (posto se radi o podzemnom kablu proveo sam ga do bandere i stavio da tamo visi) i ispitaju da li je sve ok. Ja mislim da sam sve rekao.
 
Vidi ovako,
Ne znam odakle si ti, ali ovde u Nisu ne mozes sam da povezujes instalacije, to mora da uradi osoba sa sertifikatom, jer bez toga distribucija nece da te ukljuci na mrezu. Tako da mi se cini da cak i kad bi znao sve da povezes, dzabe ti je.
 
pa kad postavis stopice na kabel naravno srazmerne njegovoj kvadraturi postavis sve to na kuciste naravno na porculanski izolator na svaku fazu postavi kabel PF 6 mm2 pa u te glavne osigurace tj limitatore neznam koju amperazu dozvoljavaju kod vas kod nas u su ti je 25 ampera po fazi a to ti na takav dolazni kabel koji si bez veze kupio nista neznaci pa sa osiguraca na el brojilo i sa el brojila na feed sklopku ako mislis kasnije da capas neka ti feed bude blizu brojila da ti posle razlika pot. ne predstavlja problem a ako jos nisi nabavio brojilo moj ti savet da uzmes nisko el brojilo neznam da li sve skontao ali pitaj ako ti nesto nije jasno. ali je najbolje da angazujes nekoga za to da te posle ne svrbi glava i dalje ti moj savet da se ne nuluje uzemljenje to bre rade u bosni a mi nismo bosna hehe.!! :twisted:
 
Snasao sam se za spajanje dosao je ovaj tip iz elektrodistribucije i rekao sta da uradim tako da sam to zavrsio. Sto se tice limitatora, ja imam saglasnost na 16A i on mi je rekao da ne moram da idem da doplacujem za 25A nego da ce on doneti neke osigurace na kojma pise da su 16A a ustvari su 32A da li to stvarno postoji ili su to neka nasa srpska posla jer ne bih posle da imam problema zbog toga.
 
ma jok neces imati problema imaces ih ako ih neuzmes jer ces trckarati napolje non stop da ih ukljucujes kad god izbace takvi limitatori se naplacuju 600 din jbga uzeo si mocan dolazni napojni vod i sad cvrc to su ti srpska posla a koje brojilo si montirao mehanicko, elektronsko ili digitalno jer postoji bezbolno resenje..hehe a sto se tice najeba po zakonu to ti sad nedavno izaslo necackaj blombe..!!!!smatrace se kradjom i podleze krivicno... koja glupost zamisli zivis u zgradi i mrzis komsiju dovatis mu blombu sa brojila i sjebes ga ...? :twisted:
 

Back
Top