A KO JE ALEKSANDAR VASILJEVIC-general pukovnik..??

Aleksandar Vasiljevic na sudjenju Slobodanu Milosevicu:

"Radovan Stojicic Badza je tamo poslat iz MUP-a Srbije i MUP Srbije je organizovao odbranu Srba van Srbije i dodeljivao oruzje i sve ostalo. Ja sam bio dosta revoltiran postupcima paravojnih jedinica i trazio sam da MUP Srbije preduzme mere da se ovi sastavi proteraju iz zone borbenih dejstava JNA. Zoran Sokolovic (tadasnji ministar saveznog MUP-a) tada je kazao da ne zna ko je Arkan i preko svih mojih upozorenja preslo se cutke."
 
Aleksandar Vasiljevic na sudjenju Slobodanu Milosevicu:

"Radovan Stojicic Badza je tamo poslat iz MUP-a Srbije i MUP Srbije je organizovao odbranu Srba van Srbije i dodeljivao oruzje i sve ostalo. Ja sam bio dosta revoltiran postupcima paravojnih jedinica i trazio sam da MUP Srbije preduzme mere da se ovi sastavi proteraju iz zone borbenih dejstava JNA. Zoran Sokolovic (tadasnji ministar saveznog MUP-a) tada je kazao da ne zna ko je Arkan i preko svih mojih upozorenja preslo se cutke."

tako je to kada umesto vojaske angazuje kursiste panjine pandure
 
Aleksandar Vasiljevic jedan je od kreatora zlocina pocinjenih u Hrvatskoj, BiH i na Kosovu. Odgovornost za sve zlocine uvijek je prebacivao na Arkana, Seselja i Radovana Stojicica zvanog Badza (ili Badzo, svejedno). Duga prica.

DORH (za neupucene Srbe - Drzavno Odvjetnistvo Republike Hrvatske) u najskorije vrijeme planira u Beograd poslati optuznicu protiv generala Vasiljevica kao i protiv potpukovnika Ljubise Zivanovica, takodjer bivseg oficira KOS-a.
Neka to bude barem mali rezultat Yusipovićevog guženja.
 
Neka to bude barem mali rezultat Yusipovićevog guženja.

Srbijanski ministar MUPa- Dacic i njihov glavni tuzitelj za ratne zlocine, Vukcevic, vec su poceli da se koprcaju.

Prvi prede o tome kako eventualno podizanje optuznice "nije u duhu pomirenja" dok drugi veli "pa eto, ako dodje optuznica mi cemo da ocenimo dokazni materijal pa da vidimo o cemu je tu rec" :lol:
 
Srbijanski ministar MUPa- Dacic i njihov glavni tuzitelj za ratne zlocine, Vukcevic, vec su poceli da se koprcaju.

Prvi prede o tome kako eventualno podizanje optuznice "nije u duhu pomirenja" dok drugi veli "pa eto, ako dodje optuznica mi cemo da ocenimo dokazni materijal pa da vidimo o cemu je tu rec" :lol:

Da,bit će nezgodno dokazivati da služba nije radila "trijažu" za Ovčaru kad je javna tajna da jest.
 
Aleksandar Vasiljevic na sudjenju Slobodanu Milosevicu:

Pouzdano znam da je 29. septembra 1991. godina gardijska brigada u Beogradu bila pripremana za ucesce u borbenim dejstvima na podrucju Vukovara radi ubrzavanja deblokade kasarne. Medjutim, nekako bas u to vrijeme pukovnik Mile Mrksic, koji je inace bio komandant te jedinice, i staresine iz protivteroristicke cete hteli su na "pucisticki" nacin da izvrse smenu generala Veljka Kadijevica. Major Veselin Sljivancanin, kao nacelnik organa bezbednosti, nije obavestio Upravu bezbednosti o tome. U to vreme ja sam bio u Sidu a pukovnici Mile Mrksic i Vuk Obradovic koji je bio nacelnik kabineta SSNO vodili su razgovor sa tadasnjim nacelnikom generalstaba Blagojem Adzicem da prihvati funkciju saveznog sekretara za narodnu odbranu. Ovi dogadjaji odlozili su da brigada krene u Vukovar drugog oktobra 91. godine. Potom se major Sljivancanin razmesta sa delom odseka bezbednosti u selo Negoslavci i tamo se nalazio do zavrsetka operacije u Vukovaru."
 
Aleksandar Vasiljevic na sudjenju Slobodanu Milosevicu:

Pouzdano znam da je 29. septembra 1991. godina gardijska brigada u Beogradu bila pripremana za ucesce u borbenim dejstvima na podrucju Vukovara radi ubrzavanja deblokade kasarne. Medjutim, nekako bas u to vrijeme pukovnik Mile Mrksic, koji je inace bio komandant te jedinice, i staresine iz protivteroristicke cete hteli su na "pucisticki" nacin da izvrse smenu generala Veljka Kadijevica. Major Veselin Sljivancanin, kao nacelnik organa bezbednosti, nije obavestio Upravu bezbednosti o tome. U to vreme ja sam bio u Sidu a pukovnici Mile Mrksic i Vuk Obradovic koji je bio nacelnik kabineta SSNO vodili su razgovor sa tadasnjim nacelnikom generalstaba Blagojem Adzicem da prihvati funkciju saveznog sekretara za narodnu odbranu. Ovi dogadjaji odlozili su da brigada krene u Vukovar drugog oktobra 91. godine. Potom se major Sljivancanin razmesta sa delom odseka bezbednosti u selo Negoslavci i tamo se nalazio do zavrsetka operacije u Vukovaru."


Čak postoji i snimka trijaže.
 
Aleksandar Vasiljevic na sudjenju Slobodanu Milosevicu:

Pouzdano znam da je 29. septembra 1991. godina gardijska brigada u Beogradu bila pripremana za ucesce u borbenim dejstvima na podrucju Vukovara radi ubrzavanja deblokade kasarne. Medjutim, nekako bas u to vrijeme pukovnik Mile Mrksic, koji je inace bio komandant te jedinice, i staresine iz protivteroristicke cete hteli su na "pucisticki" nacin da izvrse smenu generala Veljka Kadijevica. Major Veselin Sljivancanin, kao nacelnik organa bezbednosti, nije obavestio Upravu bezbednosti o tome. U to vreme ja sam bio u Sidu a pukovnici Mile Mrksic i Vuk Obradovic koji je bio nacelnik kabineta SSNO vodili su razgovor sa tadasnjim nacelnikom generalstaba Blagojem Adzicem da prihvati funkciju saveznog sekretara za narodnu odbranu. Ovi dogadjaji odlozili su da brigada krene u Vukovar drugog oktobra 91. godine. Potom se major Sljivancanin razmesta sa delom odseka bezbednosti u selo Negoslavci i tamo se nalazio do zavrsetka operacije u Vukovaru."

ovo potvrdjuje moju tezu da covek mnogo zna....kome nije u interesu da se njegovo znanje vise koristi..?? a nije jedini koji je upucen u velike tajne majstora balkanske kuhinje...
 
Pa lepo ... pravi izdajnik , lazov i pokvarenjak . A ovo sto se ovde pise i to njegovo svedocenje dize rejting onom vampiru Slobodanu Mislosevicu .
Dakle , ako je Milosevic organizovao odbranu Srba van trenutne AVNOJevske Srbije , on je zapravo heroj , a ne izdajnik . U nacionalnim ratovima postoje samo dve strane . Nasa i njihoova .
Ispada da je Milosevic bio na nasoj, srpskoj strani . strani , i ako to njie istina , jer nije dozbvolio da se ukljuci 200 000 Srpskih vojnika . A opet , s druge strane , Srbi su isterani iz svojih domova , a hrvati nisu , kao sto su hteli , napravili novi Jasenovac , Jadovno , Gradisku , Jastrebarsko , Kozaru , Hercegovinu , Srem.
A Vasljevic nije ni svvestan sta radi , u toj svojoj groznoj izdaji .
 
To je covek koga onaj debeli majmun u Hagu tereti za sve zivo. Znaci, po Vojvodi, on je najodgovrniji za rat u Hrvatskoj, za rat u Bosni, za bombardovanje; a ako vam je pukla guma na kolima tamo negde '91-'92. i za to je Vasiljevic kriv. Svi su krivi samo sovinisticka gvna nisu.

Da je kriv - kriv je, sto Seselja opet ne oslobadja od njegove porcije sranja. Svakom njegovo.
 
Taj fakat da ni jedan general bivse JNA nije od strane tvoraca nacisticke drzave
Hrvatske optuzen pred Hagom, NEDVOSMISLENO POKAZUJE STA SU!!!!

Zrtvovana su samo dva oficira, Sljivancan i Mrksic!
Prvi, apsolutno nevin i ne znam zbog cega cuti o raboti **********sa!!
Drugi, ucjenjen da izda Krajinu!

Ove price da ce optuziti Vasiljevica, samo su podmetanja da se Vlasi ne dosjete!
 

Back
Top