A KO JE ALEKSANDAR VASILJEVIC-general pukovnik..??

Izbegavas da odgovoris na moje konkretno pitanje, nego odes u price te tvoje baba Mare iz Lovasa. Kad ti je taj Lovas toliko na pameti i baba Mara, priupitaj ju sta bi sa onim "Desetakom i devet minskih polja":?:

Не избегавам да одговорим на твоје питање. Одговорио сам, колико ја мислим да сам требао. Ако је нешто што сам прескочио - то појасни.

Него ти ниси одговорио на ово:

"У тој емисији Васиљевић је испричао шта зна. Из професионалних разлога је сакрио оно шта мора. Но ништа га није спречавало да наведе да је у Чапљини у новембру 1991. године била јединица од 2 500 наоружаних Хрвата. Дакле - није знао. А није знао јер су његови људи, шприцераш испијали шприцере. "

Ти би као шприцераш морао знати - време овог одигравања формирања хрватских јединица у БиХ. Да појасним....Васиљевић је лепо сарађивао у БиХ и оснивао заједничке патроле са МУП-ом БиХ. Веома успешно.

1. Не мислим да је ради тог радио за другу страну - него мислим да су га натегли. Док су с њим лепо сарађивали у постављању пунктова - дотле су му иза леђа формирали војску.
2. То је период зајденичког и кооридинисаног наступа хрватско-муслиманске коалиције. (Васиљевић је и сам од Алије (по властитом признању) добио потврду да Алија у то време не сматра западну Херцеговину Босном - то је период везања застава).
3. Да ли је могуће да Васиљевић до данас није сазнао за састанак хрватске владе 10. новембра 1991. године када Дражен Будиша захтева да се у помоћ Вуковару упути јединица од 2500 наоружаних Хрвата из Чапљине?
 
iгndex.jpg
Aleksandar_Rankovic.jpg
index.jpg


А. Васиљевић, А. Ранковић, А. Димитријевић личе ко да су клонирани имењаци..... и сва тројица су били удбаши!
 
Не избегавам да одговорим на твоје питање. Одговорио сам, колико ја мислим да сам требао. Ако је нешто што сам прескочио - то појасни.

Него ти ниси одговорио на ово:

"У тој емисији Васиљевић је испричао шта зна. Из професионалних разлога је сакрио оно шта мора. Но ништа га није спречавало да наведе да је у Чапљини у новембру 1991. године била јединица од 2 500 наоружаних Хрвата. Дакле - није знао. А није знао јер су његови људи, шприцераш испијали шприцере. "

Ти би као шприцераш морао знати - време овог одигравања формирања хрватских јединица у БиХ. Да појасним....Васиљевић је лепо сарађивао у БиХ и оснивао заједничке патроле са МУП-ом БиХ. Веома успешно.

1. Не мислим да је ради тог радио за другу страну - него мислим да су га натегли. Док су с њим лепо сарађивали у постављању пунктова - дотле су му иза леђа формирали војску.
2. То је период зајденичког и кооридинисаног наступа хрватско-муслиманске коалиције. (Васиљевић је и сам од Алије (по властитом признању) добио потврду да Алија у то време не сматра западну Херцеговину Босном - то је период везања застава).
3. Да ли је могуће да Васиљевић до данас није сазнао за састанак хрватске владе 10. новембра 1991. године када Дражен Будиша захтева да се у помоћ Вуковару упути јединица од 2500 наоружаних Хрвата из Чапљине?

Ma idi na Google, pa ga pre guglaj malo oko Lovasa. Sto si toliko zakopcan:?:
 
Pajo, podlegao si onoj propagandi sa filmom o "Operi", pa znaš ono, pilot teško diše, a špijuni javljaju da je poleteo. Za prebege sa Ponikvi ne pitaj Vasiljevića, nego vaseg Nedju Boškovića, jer je on tada bio šef KOS-a- Dok je bio sef Rakočević Slobo, nesigurni piloti su imali zabranu letenja.E, ali Skadrak, a ti ga znaš o kome se radi (Šprajcov patriota) nije verovao bezbednjacima pa je pustio na letenje onog što je prvi pobegao u Austriju,Hteo da dokaže kako bezbednjaci opanjkavaju poštene ljude.Budi siguran, niko nije javljao Hrvatima pa nije ni mogao da bude otkriven, a tada je bila na upotrebi dnevna poštapalica o izdaji Hrvata i drugih. Dok je Zvonko Jurjević bio komandant vazduhoplovstva, preko 50% letačkog sastava nisu bili Srbi i Crnogorci. Za njegovo vreme prebegla su dva, ali ne sa Ponikvi, a za oba su postojale zabrane letenja.No Skadrak i njemu slični nevernici nisu verovali sumnjičavim bezbednjacima. Nedji Boškoviću posle pobegla četiri., ali oko toga se nije dizala kampanja.
Potpukovnika Rakocevica sam poznavao, moj utisak kvalitetan covek. Bivsi pilot. Strajkovao gladju kada su ga uhapsili, upropastio zdravlje, nije folirant kao Seselj. Propaganda ga proglasila izajdanikom, rodjaci mu zapalili kucu - vikendicu pored Tare u Sjerogostu izmedju Kolasina i Mojkovca. Po onome sto se prica Nedjo Boskovic-djubre
 

Back
Top