kako shvatiti oca?

idza

Zainteresovan član
Poruka
346
Naime umrla mi je majka prije 2 god i to se namucila nevidjeno. Otac nikada nije bio tu nego zujao nekuda i zivio boemski, jeo, pio i skitao sa zenama a majka je to mozda znala, nesto jeste sigurno ali zbog nas je preko toga prolazila. E sad posle god ipo otac pocinje da mi se mijenja, covjek sa skoro 60 god... kucaju se poruke do kasno u noc, skrivanje u wc sa mob... mislim uzas, ili sam ja nezreo pa to ne shvatam. inace imam 25 god. ma da je to sve nego mi kaze prije neku noc sta mu to zamjeram pa sam promijenio stav prema njemu i ja mu kazem da sa tim ne mogu da se pomirim i da mi se to ne dopada na sta je njegov komentar: mislio sam da je dovedem ovdje a ti ces se valjda jednog dana ozeniti i bilo bi nam usko u ovom stanu pa je red da neko ide odavde a posto si ti mladji bio bi red da ti odes. sad sam inace zavrsio pakovanje i sjutra odlazim, ostavljam sestru mladju ali nikako da shvatim to sve. zar sam toliko nezreo ili je mozda on pretjerao?
 
teska tema...Nije problem u tebi ,nisi ti nezreo naprotiv sve si shvatio u pravom svetlu samo jos nisi spreman da to prihvatis! Budi jak nije lako poceti od nule sa torbom u rukama ali staro drvo se ne kalemi" . Mozda ipak ima nacina da ostanes u kuci ali se osamostalis i ne obracas paznju sta on radi.Vreme sad radi za tebe a ne za njega...
 
Naime umrla mi je majka prije 2 god i to se namucila nevidjeno. Otac nikada nije bio tu nego zujao nekuda i zivio boemski, jeo, pio i skitao sa zenama a majka je to mozda znala, nesto jeste sigurno ali zbog nas je preko toga prolazila. E sad posle god ipo otac pocinje da mi se mijenja, covjek sa skoro 60 god... kucaju se poruke do kasno u noc, skrivanje u wc sa mob... mislim uzas, ili sam ja nezreo pa to ne shvatam. inace imam 25 god. ma da je to sve nego mi kaze prije neku noc sta mu to zamjeram pa sam promijenio stav prema njemu i ja mu kazem da sa tim ne mogu da se pomirim i da mi se to ne dopada na sta je njegov komentar: mislio sam da je dovedem ovdje a ti ces se valjda jednog dana ozeniti i bilo bi nam usko u ovom stanu pa je red da neko ide odavde a posto si ti mladji bio bi red da ti odes. sad sam inace zavrsio pakovanje i sjutra odlazim, ostavljam sestru mladju ali nikako da shvatim to sve. zar sam toliko nezreo ili je mozda on pretjerao?

S jedne strane on ima pravo na svoj zivot i ti si zreo covek ali ipak je i sestra tu koja ce se lose osecati zbog nekog novog..bilo bi bolje za sve da je blagovremeno seo s vama i popricao o svojim planovima i na neki nacin nasao bolje resenje za vas..ovako izgleda da se nece lepo zavrsiti
 
S jedne strane on ima pravo na svoj zivot i ti si zreo covek ali ipak je i sestra tu koja ce se lose osecati zbog nekog novog..bilo bi bolje za sve da je blagovremeno seo s vama i popricao o svojim planovima i na neki nacin nasao bolje resenje za vas..ovako izgleda da se nece lepo zavrsiti

ma ne znam, ne pamtim da je majci ikad kupio ruzu a ne sta vise a sad.... uh nisko mi to sad sve... a i na kraju ako hoce svoj zivot mogao je da ode, stan je dobijen na clanove domacinstva. mozda nije fer da to spominjem ali je tako.
 
Sta da ti kazem a da ne bude nekome glupo:think:
Ali misli na sebe i cuvaj sestru od stresova...
Videces vec i sam kako da se postavis i kako da pomognes sebi i sestri...
U svakom slucaju zelim ti lep i bezbrizan zivot:bye:
 
Naime umrla mi je majka prije 2 god i to se namucila nevidjeno. Otac nikada nije bio tu nego zujao nekuda i zivio boemski, jeo, pio i skitao sa zenama a majka je to mozda znala, nesto jeste sigurno ali zbog nas je preko toga prolazila. E sad posle god ipo otac pocinje da mi se mijenja, covjek sa skoro 60 god... kucaju se poruke do kasno u noc, skrivanje u wc sa mob... mislim uzas, ili sam ja nezreo pa to ne shvatam. inace imam 25 god. ma da je to sve nego mi kaze prije neku noc sta mu to zamjeram pa sam promijenio stav prema njemu i ja mu kazem da sa tim ne mogu da se pomirim i da mi se to ne dopada na sta je njegov komentar: mislio sam da je dovedem ovdje a ti ces se valjda jednog dana ozeniti i bilo bi nam usko u ovom stanu pa je red da neko ide odavde a posto si ti mladji bio bi red da ti odes. sad sam inace zavrsio pakovanje i sjutra odlazim, ostavljam sestru mladju ali nikako da shvatim to sve. zar sam toliko nezreo ili je mozda on pretjerao?

Drma ga "nova mladost"

jedino pametno u ovom trenutku je da rijesis pitanje imovinsko-pravne prirode. Ako se sta vodilo na majci to ne ustupaj ocu. Kao zakonska djeca imate pravo na svoj dio imovine. Ovo kazem stoga sto on svojom "novom mladoscu" moze da iskomplikuje to pitanje za poslije.
Dakle nisi nezreo, nego si povrijedjen i bas zato, nemoj odustajati od svojih prava
 
Drma ga "nova mladost"

jedino pametno u ovom trenutku je da rijesis pitanje imovinsko-pravne prirode. Ako se sta vodilo na majci to ne ustupaj ocu. Kao zakonska djeca imate pravo na svoj dio imovine. Ovo kazem stoga sto on svojom "novom mladoscu" moze da iskomplikuje to pitanje za poslije.
Dakle nisi nezreo, nego si povrijedjen i bas zato, nemoj odustajati od svojih prava

Ma koja nova mladost, vidiš da je skotina oduvek bio...:roll:
Da je on normalan čovek, sad ne bi bilo problema ni da dovede drugu ženu, pod uslovom da je i ona normalna. ako ste mogli da živite u tom stanu četvoro ranije, što ne bi mogli i sad. Ma može se, samo što skotu to ne odgovara, a ni novoj ženi..:roll: Boli ga za decu ona stvar..:roll:

Za postavljača teme...ne odriči se lako svojih prava. Na kog se vodio stan? Je l' vam majka nešto ostavila testamentom?

ccc...ove priče su mi uvek strašne..I eto sedela žena i trpela skota "za rad dece" dok nije umrla... I sad kad je nema deca na ulicu, toliko o tome bolje ikakav nego nikakav otac. Žene bre, pamet u glavu!!!
A ovog je garant smotala, što bi moja baba rekla, neka banderašica (za neupućene to su žene koje idu od bandere do bandere i čitaju umrlice tražeći ožalošćnog supruga da ga pretupaju i uzmu mu što se uzeti može). Eto moja kuma nedavno opatila od jedne takve. Ona i sestra udate, sa po troje dece. Kuma opet ima dobrostojećeg muža i dosta imovine, ali sestra sa mužem i troje dece živi u jednoiposobnom stanu. I umesto da otac ostavi trosoban stan toj drugoj ćerki, ostavio ga banderašici kojom se oženio 3 godine posle smrti žene, kad je već bio operisan od tumora. Umro posle godinu dana, a testamentom banderašica naslednik, a njoj to peti brak i peti stan..:pop:
 
Poslednja izmena:
Iskreno, mislim da si malo ljut na oca, sve sto je bilo lose u proslosti cini se jos losije a ono dobro bledi pod zamerkama.

Da li je razgovor sa ocem tekao bas tako? Nisi li u besu sam pripretio odlaskom, nisi li malo ucenjivao?

Prihvati i oca i njegovu novu, pokusaj.Svima ce tako biti lakse. Ako se pokaze da je sve greska razici ce se a ako ne onda mozete ostati zajedno, neces time izdati majku vec samo nastaviti ono sto je ona celi zivot cinila, cuvala porodicu. A posle, naravno da ces otici, drugacije ne bi ni bilo dobro.
 
ma kakvim crnim odlaskom da prijetim? pa na zavrsnoj sam godini specijalizacije za racunare, nesto pomalo radim u medjuvremnu da mu ne bih trazio ni dinara ali nikad ne bih mogao da prijetim time. iskreno, meni je to igledalo daleko i nemoguce da se porodica rasipa, stalno sam bio za to da smo svi na okupu ali kad ti otac koji te patrijahalno vaspita, gdje nikad nije bilo ni puno price jer nije ni bio kuci kaze da treba da ides jer bi bilo usko onda sta da radim drugo?i kao slag na tortu kazem mu covece imam bolne uspomene koje su jos svjeze a ti mi to serviras sad na sta on jedino sto ima da kaze je boli me dupe za uspomene.... stvarno ne znam ali mi se cini da je vise nego jasno sta trebam da uradim i sta upravo radim ;)
 
Drma ga "nova mladost"

jedino pametno u ovom trenutku je da rijesis pitanje imovinsko-pravne prirode. Ako se sta vodilo na majci to ne ustupaj ocu. Kao zakonska djeca imate pravo na svoj dio imovine. Ovo kazem stoga sto on svojom "novom mladoscu" moze da iskomplikuje to pitanje za poslije.
Dakle nisi nezreo, nego si povrijedjen i bas zato, nemoj odustajati od svojih prava

tako je
 
Е, како попиздим кад чујем ову размажену дечурлију од 25 година који би да родитељи танцују око њих или да се живи сахране са 60 година!!!
Ало, бре! :rtfm: Љубав и секс нису резервисани само за младе! Сваки човек има потребу (и право!) да не буде сам, да има партнера поред себе, да има неког ко ће га загрлити, са ким ће причати, делити нежности, лепе и лоше тренутке! :rtfm:
Ок, мајка је умрла...али није умрла јуче, прошло је пар година, живот иде даље и МОРА да иде даље....не може се живети од сећања на прошлост!
То какав је брак твојих родитеља био - за то су једнако одговорни ОБОЈЕ!:rtfm:
А то што би ти да се тата радије негде склони, да ти не смета својим постојањем и још да ти остави СВОЈ стан...е, па, брајко, имаш 25 година, време је да се ТИ одвојиш и одеш из примарне породице и да ствараш своју породицу, да стичеш за себе.....а не да гунђаш на оца који је толико себичан јер, гле чуда, жели да живи!!!!:evil:
Нормално је да се примарна породица у једном тренутку ''распе'', да прићи одлете из гнезда и крену да граде СВОЈЕ гнездо....
Време је да одрастеш и да однос са оцем изградиш као однос две одрасле особе, а не тате и увређеног детета...
 
Naime umrla mi je majka prije 2 god i to se namucila nevidjeno. Otac nikada nije bio tu nego zujao nekuda i zivio boemski, jeo, pio i skitao sa zenama a majka je to mozda znala, nesto jeste sigurno ali zbog nas je preko toga prolazila. E sad posle god ipo otac pocinje da mi se mijenja, covjek sa skoro 60 god... kucaju se poruke do kasno u noc, skrivanje u wc sa mob... mislim uzas, ili sam ja nezreo pa to ne shvatam. inace imam 25 god. ma da je to sve nego mi kaze prije neku noc sta mu to zamjeram pa sam promijenio stav prema njemu i ja mu kazem da sa tim ne mogu da se pomirim i da mi se to ne dopada na sta je njegov komentar: mislio sam da je dovedem ovdje a ti ces se valjda jednog dana ozeniti i bilo bi nam usko u ovom stanu pa je red da neko ide odavde a posto si ti mladji bio bi red da ti odes. sad sam inace zavrsio pakovanje i sjutra odlazim, ostavljam sestru mladju ali nikako da shvatim to sve. zar sam toliko nezreo ili je mozda on pretjerao?

И шта има ТЕБИ да се допада то што се тата заљубио? Шта ТИ има да се мириш са тиме? Ко си, бре, ти да ико од тебе тражи дозволу за заљубљивање и везу?
Тражиш ли ТИ дозволу од икога да се заљубиш? Да ли је ужас и кад ти куцаш поруке својој девојци? Ако се твом тати не буде свидела помисао да ти имаш девојку - хоћеш ли је откачити?

Одоговори себи на ова питања, па онда види да ли си незрео и ко је ту себичан!
 
ma ne znam, ne pamtim da je majci ikad kupio ruzu a ne sta vise a sad.... uh nisko mi to sad sve... a i na kraju ako hoce svoj zivot mogao je da ode, stan je dobijen na clanove domacinstva. mozda nije fer da to spominjem ali je tako.

Е, како попиздим кад чујем ову размажену дечурлију од 25 година који би да родитељи танцују око њих или да се живи сахране са 60 година!!!
Ало, бре! :rtfm: Љубав и секс нису резервисани само за младе! Сваки човек има потребу (и право!) да не буде сам, да има партнера поред себе, да има неког ко ће га загрлити, са ким ће причати, делити нежности, лепе и лоше тренутке! :rtfm:
Ок, мајка је умрла...али није умрла јуче, прошло је пар година, живот иде даље и МОРА да иде даље....не може се живети од сећања на прошлост!
То какав је брак твојих родитеља био - за то су једнако одговорни ОБОЈЕ!:rtfm:
А то што би ти да се тата радије негде склони, да ти не смета својим постојањем и још да ти остави СВОЈ стан...е, па, брајко, имаш 25 година, време је да се ТИ одвојиш и одеш из примарне породице и да ствараш своју породицу, да стичеш за себе.....а не да гунђаш на оца који је толико себичан јер, гле чуда, жели да живи!!!!:evil:
Нормално је да се примарна породица у једном тренутку ''распе'', да прићи одлете из гнезда и крену да граде СВОЈЕ гнездо....
Време је да одрастеш и да однос са оцем изградиш као однос две одрасле особе, а не тате и увређеног детета...

Mogla si malo bolje procitati..sta ako mu je sestra maloletna..jel treba da gleda kako matori privodi svako vece pijan drugu?bas si se nalupala a na kraju ce ta koju dovede uzeti gajbu koja deci pripada..ili pola pokojnoj majci bar to da izvuku
 
Mogla si malo bolje procitati..sta ako mu je sestra maloletna..jel treba da gleda kako matori privodi svako vece pijan drugu?bas si se nalupala a na kraju ce ta koju dovede uzeti gajbu koja deci pripadaju..ili pola pokojnoj majci
Није рекао да свако вече пијан приводи другу! Рекао је да планира да живи са том једном женом са којом куца поруке...:rtfm:

Ко мене нађе да опомиње за читање....:roll:

Која, бре, гајба припада деци? Кад су то деца стигла да стекну стан? То својаташ наследство живог оца? :confused:
 
Није рекао да свако вече пијан приводи другу! Рекао је да планира да живи са том једном женом са којом куца поруке...:rtfm:

Ко мене нађе да опомиње за читање....:roll:

Која, бре, гајба припада деци? Кад су то деца стигла да стекну стан? То својаташ наследство живог оца? :confused:

''stan je dobijen na clanove domacinstva''
ne ja svojatam nasledstvo majke koja nije ziva..ona ima pola sto je trebala uzeti na vreme i ostaviti deci jer je videla pored kakvog smrada zivi..a to je opisano u uvodnom postu:idea:on se od skoro dopisuje porukama..koga je ebo pre toga..jel trebo mozda tu da dovede gajbi?
 
Naime umrla mi je majka prije 2 god i to se namucila nevidjeno. Otac nikada nije bio tu nego zujao nekuda i zivio boemski, jeo, pio i skitao sa zenama a majka je to mozda znala, nesto jeste sigurno ali zbog nas je preko toga prolazila. E sad posle god ipo otac pocinje da mi se mijenja, covjek sa skoro 60 god... kucaju se poruke do kasno u noc, skrivanje u wc sa mob... mislim uzas, ili sam ja nezreo pa to ne shvatam. inace imam 25 god. ma da je to sve nego mi kaze prije neku noc sta mu to zamjeram pa sam promijenio stav prema njemu i ja mu kazem da sa tim ne mogu da se pomirim i da mi se to ne dopada na sta je njegov komentar: mislio sam da je dovedem ovdje a ti ces se valjda jednog dana ozeniti i bilo bi nam usko u ovom stanu pa je red da neko ide odavde a posto si ti mladji bio bi red da ti odes. sad sam inace zavrsio pakovanje i sjutra odlazim, ostavljam sestru mladju ali nikako da shvatim to sve. zar sam toliko nezreo ili je mozda on pretjerao?
Отац ти је недозрео и себичан.
Ја знам да би мој добио шут у позадину кад би се тако понашао.
Може неко да ми буде 100 пута родитељ, али неодговорност, бахатост и себичлук не праштам, ни рођеном оцу.
 
Није рекао да свако вече пијан приводи другу! Рекао је да планира да живи са том једном женом са којом куца поруке...:rtfm:

Ко мене нађе да опомиње за читање....:roll:

Која, бре, гајба припада деци? Кад су то деца стигла да стекну стан? То својаташ наследство живог оца? :confused:
Ниси управу, што се тиче власништва стана.
По закону, деца имају право на нужни део без обзира што нису учествовала у куповини истог.
 

''stan je dobijen na clanove domacinstva''
ne ja svojatam nasledstvo majke koja nije ziva..ona ima pola sto je trebala uzeti na vreme i ostaviti deci jer je videla pored kakvog smrada zivi..a to je opisano u uvodnom postu:idea:on se od skoro dopisuje porukama..koga je ebo pre toga..jel trebo mozda tu da dovede gajbi?

А кога је ебо син? Треба ли и то да се докаже и истражи? По чему се они разликују?
Какве уопште везе има ко је кога ебо?
Човек ИМА ПРАВО на свој интимни живот, ма колико година имао! ТО је поента! Он ИМА ПРАВО да се поново ожени и да доведе жену у кућу, ако то жели...
Дете има право на наследство тек после смрти родитеља, али родитељ није обавезан да обезбеди двадесетпетогидишњем детету стамбени простор! Ако је отац власник стана, он може и да га прода и оде на Карибе, ако му се ћефне... Пунолетно дете нема право на имовину родитеља и док су родитељи живи они сами располажу својом имовином.... Ато дете нек одрасте што пре и нек размисли мало о томе шта ће бити кад за коју годину њему на врату закмече деца:''Оћу да знам који је мој деоооооо!!!'' и_''Ајде, тата, купи прње кад си се усудио да се заљубиш! Ти немаш право на то, само ја то право имам!''
 
Ниси управу, што се тиче власништва стана.
По закону, деца имају право на нужни део без обзира што нису учествовала у куповини истог.

Зависи чије је власништо стан.
Ако је очев - отац може да располаже њиме како год хоће, а деца могу да добију свој део тек после његове смрти!

Уосталом, овде нису проблем имовинско-правни односи, то може суд утврдити након оставинске расправе.... Овде је проблем себично дете од 25 година које не даје право оцу да настави живот....
 
Poslednja izmena:
Naime umrla mi je majka prije 2 god i to se namucila nevidjeno. Otac nikada nije bio tu nego zujao nekuda i zivio boemski, jeo, pio i skitao sa zenama a majka je to mozda znala, nesto jeste sigurno ali zbog nas je preko toga prolazila. E sad posle god ipo otac pocinje da mi se mijenja, covjek sa skoro 60 god... kucaju se poruke do kasno u noc, skrivanje u wc sa mob... mislim uzas, ili sam ja nezreo pa to ne shvatam. inace imam 25 god. ma da je to sve nego mi kaze prije neku noc sta mu to zamjeram pa sam promijenio stav prema njemu i ja mu kazem da sa tim ne mogu da se pomirim i da mi se to ne dopada na sta je njegov komentar: mislio sam da je dovedem ovdje a ti ces se valjda jednog dana ozeniti i bilo bi nam usko u ovom stanu pa je red da neko ide odavde a posto si ti mladji bio bi red da ti odes. sad sam inace zavrsio pakovanje i sjutra odlazim, ostavljam sestru mladju ali nikako da shvatim to sve. zar sam toliko nezreo ili je mozda on pretjerao?
pa bilo mu vrijeme vise :lol:
 
Sve to sto govori Hellen bi bilo na mestu da u ovoj drzavi postoje uslovi da covek sebi moze da prisuti da se do 25 godine osamostali. Posto je to za 99% mladih, ako nisu eventualno u vezi ili braku pa da mogu da udruze svoja sredstva, danas naucna fantastika onda ovaj otac jeste sebican. Ne zato sto se zaljubio i sto zeli da dovede novu zenu u taj stan, na to ima svako pravo, vec zato sto iz tog stana zeli da istera svoje dete.
 
Sve to sto govori Hellen bi bilo na mestu da u ovoj drzavi postoje uslovi da covek sebi moze da prisuti da se do 25 godine osamostali. Posto je to za 99% mladih, ako nisu eventualno u vezi ili braku pa da mogu da udruze svoja sredstva, danas naucna fantastika onda ovaj otac jeste sebican. Ne zato sto se zaljubio i sto zeli da dovede novu zenu u taj stan, na to ima svako pravo, vec zato sto iz tog stana zeli da istera svoje dete.

Koliko sam shvatio iz uvodnog posta iseljenje je došlo tek nakon svađe sina sa ocem zbog nove žene. Niko ga nije potezao pre toga.
 
Sve to sto govori Hellen bi bilo na mestu da u ovoj drzavi postoje uslovi da covek sebi moze da prisuti da se do 25 godine osamostali. Posto je to za 99% mladih, ako nisu eventualno u vezi ili braku pa da mogu da udruze svoja sredstva, danas naucna fantastika onda ovaj otac jeste sebican. Ne zato sto se zaljubio i sto zeli da dovede novu zenu u taj stan, na to ima svako pravo, vec zato sto iz tog stana zeli da istera svoje dete.

Ajde da se recimo osvrnemo ko je ta zena..mislim svako bi zeleo to znati..da li je normalno da je doveo ikad u kucu na rucak i onako spontano ovo mi je buduca jebacica ili zena..eto cisto bio bi red da vidi gde ce ziveti i da li treba da budemo zajedno ili da se deca sele zbog nje..sta vi mislite o tome..sta ona misli o tome..posto on eto samo kitom misli..dakle poenta..on ide u wc da s njom dopisuje ko tinejdzer i krije se dok razgovaraju..negde je u kafani pokupio..da li ona ima svoj dom kad tako bez problema odlazi kod nekog da zivi ne videvsi kako..gde..s kim..pod kojim uslovima..najlakse projektovati svoj film i povrsno gledati na neciju samozivost..jer je neko zreo da se sam o sebi snalazi..bogati..zaradi danas za stan..sprdnja
 

Back
Top