nForce3 ili via k8t800?

ja imam MSI k8t800, ali ipak glasam za nForce3 (i ja bih ga uzeo, nego nije bilo kad sam ja kupovao - a nisam hteo da cekam tih 5-6 dana :) )

u principu, brzina i kvalitet su slicni, nego jedna stvar je smor kod K8T800 - potrebna je disketa za instaliranje SerialATA diskova... sve ostalo je manje-vise isto (naravno, i ovaj nedostatak vazi ako stavis SATA disk i ako relativno cesto reinstaliras Win)
 
rastamann:
Ahahahah....Ako ti je kriterijum za izbor ploche to shto ne morash da instalirash serial ata ctr., onda stvarnooo.....Ahahahah
a ti ne umes da citas? :roll:

procitaj malo detaljnije sta sam rekao, pa ces shvatiti sta sam hteo da kazem (ploce su otprilike podjednako kvalitetne, ali taj MINI nedostatak je ono sto bi me opredelilo za NF3 da sada uzimam... mada, nece pogresiti ni ako uzme K8T800 - ja sam super zadovoljan)
 
ZoNi:
ja imam MSI k8t800, ali ipak glasam za nForce3 (i ja bih ga uzeo, nego nije bilo kad sam ja kupovao - a nisam hteo da cekam tih 5-6 dana :) )

u principu, brzina i kvalitet su slicni, nego jedna stvar je smor kod K8T800 - potrebna je disketa za instaliranje SerialATA diskova... sve ostalo je manje-vise isto (naravno, i ovaj nedostatak vazi ako stavis SATA disk i ako relativno cesto reinstaliras Win)


Prvo, ni kvalitet ni brzina nisu slichni...
Drugo, "smor" instaliranja S-ATA ctrl je posao od 5 sekundi, nemam pojma zashto tolika frka oko toga
 
ZoNi:
nego jedna stvar je smor kod K8T800 - potrebna je disketa za instaliranje SerialATA diskova... sve ostalo je manje-vise isto (naravno, i ovaj nedostatak vazi ako stavis SATA disk i ako relativno cesto reinstaliras Win)


Pa potreba za flopijem prilikom instalacije Win-a na SATA hard nema nikakve veze sa cipsetom vec sa Microsoft-om, mozda ce covek da instalira i linux pa nece imati problema (ako je to neki problem uopste)!
I ja imam SATA hard a u kucistu uopste ni nemam flopy, jednostavno prikljucim ga samo kada instaliram Win.
 
@ rastaman:
- prvo: ja bih ipak rekao da su i kvalitet i brzina slicni, mada u oba slucaja nForce ima malu prednost!
- drugo: meni su diskete same po sebi smor! Nepouzdane su, moram da pravim bar po 3 kopije za svaki slucaj (zamisli, treba da reinstaliram Win, i bas tada #$%@^! disketa ispusti dusu! :!: )... uz to, meni se cini da to nije posao od 5 sekundi, nego 5 minuta (malo, ali ipak ne potpuno beznacajno)

@ sonne:
stvarno sam mislio da to ima veze sa chipsetom - ako se ne varam, disketa nije potrebna kad se instalira Win na nForce SATA... mozda i gresim (u tom slucaju se izvinjavam!)

zakljucak: ja predlazem MSI nForce3 (mada, ponavljam, nece biti greska ni ako uzme K8T800)
 

Back
Top