Pomoc oko GPRSa, EMS, MMS, WAP, xHTMLa...

B

BELINA

Gost
Molim da mi objasnite kao osobi od 14 godina sta znace ovi gore navedeni pojmovi.Procitam da neki telefoni podrzavaju ove gore opcije ( i jos neke ) pa me zanima ukratko njihove funkcije...cemu sluze...Trazio sam na forumu ove pojmove da ne bi postavljao isto pitanje ali nisam nasao....hvala...
 
GPRS je brzi internet za mobilne telefone,valja ga imati jer se u vecini slucajeva ne placa dok surfujes nego se plati ono sto si skinuo sa interneta...
EMS su poruke koje su za stepen bolje od SMS ali se skoro i ne koriste,EMS se nalazi uglavnom u Samsungovim telefonima i primena je minimalna.
MMS funkcija je mogucnost mobilnog telefona da prima i salje slike,zvuk i tekst.Danas je ova funkcija zastupljena na vecini mobilnih telefona i veoma ju je dobro imati.
WAP je mogucnost telefona da ima internet,
a ono zadnje ni sam nemam pojma,ali cini mi se da nije mnogo vazno...
 
GPRS - standard za bežično povezivanje na internet.

EMS - (Ennhanced Message Service) - Servis za Poboljšane Poruke. To je kad uz SMS poruku možeš da pošalješ sliku, melodiju o slično. To imaju svi noviji SonyErricsson, Siemens, LG, Samsung. Osim Nokie koja ima Smart SMS.

MMS - Multimedijalne poruke, to već svi znaju sa reklama

WAP - standard za internet sajtove koji nu namenjeni za gledanje sa mobilnog. Malo slika, i to crno-bele, jednostavan sadržaj.

xHTML - noviji standard za internet sajtove koji nu namenjeni za gledanje sa mobilnog. Jer, sada skoro svi mobilni imaju ekran u boju, ekran se puno piksela i slično.
 

Back
Top