ODLAZAK U INOSTRANSTVO SA PSOM
Prikazujem rezultate 1 do 10 od 10

Tema: ODLAZAK U INOSTRANSTVO SA PSOM

Početnik jolanda18 (avatar)
    Učlanjen
    28.06.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano ODLAZAK U INOSTRANSTVO SA PSOM

TREBA OVOG MESECA DA PUTUJEM U INOSTRANSTVOM SA SVOJOM KUCOM. IMAMO SVE VAKCINE ČIP PASOS. NA INSTITUTU PASTER U NOVOM SADU URADJENA SU ANTITELA NA BESNILO. DAKLE DOSLI SMO DO PRIJAVE U MINISTARSTVU I PLACANJE FAMOZNE POTVRDE KOJA KOSTA BOGA OCA. DA LI SE TO MOZE PLATITI NA CARINI AKO BUDU TRAZILI CARINICI JER SAM CULA DA NEKO TO NI NE POGLEDA. A NAVODNO POTVRDU TREBA VADITI SVAKI PUT KAD SE PRELAZI GRANICA. UŽAS!!!!

mimi's mom nije na forumu
    Ne možete da pobedite u raspravi sa veganom jer se u stvari raspravljate sa svojom savešću!
    Moderator mimi's mom (avatar)
    Učlanjen
    29.11.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    770

Podrazumevano Re: ODLAZAK U INOSTRANSTVO SA PSOM

Kao prvo, molim te, isključi caps lock, on se tumači kao vikanje. Drugo, za putovanje u zemlje EU ti treba potvrda u pasošu da je urađen titar antitela, a to overava veterinarski inspektor. Razmisli da li si spremna na rizik da vas vrate sa graničnog preaza zbog toga, ne verujem baš da tamo dežuraju veterinarski inspektori.

Zainteresovan član ShihTzu (avatar)
    Učlanjen
    10.01.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    15

Malo kasnim sa odgovorom na ovu temu, ali evo mog iskustva.
    Sa psima sam u prethodnih par godina prosla bar 10 zemalja, uglavnom zbog izlozbi. Titar antitela morate imati, osim ako idete u Makedoniju, Bugarsku, Bosnu i Crnu Goru. Pitanje je da li ce vam je ikada traziti, ali vas lako mogu vratiti ako nemate. Po pravilu je potrebno da vam u pasos psa upisu nalaz titra, i overe, medjutim, verovali ili ne, pre svega u ministarstvu ne znaju da citaju titar (prijatelju je vrednost titra bila vise od 1, a nisu hteli da mu upisu jer na papiru pise da mora da bude 0.5, i dzaba je bilo ubedjivanje da pise da mora da bude VECE od 0,5. Covek je odustao). Ja ni jednom svom psu nisam upisivala vrednost u pasos.
    Kada dodjem na granicu predajem pasos za psa AKO GA TRAZE, bez papira. Ako pitaju da li imam uradjen titar, kazem samo da imam, ne pokazujem, ako traze da pokazem, dajem im kopiju. Tu je uvek bio kraj price.
    U principu treba imati original, ali ga ja nosim sa ostalim svojim dokumentima, a ne sa pasosom za pse, jer pasose nosim na izlozbu, i lako se moze desiti da mi papiri iz njega ispadnu, iskliznu dok preturam stvari i pse po rukama (desilo mi se u Hrvatskoj).
    U principu, ako carinik odluci da vas vrati sa carine zbog psa, on ce to i uciniti, imali titar ili ne, jer uvek postoji kvaka "FT1P", ali su ti slucajevi zaista jako retki.

Pre godinu i po dana su preko 20 vlasnika pasa sa preko 30-40 pasa koji su krenuli na specijalke u Zagreb, vratili sa svih granicnih prelaza. Urgirao je cak i Kinoloski savez Hrvatske preko njihovog ministarstva, ali psi nisu pusteni, iako su imali sve papire.

Ne možete da pobedite u raspravi sa veganom jer se u stvari raspravljate sa svojom savešću!
    Učlanjen
    29.11.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    770

Secam se tog slucaja, jedna korisnica je pokrenula temu, nisam sigurna da li u startu ovde ili su je prebacili sa politike, ali tema je zatvorena, ako se dobro secam.

Obećava
    Učlanjen
    09.11.2012.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    7

Htela bih da odvedem svog ljubimca u Australiju. Može li mi neko pomoći, ako ima iskustvo. Znam samo da tamo podležu karantinu životinje čim stupe na tlo, ali me interesuje pre toga šta i kako. Ima na netu svega, ali ja volim da čujem iskustva. Hvala puno!

Učlanjen
    29.11.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    770

Zelis li da ti pas bude u karantinu 6 meseci, da ne smes ni da ga vidis, ni da mu pridjes? Znam za neke Britance koji su po isteku sluzbe kojekuda u EU ostali tamo zbog pasa koje su usvojili, pokupovali kuce, nasli drugi posao...

maldaneri nije na forumu
    tvoja pojava suvise je lepa da neke stvari radis samo zbog repa
    Aktivan član maldaneri (avatar)
    Učlanjen
    12.09.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    47

Da ne otvaram novu temu. Ako neko ima iskustva oko udomljavanja pasa u Sloveniju trebaju mi informacije. Imam kucu koju sam spasila sa ulice i našla joj udomljenje u Sloveniji ali nemam pojma kako ide procedura oko papira i šta mi sve treba. Kuca je sterilisana, čipovana, vakcinisana ...

Učlanjen
    29.11.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    770

Treba jos da se saceka i da joj se uradi titar antitela, pa da vet. inspektor upise podatke u pasos i da veterinar pred sam polazak uradi klinicki pregled i upise i to u pasos da bi pas mogao da putuje u EU. Oko prenosa vlasnistva vec ne znam detalje.

Aktivan član
    Učlanjen
    06.04.2010.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    155

pa da je fci pas trebao bi export pedigre, a kako ovako ne znam pojma

Aktivan član
    Učlanjen
    06.04.2010.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    155

ima li neko info o ceni titar testa, na netu vidim cene iz novina gde 4500 i 1000-1500 vadjenje krvi, a cujem da u vet ambulantama traze 70e, pa me zanima zna li neko gdeima za tih 5-6000

Slične teme

1. KAKO SA PSOM U INOSTRANSTVO???
    Autor Tinar u forumu Psi
    Odgovora: 54
    Poslednja poruka: 19.03.2014., 21:21
  2. Odlazak u inostranstvo
    Autor fidomeme u forumu Ekonomija
    Odgovora: 146
    Poslednja poruka: 29.11.2013., 14:11
  3. Odlazak u inostranstvo
    Autor Jelenailuka u forumu Evropa
    Odgovora: 1