NEKVALITETNA VEZA ILI KVALITETNA SAMOCA !?!

The KoMsiNicA

Obećava
Poruka
66
Da li je bolje napraviti kompromis u svojoj glavi i biti u vezi za koju znate da nije onako kvalitetna kako bi vi zeleli da bude vec ste tu gde ste jer vas je strah da sutra kada se probudite shvatite da ste usamljeni.
Da li je bolje biti sa nekim i osecati se "iole" siguran ili biti kvalitetno sam i dati sebi mogucnost da vam se dogodi nesto novo...a ono opet i ne mora da se desi...
Mozda zvuci kao filozofija oko banalne stvari ali svako od nas je bar nekad imao ovakve sumnje...
Koliko covek treba da bude hrabar pa da odjednom dalje krene sam...a ono iza prvog coska....sta?
Koja su vasha iskustva i vasha ohrabrenja u vezi ovoga? :roll:
 
The KoMsiNicA:
Da li je bolje napraviti kompromis u svojoj glavi i biti u vezi za koju znate da nije onako kvalitetna kako bi vi zeleli da bude vec ste tu gde ste jer vas je strah da sutra kada se probudite shvatite da ste usamljeni.
Da li je bolje biti sa nekim i osecati se "iole" siguran ili biti kvalitetno sam i dati sebi mogucnost da vam se dogodi nesto novo...a ono opet i ne mora da se desi...
Mozda zvuci kao filozofija oko banalne stvari ali svako od nas je bar nekad imao ovakve sumnje...
Koliko covek treba da bude hrabar pa da odjednom dalje krene sam...a ono iza prvog coska....sta?
Koja su vasha iskustva i vasha ohrabrenja u vezi ovoga? :roll:
SVE ili NISTA..!!! I ne muci glavu...Jasno.? :lol:
 
Pre nekog vremena otvorila sam temu "Bolje loš sex ili nemati ga uopšte". To ti dođe to :wink:

Ja sam rešila da apstiniram. Mama me je naučila da zovem 92 ako nešto iza ćoška :wink: Ne mogu da se požalim što živim sama. Imam ćerkicu i to me ispunjava. Za treće lice trenutno nemam vremena.

A i neću da spuštam sebi cenu i budem sa bilo kim. :wink:

Ili sličan meni, ili nikakav!!! 8) :D
 
The KoMsiNicA:
Da li je bolje napraviti kompromis u svojoj glavi i biti u vezi za koju znate da nije onako kvalitetna kako bi vi zeleli da bude vec ste tu gde ste jer vas je strah da sutra kada se probudite shvatite da ste usamljeni.
Da li je bolje biti sa nekim i osecati se "iole" siguran ili biti kvalitetno sam i dati sebi mogucnost da vam se dogodi nesto novo...a ono opet i ne mora da se desi...
Mozda zvuci kao filozofija oko banalne stvari ali svako od nas je bar nekad imao ovakve sumnje...
Koliko covek treba da bude hrabar pa da odjednom dalje krene sam...a ono iza prvog coska....sta?
Koja su vasha iskustva i vasha ohrabrenja u vezi ovoga? :roll:
kvalitetno sama :D
 
littlefoot:
Pre nekog vremena otvorila sam temu "Bolje loš sex ili nemati ga uopšte". To ti dođe to :wink:

Ja sam rešila da apstiniram. Mama me je naučila da zovem 92 ako nešto iza ćoška :wink: Ne mogu da se požalim što živim sama. Imam ćerkicu i to me ispunjava. Za treće lice trenutno nemam vremena.

A i neću da spuštam sebi cenu i budem sa bilo kim. :wink:

Ili sličan meni, ili nikakav!!! 8) :D

Znas cula sam negde :wink: da sto si stariji sve ti je teze da dozivish ljubav,onu opijajucu zanosnu itd itd. valjda sa godinama postajes otresitiji i kapirash sta mozes a sta ne da trpish kod neke osobe.A i valjda covek prestane da se tripuje o romantici i tako nesvesno ubije i svaku mogucnost da mu se ista desi....
Ustvari kako prevalish 20-setu postajesh "zreliji" u raspoznavanjima i ako tada vuces nekoga iz mladjih dana na grbaci to tako i ide a ako tada krenes u potragu za"onim pravim" umesto princeva iz tinejdz doba vidish sve same zabce....
 
Globalno svi smo postali netolerantni. Neko je svestan svojih pravih kvaliteta, a neko ne.
Iskreno rečeno pomirila sam se sa činjenicom da ću neko vreme biti kvalitetno sama. Posvetiću se isključivo sebi i svome detetu 8) Taj neko mora baš da vredi da bi ga pustili tek tako u našu malu porodicu. :wink:

btw- u životu nikad nešto nisam marila za romantiku tako da ne mogu nju ni za šta da krivim...
 
The KoMsiNicA:
littlefoot:
Pre nekog vremena otvorila sam temu "Bolje loš sex ili nemati ga uopšte". To ti dođe to :wink:

Ja sam rešila da apstiniram. Mama me je naučila da zovem 92 ako nešto iza ćoška :wink: Ne mogu da se požalim što živim sama. Imam ćerkicu i to me ispunjava. Za treće lice trenutno nemam vremena.

A i neću da spuštam sebi cenu i budem sa bilo kim. :wink:

Ili sličan meni, ili nikakav!!! 8) :D

Znas cula sam negde :wink: da sto si stariji sve ti je teze da dozivish ljubav,onu opijajucu zanosnu itd itd. valjda sa godinama postajes otresitiji i kapirash sta mozes a sta ne da trpish kod neke osobe.A i valjda covek prestane da se tripuje o romantici i tako nesvesno ubije i svaku mogucnost da mu se ista desi....
Ustvari kako prevalish 20-setu postajesh "zreliji" u raspoznavanjima i ako tada vuces nekoga iz mladjih dana na grbaci to tako i ide a ako tada krenes u potragu za"onim pravim" umesto princeva iz tinejdz doba vidish sve same zabce....
NIJE TACNO !!! Posle 30-e tek pocinjes da zivis...Cak i sex postaje kvalitetniji, i nemoj da tripujes "gluposti"...Sami smo krivi za sve sto nam se dogadja - pamet u glavu i opusti se,krivi su i muskarci i zene za ovakve zensko-muske odnose...Vreme je jedino sto imamo, a ono nemilosrdno prolazi... :lol: "Najlepse" stvari su veoma jednostavne i ne "kostaju" puno.. :D
 
The KoMsinNicA:
Da li je bolje biti sa nekim i osecati se "iole" siguran ili biti kvalitetno sam i dati sebi mogucnost da vam se dogodi nesto novo...a ono opet i ne mora da se desi..
...Koliko covek treba da bude hrabar pa da odjednom dalje krene sam...a ono iza prvog coska....sta?
Dobro, odgovor je vecj tu. 'Dati sebi mogucjnost da ti se desi neshto novo' - to je vecj vishe od pola dobrog razloga da ostavish neshto shto ti ne odgovara. A shta ako se ne desi? Pa shta? U najgorem sluchaju samo necjesh imati pored sebe neshto nekvalitetno, shto te, kako god okrenesh, chini nesrecjnom.

Zashto je strashno biti sam, neko vreme? Zamisli samo... totalno nepoznat tip, hemija na prvi pogled, jedno drugo samo gledate, sakrivate osmehe, sluchajni dodiri, uzbudjenje i zhelja, prvi poljubac, adrenalin u oblacima... Chekanje ljubavi je najlepsha predigra za vezu.
A iza cjoshka UVEK ima nekog; saznash to, chim dozvolish sebi da napravish korak dalje, iza sebe ostavish neuspele pokushaje, i psihichki rasterecjen pochnesh da uchestvujesh a ne samo prolazish pored zhivota.
 
The KoMsiNicA:
Da li je bolje napraviti kompromis u svojoj glavi i biti u vezi za koju znate da nije onako kvalitetna kako bi vi zeleli da bude vec ste tu gde ste jer vas je strah da sutra kada se probudite shvatite da ste usamljeni.
Da li je bolje biti sa nekim i osecati se "iole" siguran ili biti kvalitetno sam i dati sebi mogucnost da vam se dogodi nesto novo...a ono opet i ne mora da se desi...
Mozda zvuci kao filozofija oko banalne stvari ali svako od nas je bar nekad imao ovakve sumnje...
Koliko covek treba da bude hrabar pa da odjednom dalje krene sam...a ono iza prvog coska....sta?
Koja su vasha iskustva i vasha ohrabrenja u vezi ovoga? :roll:

Ova tema je izuzetno zanimljiva. I ja sam trenutno u sličnoj dilemi, pa bih volela da mi ti kažeš svoje mišljenje po tom pitanju. Reci u kom pravcu razmišljaš?
 
Moje misljenje je sasvim jasno. Jos u detinjstvu, ili sam se druzila sa decom koja su vredna toga, ili sam bila sama. Tako je i sad. Necu da se spustam i ponizavam da bi trpela bilo koga. Samo, pogledajte oko sebe, ljudi koji ne nadju kvalitetnu vezu, ne ozene se ili ne udaju, uvek su na neki nacin smatrani cudacima, sto je skroz bez veze. Zar je bolje da se vezemo za nekoga ko nam ne odgovara, izrodimo decu, haos u braku, deca stradaju i sl. Da ne duzim, vec sam smorila, bolje kvalitetna samoca nego nekvalitetna veza!
 

Back
Top