Politički KVIZ !

Đenka

Aktivan član
Poruka
1.450
Čitajući moje komentare ovde, neki su ljudi stekli utisak da ja imam nešto lično protiv pojedinih lidera tzv. demokratskog bloka. To nije istina.
Ja sam ovde isključivo kritikovao njihovo političko delovanje, nikako njihove ličnosti.

Da bih to svoje stajalište i potvrdio, odlučio sam da napravim jedan objektivan i fer kviz o, kako oni tvrde, najboljem među njima - doktoru Zoranu Đinđiću.

Naglašavam da ovo nije pokušaj ni veličanja njegovog lika i dela, niti umanjivanja istih. Ovim se kvizom samo proverava poznavanje osnovnih biografskih činjenica iz života ovog srpskog političara, kao i nekih manje poznatih, ali ipak zanimljivih podataka o njemu.

>> Koliko poznajete Dr Zorana Đinđića <<

Uživajte u odgovaranju!

Ostali politički kvizovi su dostupni ovde:

1. Izjave srpskih političara 1. deo
2. Izjave srpskih političara 2. deo
 
Ljudi, ljudi, ljudi...!

Nemojte odmah ići na stranicu s rezultatima, pa se onda vraćati i pokušavati ponovo, jer ćete dobiti poruku " Vi ste već jednom odgovarali na ovaj kviz!" (a vidim da većina baš to radi).
Ovaj kviz dozvoljava svakom korisniku da odgovara samo jednom.
 
Napravio sam još jedan politički kviz!

Sećate se svih onih silnih afera iz vremena DOS-a, s početka 2001. pa do njegovog konačnog pada 2003.? Sex-afera, duvanska afera, šećerna afera, Bodrum, Solun... neko je brojao... bilo ih je preko 60!
E pa, ja sam izdvojio 15 najpoznatijih i napravio kviz o njima. Proverite koloko ste zapamtili šta se sve tada događalo u našoj malenoj zemlji na brdovitom Balkanu? :lol: Probajte, dosta je zanimljivo! :)

Znači, najnoviji kviz:
>> Najpoznatije DOS-ove afere ! <<


Još jednom napominjem da ne pokušavate prvo da odete na stranicu sa odgovorima, pa da se vraćate na pitanja, jer skripta to računa kao jedno odgovaranje na kviz, a inače je dozvoljeno samo jedno odgovaranje, posle čega sledi poruka "Vi ste već jednom odgovarali na ovaj kviz!".

Ostali politički kvizovi su dostupni ovde:

1. Izjave srpskih političara 1. deo
2. Izjave srpskih političara 2. deo
3. Koliko poznajete Dr Zorana Đinđića
 
Imate nekoliko Šešeljevih izjava u "Izjavama političara". Npr. "Napuštanje skupštine od strane opozicije nam je podmetnuto" ili "Ne prihvatam da je bilo koji sveštenik bliži Bogu od mene." :lol:

A zašto vas dvojice nema u Hall of Fame ovog najnovijeg kviza? Mrska vam je i sama pomisao na sve te afere ili...?
 
Đenka:
Imate nekoliko Šešeljevih izjava u "Izjavama političara". Npr. "Napuštanje skupštine od strane opozicije nam je podmetnuto" ili "Ne prihvatam da je bilo koji sveštenik bliži Bogu od mene." :lol:

A zašto vas dvojice nema u Hall of Fame ovog najnovijeg kviza? Mrska vam je i sama pomisao na sve te afere ili...?
Otprilike ... Zapravo, kad malo bolje razmslim, mi se ovde prepucavamo i branimo ili napadamo raznolike hohštaplere i lopove. Samo zato što su u 'našoj' ili protivničkoj partiji. A ja uopšte nemam nameru da branim pojedince.

Ma sve je to s.r.a.n.j.e poštovani kolega Đenka. Lupetamo i arčimo naše vreme, a za to vreme 'tvoji' i 'moji' sede negde i piju i druže se, i smišljaju nove lopovluke.


Ima jedna pričica, ide otprilike ovako:

Pred sam kraj turske vladavine, služi Srbin agu i smeška se.
- Šta se smeješ, kaurine ? Pita aga.
- Da budem iskren, aga, smeškam se, znam da je vaše vreme prošlo, i neću te više služiti.
- Ej, glupi kaurine. Kad prođe tursko vreme, ja ću opet da promenim veru !
 
Na kviz

>> Koliko poznajete Dr Zorana Đinđića <<


do sad ste odgovarali ovako: Hall of Fame

storm cloud 120
lady me 120
Sonatica 110
milica 100
nema ime 90
acca 90
Macad 90
Ivan 90
abc 80
marija 70
stefan 70
Sanja 70
ol 60
Milojko Vasic 60
*mišutka* 50
Vladimir 50
... 40


Maksimalan broj poena je bio 200, a niko nije osvojio ni 150. :?
Ono što je najzanimljivije, koliko se sa liste može videti, na pitanja nisu odgovarali upravo najglasniji Đinđićevi obožavatelji na Politici. Valjda nisu hteli da se vidi koliko toga o svom idolu ne znaju... :lol:
 
Đenka:
Na kviz

>> Koliko poznajete Dr Zorana Đinđića <<


do sad ste odgovarali ovako: Hall of Fame

storm cloud 120
lady me 120
Sonatica 110
milica 100
nema ime 90
acca 90
Macad 90
Ivan 90
abc 80
marija 70
stefan 70
Sanja 70
ol 60
Milojko Vasic 60
*mišutka* 50
Vladimir 50
... 40


Maksimalan broj poena je bio 200, a niko nije osvojio ni 150. :?
Ono što je najzanimljivije, koliko se sa liste može videti, na pitanja nisu odgovarali upravo najglasniji Đinđićevi obožavatelji na Politici. Valjda nisu hteli da se vidi koliko toga o svom idolu ne znaju... :lol:


Ja imam 140,ko mi je ravan!
 

Back
Top