Zen prica (3)
Prikazujem rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Zen prica (3)

Buduća legenda Truman (avatar)
    Učlanjen
    01.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    178

Podrazumevano Zen prica (3)

POUKA POSLEDNJEG

U stara vremena u Japanu su se koristili fenjeri od bambusa i papira u kojima su gorele svece.
    Jednom slepom coveku na kraju posete svom prijatelju,ovaj ponudi fenjer da ga ponese sa sobom jer je bila noc.
    "Ne treba mi fenjer",rece mu."Bila tama ili svetlo-meni je svejedno."
    "Znam da ti fenjer nije potreban da bi pronasao put",odgovori mu prijatelj,"ali ako ga nemas,neko bi mogao da naleti na tebe.Zato ga moras uzeti."
    Slepi covek krenu sa fenjerom i pre no sto je i odmakao,neko se sa njim sudari."Pazi kuda ides!",uzviknu on nepoznatom."Zar ne vidis ovaj fenjer?"
    "Sveca ti je dogorela,brate",odgovori nepoznati.

ovu pricu isprva nisam skapirao,ali sam se prosvetlio(u sali naravno) dok sam je prepisivao.Eto dokaza da od Krstarice ima i duhovne koristi!

Zainteresovan član
    Učlanjen
    22.09.2004.
    Reputaciona moć
    46

Podrazumevano Re: Zen prica (3)

Citat Original postavio Truman
    POUKA POSLEDNJEG

U stara vremena u Japanu su se koristili fenjeri od bambusa i papira u kojima su gorele svece.
    Jednom slepom coveku na kraju posete svom prijatelju,ovaj ponudi fenjer da ga ponese sa sobom jer je bila noc.
    "Ne treba mi fenjer",rece mu."Bila tama ili svetlo-meni je svejedno."
    "Znam da ti fenjer nije potreban da bi pronasao put",odgovori mu prijatelj,"ali ako ga nemas,neko bi mogao da naleti na tebe.Zato ga moras uzeti."
    Slepi covek krenu sa fenjerom i pre no sto je i odmakao,neko se sa njim sudari."Pazi kuda ides!",uzviknu on nepoznatom."Zar ne vidis ovaj fenjer?"
    "Sveca ti je dogorela,brate",odgovori nepoznati.

ovu pricu isprva nisam skapirao,ali sam se prosvetlio(u sali naravno) dok sam je prepisivao.Eto dokaza da od Krstarice ima i duhovne koristi!
    koliko mnogo price da bi se u srpskom narodu moglo krace opisati kao MEDVEDJA USLUGA !!! Ti Japanci mnogo bre komplikuju...
    THE END!

Ističe se Kazanova (avatar)
    Učlanjen
    17.09.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    68

Podrazumevano

Evo i ova prica opet nosi onu poentu - samopouzdanje. Cica se uzdao u fenjer, pa je mislio da sad moze da trci sa njim.

Prenosno: mnogi misle, ako su lepo obuceni, okiceni da to govori o njima... imaju skolu - diploma govori za njih.

Imati duh, najbolje govori o tebi!

Ne uzdati se u spoljne i prolazne stvari... brzo dogorevaju.

Aktivan član Hektor (avatar)
    Učlanjen
    14.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    58

Podrazumevano

Ja bih protumacio pricu na sledeci nacin:Slepi covek to je svako od nas koji ne vidi=nije spoznao istinu,i tako pipajuci hodi kroz zivot.Najveca nesreca je umreti a to niko ne zna kad ce biti.Onaj koji se sudario sa slepim , to je bila Smrt i ona mu je rekla da se sveca njegovog zivota ugasila,tj. umro je.Sta ce biti dalje Bog sveti zna !

Aktivan član Garota De Brasil (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2003.
    Reputaciona moć
    64

Podrazumevano

Nema potrebe da otvaras novu temu...
    Nastavi (iskuckaj ovu pricicu) pod temom Zen prica 1 ili promeni naslov te teme u Zen price.
    Pozz
    K.

Slične teme

1. Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 22.01.2009., 21:53
  2. prica, prica, pricica...
    Autor Distance u forumu Žene
    Odgovora: 83
    Poslednja poruka: 30.05.2007., 12:28
  3. Zen prica (2)
    Autor Truman u forumu Književnost
    Odgovora: 9