SAMOKONTROLA - Kako!?

storm cloud

Poznat
Poruka
9.024
Situacija: Bili ste u losoj vezi sa potpuno pogresnom osobom za vas, ta veza vas je unazadila, psihicki i fizicki iscrpela i posle raskida vam je realno mnogo bolje. Ali ljubav nije nestala - jos uvek volite tu pogresnu osobu (hm, neki bi pitali "Pa sta volis!?"), iako ste sigurni da vezu ne zelite da obnovite. I onda vam ta osoba stavi do znanja da "pati" za vama, iako vam je prethodno u par koraka napravila pakao od zivota.

Pitanje: Kako odoleti? Znate da morate, ali ne znate kako, a da to ne produzi patnju i da se posle ne kajete iz nekog samo vama poznatog uvrnutog razloga. A samokontrola vam nije jaca strana - skloni ste popustanju sebi. Sta je najbezbolnije resenje?
 
storm cloud:
Situacija: Bili ste u losoj vezi sa potpuno pogresnom osobom za vas, ta veza vas je unazadila, psihicki i fizicki iscrpela i posle raskida vam je realno mnogo bolje. Ali ljubav nije nestala - jos uvek volite tu pogresnu osobu (hm, neki bi pitali "Pa sta volis!?"), iako ste sigurni da vezu ne zelite da obnovite. I onda vam ta osoba stavi do znanja da "pati" za vama, iako vam je prethodno u par koraka napravila pakao od zivota.

Pitanje: Kako odoleti? Znate da morate, ali ne znate kako, a da to ne produzi patnju i da se posle ne kajete iz nekog samo vama poznatog uvrnutog razloga. A samokontrola vam nije jaca strana - skloni ste popustanju sebi. Sta je najbezbolnije resenje?
Ne mislim da se plasis samoce jer da je tako mogla si da budes sa bilo kim, zar ne? Ne mogu reci da mi to sto ti pricas nije moguce kao i savet da se zaljubis u drugog, to ne ide tako lako niti se moze isplanirati. Moj ti je savet samo da se zapitas da li je ta osoba vredna ne da je volis, posto je ocigledno volis bez obzira kakva je, vec da li je vredna da se na to vracas. Cini mi se da i ti mislis da nije, prema tome, daj malo ponosa. Ne radi se o samokontroli vec o ponosu i postovanju sebe. Probaj!
 
nanuska:
Ne mislim da se plasis samoce jer da je tako mogla si da budes sa bilo kim, zar ne?

Da. Rekla sam vec - posle raskida je mnogo bolje, bez obzira na samocu!

nanuska:
Ne mogu reci da mi to sto ti pricas nije moguce kao i savet da se zaljubis u drugog, to ne ide tako lako niti se moze isplanirati.

Mada to definitivno jeste najbolje i najbezbolnije resenje, na silu je potpuno neizvodljivo!


nanuska:
Moj ti je savet samo da se zapitas da li je ta osoba vredna ne da je volis, posto je ocigledno volis bez obzira kakva je, vec da li je vredna da se na to vracas. Cini mi se da i ti mislis da nije, prema tome, daj malo ponosa.

Ako ne volis nekoga sa svim njegovim manama, ona po meni to i nije prava ljubav, vac samo neki oblik sebicnosti, zar ne? Volis ga samo dok tebi odgovara? To ne mogu da prihvatim kao ljubav!

Poenta i jeste u tome da sa tom osobom ne treba biti vise nikada. Mozda se nisam najsrecnije izrazila, nije bilo pitanje kako odoleti da se toj osobi ne vratis, nego vise kako da joj odolis emocionalno, da joj zatvoris vrata, tako da vise ne moze da dopre do tebe, jer tako te samo dodatno povredjuje?

nanuska:
Ne radi se o samokontroli vec o ponosu i postovanju sebe. Probaj!

Dakle, bas se radi o samokontroli - kako se izboriti sa sopstvenim osecanjima od kojih mozes samo stete da imas? Ponos se vise odnosi na ono sto radis i kako se ponasas, ovde je akcenat na onome sto mislis i osecas. I nije pitanje kako da prestanes nekog da volis, jer to se ne radi namerno, vec kako da naucis da zivis sa tim bezbolno. Uh, zaplela sam se u prici, ali nadam se da je sad jasnije.
 
storm cloud:
Situacija: Bili ste u losoj vezi sa potpuno pogresnom osobom za vas, ta veza vas je unazadila, psihicki i fizicki iscrpela i posle raskida vam je realno mnogo bolje. Ali ljubav nije nestala - jos uvek volite tu pogresnu osobu (hm, neki bi pitali "Pa sta volis!?"), iako ste sigurni da vezu ne zelite da obnovite. I onda vam ta osoba stavi do znanja da "pati" za vama, iako vam je prethodno u par koraka napravila pakao od zivota.

Pitanje: Kako odoleti? Znate da morate, ali ne znate kako, a da to ne produzi patnju i da se posle ne kajete iz nekog samo vama poznatog uvrnutog razloga. A samokontrola vam nije jaca strana - skloni ste popustanju sebi. Sta je najbezbolnije resenje?
to sto ti pricas daleko je od ljubavi. problem je u tome sto ti ne volis njega vec po prvi put volis sebe samu jer je tvoja licnost tada celovita i ispunjena, a mislis i verujes da te on voli, naravno da te u takvoj situaciji ne interesuje komplet istina o njemu, ali kada se osetite dovoljno bliski istina pocinje da izlazi na videlo i sama pricas sta se desava. Postoji samo jedno resenje a to je otkrivanje i borba sa negativnim programima u nama samima, koje svi sticemo odrastanjem i vaspitanjem. jer samo u takvoj varijanti ces biti otvorena za prijem prave ljubavi.....
 
angenmn:
to sto ti pricas daleko je od ljubavi. problem je u tome sto ti ne volis njega vec po prvi put volis sebe samu jer je tvoja licnost tada celovita i ispunjena, a mislis i verujes da te on voli, naravno da te u takvoj situaciji ne interesuje komplet istina o njemu, ali kada se osetite dovoljno bliski istina pocinje da izlazi na videlo i sama pricas sta se desava. Postoji samo jedno resenje a to je otkrivanje i borba sa negativnim programima u nama samima, koje svi sticemo odrastanjem i vaspitanjem. jer samo u takvoj varijanti ces biti otvorena za prijem prave ljubavi.....

Jako, jako gresis, osobu isuvise dobro poznajem, do najfinijih detalja. Sta, po tebi je ljubav prava samo ako je srecna, ostvarena i obostrana? Eh, kad bi to tako lako bilo... Sasvim lako mozes voleti i nekog ko tebe ne voli i ti to znas i nisi sa tom osobom, ali je VOLIS!!! Prosto ne mogu da verujem da neko tako lako izbaci tu mogucnost, pa ovaj svet bi bio mnogo lepsi da takve ljubavi ne postoje! I daleko je to od ljubavi prema sebi i ispunjenosti licnosti, vise se moze reci da takva ljubav prazni! I cesto se potpuno iskljucuje sa ljubavlju prema samom sebi.
 
Poenta i jeste u tome da sa tom osobom ne treba biti vise nikada. Mozda se nisam najsrecnije izrazila, nije bilo pitanje kako odoleti da se toj osobi ne vratis, nego vise kako da joj odolis emocionalno, da joj zatvoris vrata, tako da vise ne moze da dopre do tebe, jer tako te samo dodatno povredjuje?
E, pa zao mi je. Tesko je odoleti...

Dakle, bas se radi o samokontroli - kako se izboriti sa sopstvenim osecanjima od kojih mozes samo stete da imas? I to je tesko izvesti, susta istina...Sta da ti kazem, jednog dana uspeces[/b]
 
Nemoj da forsiras sebe da se zaljubis u nekog drugog!

Bas uzivaj sto si sama i odmori se.

A posle nekog vremena, nestace to osecanje i bices srecna, cak neces moci tacno ni da se setis kakvog inteziteta je bilo, iako te sad bas obara vidim :)
Ne daj se!!!
 
storm cloud:
Evo kraca verzija: kako nauciti da ignorises sopstvena osecanja koja ti samo produzavaju patnju, ako vec ne mozes da ih eliminises?

UVID. Potreban ti je pravilan UVID u stanje stvari. Iako ti se sada čini da je to EMOCIJA, raymisli. da nije u pitanju nešto drugo (vremekoje ste proveli zajedno i sl).
Druga važna stvar koju sam primetila , citiraću te, -Ako ne volis nekoga sa svim njegovim manama, ona po meni to i nije prava ljubav, vac samo neki oblik sebicnosti, zar ne? Volis ga samo dok tebi odgovara? To ne mogu da prihvatim kao ljubav!

ZAŠTO MISLIŠ DA JE LJUBAV BEZUSLOVNA?!
Pa na takav način jedino je majka ustanju da voli dete (čak otac takođe postavlja, premanekim psiholozima, a radi vaspitanja i formiranja ličnosti, što je prirodno, uslove).
Dokle god se tzv. ljubav prema partneru (bivšem pogotovo) KOSI sa tvojom ljubavlju prema sebi (NE BUDIMO LICEMERNI, SVAKO JE SAM SEBI NAJVIŠI PRIORITET, ima i dosta tekstova o toj asertivnosti tj. odbacivanju straha od toga da sebi želiš najbolje i da radiš za sebe), e dokle god se kosi sa tim ciljem, podvlačim prioritetnim - da tebi bude dobro - to nije ljubav. Ne kažem da nije prava, nego nije uopšte ljubav. Razmisli da nije to neki odnos zavisnosti, kalkulacije kompleksima i sl. i, na posletku, zašto s ene bi posavetovala sa nekim civilnim psihologom u cilju istraživanja sebe same i svojih želja?
Molim te, nemoj da doneseš odluku koja će biti loša po tebe. Radi šta hoćeš, ali gledaj da se ne kaješ posle toga.
 
reče Apotekarka :
izdrži 10 dana , budi karaker , a posle ćeš se samo smejati i čuditi se sama sebi ŠTA TI BI ?
znači , proveren recept : 10 dana pobegni od telefona i od njega - i .. izlečila si se ... SREĆNO !
 
storm cloud:
Nina2:
Misli samo na najgore stvari koje su ti se desile u vezi. Iskljucivo samo na najgore. I eto ti samokontrole.
Prvo bas pomaze, skoro lekovito deluje, a onda
storm cloud:
vam ta osoba stavi do znanja da "pati" za vama
i to poprilicno ugrozi sav prethodni trud. :roll:

Nekako dodjes na pocetak. Zato je i strasno. Zato ova tema. :?

I uvek ces dolaziti na pocetak, ali moras da stavis sebi do znanja kako ti je bilo lose dok si bila sa njim. Sem ako mislis da on moze toliko da se promeni? Moze li?
 
I da, ovo nije jos jedna tema kako preboleti raskid, pa da mi onda svi redjaju prakticne savete kako treba da bacim slike, izbegavam ga itd. Nismo deca, znam ja proceduru, nisam tako nesto ni pitala. Pitanje se odnosi iskljucivo na ono sto se desava u mojoj glavi i kako na to da uticem. Bolje mi delite savete o autosugestiji!
 
storm cloud:
Situacija: Bili ste u losoj vezi sa potpuno pogresnom osobom za vas, ta veza vas je unazadila, psihicki i fizicki iscrpela i posle raskida vam je realno mnogo bolje. Ali ljubav nije nestala - jos uvek volite tu pogresnu osobu (hm, neki bi pitali "Pa sta volis!?"), iako ste sigurni da vezu ne zelite da obnovite. I onda vam ta osoba stavi do znanja da "pati" za vama, iako vam je prethodno u par koraka napravila pakao od zivota.

Pitanje: Kako odoleti? Znate da morate, ali ne znate kako, a da to ne produzi patnju i da se posle ne kajete iz nekog samo vama poznatog uvrnutog razloga. A samokontrola vam nije jaca strana - skloni ste popustanju sebi. Sta je najbezbolnije resenje?

Pitanje je jednostavno, da li zelis da ti bude lepo ili ne?
Postoje veze koje su destruktivne i da postoji neka (jako cudna) vrsta "ljubavi" i one konstruktivne, u kojima je sve jasno iako se desavaju tesko stvari, i da ste uvek tu jedno za drugo, a ne da otezavate jedno drugom, praveci medjusobno pakao jedno drugom.
Ali, posto si rekla da ti samokontrola nije jaca strana, razmisli o ovome i vidi sta ti je bitnije. Da imas sebe ili ne... :?:
 
storm cloud:
Bolje mi delite savete o autosugestiji!
hmmm.... jednostavno odluci i objasni sebi sta zelis, zamisli savrsenu vezu... zamisli sebe nasmejanu i ispunjenu pravom ljubavlju. Jednostavno onaj osecaj kada ZNAS da sta god da se desi, uvek imas tu ljubav, koja je probudjena vasim upoznavanjem.
E, da li je ova veza takva?

Moras da postujes sebe i dozvolis sebi da budes srecna! :wink:
 
storm cloud:
Nina2:
Onda to sto on 'pati' ne uzimaj za ozbiljno. 'Pati' jer mu je potreban neko koga ce da zavlaci i dalje, emotivno zlostavlja.

Jasno k'o dan, tu nema sumnje.

Nina2:
Koliko vec dugo niste zajedno?

2 meseca.

Premalo da bi mogla konacno da totalno profunkcionises normalno posto kapiram da si ga jako volela. Ali moras da istvrdoglavis, uvek razmisli sta bi dobila od toga da se pomirite, nastavak agonije. Razmisljaj i dalje iskljucivo o losim stvarima, nema sazaljenja. Da li ga je on imao prema tebi kad je to bilo potrebno? Imas li sada ipak mirnije zivce nego tada?
 

Back
Top