Konfiguracija do 850 evra

AsSaSs1n

Zainteresovan član
Poruka
280
Znam da sam vec pitao slicno pitanje (tad je bilo do 700),ali 18-ti rodjendan, pristigle jos neke pare, pa sam odlucio da dam ovu poveliku sumu za komp, da bi on trajao neku godinu, ko moj sadasnji koji przi evo vec 3,5 god.
Konfiguracija treba da izvuce uglavnom RPG-ove (Kotor2, Gothic3 kad izadju) i FRP-ove (NWN2 kad izadje) ali nadje se i neka strategija (Rome TW),a i vrlo vrlo retko neki FPS (Max Payne 1,2). Znaci prilicno jako.
Umalo da zaboravim neke napomene.
Prvo trebaju mi i cd-rw i dvd-rw odvojeno.
Drugo treba mi i monitor, neki flat, tft nikako mnogo su skupi i ne mogu nikako da se naviknem
Trece zvucnici mi ne trebaju vec sam dobio za rodjendan Altec Lansing 251 5.1 zvucnike, znaci treba i neka dobra zvucna da podrzava 5.1.
Unapred hvala svima.
A da molim vas bez svadjanja oko Nvidia/Ati stvari.Ja sam licno vise za Nvidiu al nema veze, mogo bi i neki 9600XT.
I da, glavni cim mi je koju maticnu, procesor bi trebalo da bude Barthon (ako nadjem), mada bi mogao i neki Pentium 4, o 64-bitnim ni ne razmisljam.
 
Ajde ljudi sta vam je ?! Pa nije fora da ne odgovarate na postove samo zato sto je bilo vec takvih. Nije kao da ima gomila drugih mnoooogo interesantnih postova nikad pre vidjenih pa ne mozete sve da stignete, ali ovako bas nije fora. Nisu svi eksperti, a meni ovo bas treba sad pre nego sto uvedu onaj PDV.
Ajde neko, plz !
Pozdrav
 
Pa ovako prijatelju
U svakom slucaju stavi GeForce FX5600xt. ona kosta oko 180e a graficka je do jaja.
Uzmi punog pentiuma na 3.06ghz mozes i Presscot ali nije neophodno.
Posto si rekao da o 64 bita ne razmisljas rekao bih ti da ipak razmotris to pitanje.Jer 64 bitno athlon sije presscota u svim segmentima.
I posto imas kesa uzmi 1 gb DDR-a i to ce ti biti top comp u narednih 3 godine.
A ako ipak resis da uzmes 64 bita onda atlon i n force 3-paklena kombinacija.Jos ako ubacis i memoriju Krosair ali ne vaule vec punokrvni crosair pa to je avion.POZDRAV I JAVI KAD KUPISH

P.S. da ne poznajes mozda Danicu radojcic iz NBG-a.
Blok 70 ili tako neshto.89 god
 
rastamann:
kao drugo, ne smarajte, ovo je forum "Hardver", koga zabole za neku klinku sa NBGD

Ok, slazem se da to nema veze sa hardverom,ali posto nisi bas mnogo pomogao mogao bi sad. Kako ti se ovo cini:

- ploča Chaintech VNF3-250 - 75e
- proc A64 3000+ CG Rev. - 140e
- Memorija 512 Mb Kingmax DDR466 - 80
- zvučna Audigy1 - 22e
- kućište DTK CAS-74 sa 400 W - 50e
- Pioneer 108 - 73e
- LG CDRW 52X - 21e
- grafika Sapphire 9800pro - oko 200e
- miš Logitech B58 - 12e
- tastaturta Logitech Deluxe - 8e
- HDD Samsung 80 Gb, 2 Mb cache - 50e
- monitor LG F700P - 140e

sve ukupno 871 evro.
 
Ne kapiram sto ce ti CDRW i DVDRW.
Uzmi ovaj drugi i resio si probleme prvog, a ako bas nesto puno rezes uzmi obican CD ROM.
Sto se memorije tice uzmi Geil, najbolja koju sam probao do sad (ne kazem da je najbolja u odnosu na ostale), a i lepa je na oko.
Zvucna Audigy2, prezali jos neki evro.
 
Pa sto se tice procesora ne znam a ploca znam da Asus i Chaintech prave ploce sa NF3 chipsetom po toj smesnoj ceni i da su to jedina dva modela ispod 100e a jako su dobre a bas zbog toga se tesko nalaze.Za gorepomenutu Asus plocu (neznam tacnu oznaku)znam da ima NF3 chipset i podnozje za 64-bitni athlon a u Zajecaru kosta 80E.Ako imas veze u nekom jacem servisu oni ti plocu mogu nabaviti a za procesor znam da ima par varijanti koje se znatno razlikuju po kolicini L2 kesa a i po ceni.RAspitaj se malo naci ces sigurno.
 

Back
Top