Srpsko nacionalno jelo

kanarinka

Elita
Poruka
16.443
Pre neki dan sam gledala neku emisiju na satelitu i bila sam iznenadjena informacijom da je kroasan tursko a ne francusko pecivo!Muz i ja smo raspravljali koje je srpsko nacionalno jelo?I nismo ga pronasli!
Pilav,sarma,musaka,punjene paprike...sve su to turska jela.Ajvar je makedonski ili bugarski?Pasulj-nije,donet je u Evropu po otkricu Amerike,krompir,jela od kukuruza,takodje!
Dakle,sta su jeli stari srbi,izgleda samo ono sto su lovci ulovili ili stoku koju su sami gajili?Koje je to nase tradicionalno,samo nase jelo?
 
Narvno da nije meso.

Prase se jelo o Bozicu i slavama. Zato ljudi i nisu umirali od visokog pritiska i holesterola.

Po meni..nase nacionalno jelo bi bilo ono na cemu su generacije othranjene, a to su razni kacamaci, proje, cicvare, belmuzi i sl. stvari koje se prave od mleka, mlecnih proizvoda i kukuruza.
 
Narvno da nije meso.

Prase se jelo o Bozicu i slavama. Zato ljudi i nisu umirali od visokog pritiska i holesterola.

Po meni..nase nacionalno jelo bi bilo ono na cemu su generacije othranjene, a to su razni kacamaci, proje, cicvare, belmuzi i sl. stvari koje se prave od mleka, mlecnih proizvoda i kukuruza.

Kacamak se pravi od kukuruza!Sta su jeli pre otkrica Amerike?
 
Narvno da nije meso.

Prase se jelo o Bozicu i slavama. Zato ljudi i nisu umirali od visokog pritiska i holesterola.

Po meni..nase nacionalno jelo bi bilo ono na cemu su generacije othranjene, a to su razni kacamaci, proje, cicvare, belmuzi i sl. stvari koje se prave od mleka, mlecnih proizvoda i kukuruza.
I ja mislim da je hleb naše nacionalno jelo, odnosno "kukuruza" mleveno kukuruzno brašno sa vodom, ili raženi hleb, ili ovsani, odnosono od zobi. Pšenični je bio poslastica, meso retkost, a mlečni proizvodi dragocenost kojom je raspolagala samo jedna žena u brojnoj zajednici više porodica.
 
Cekaj cekaj polako to sto nasi to serviraju kao srpsko predjelo ne znaci da je nase..to kazu i za sarme..burek..pljeskavice itd:lol:

ajd sve drugo, al mislim da kajmak i poparu nema više niko
za kajmak to mislim jer se u drugim zemljama mleko ne kuva (ono da provri) već se prave odmah sireva, kačkavalja, kisele pavlake, odn hrvatsko vrhnje (za koje doduše ne znam tačno šta je al mislim da je tako nešto--mileram i sl)
 
Mislim da je kajmak jedina izvorna srpska namirnica posto nisam sigurna da ga ima ma gde na planeti osim u Srbiji.Uz kajmak naravno pogaca, mi smo narod koji jede puno hleba..A sve ostalo je stiglo odnekud pa su samo varijacije na temu, tacnije sve civlizacije koje su prosle ovuda ostavile su nam ponesto,i zato je srpska kuhinja mljac...
 
Gledao sam jednu emisiju Steve Karapandze,snimljana je u Svajcarskoj u njegovom restoranu.Covek je znalac u kulinarstvu i rekao je za neku gibanicu da je nase jelo,samo to,nemamo mi neku nacionalnu kuhinju.Kajmak jeste nas proizvod ali to ne mozes krstiti kao jelo,kao ni sir,pavlaku...
Inace,zanimljivo je da se rec kajmak ne prevodi.:)
 
Gledao sam jednu emisiju Steve Karapandze,snimljana je u Svajcarskoj u njegovom restoranu.Covek je znalac u kulinarstvu i rekao je za neku gibanicu da je nase jelo,samo to,nemamo mi neku nacionalnu kuhinju.Kajmak jeste nas proizvod ali to ne mozes krstiti kao jelo,kao ni sir,pavlaku...
Inace,zanimljivo je da se rec kajmak ne prevodi.:)

Sve pite vode poreklo od turaka,a nadevi su ono cega imas u kuci.
Italijani imju kajmak kojeg zovu Maskapone,fino umuceni kajmak poput margarina za mazanje,i on je glavni sastojak njihovog cuvenog kolaca Tiramisu!
 
srpska gibanica....od sukanih kora ;)

Ne verujem..ne zove se bas srpska nego obicna gibanica:lol:turci i bosanci se kite tim pitama i varijacijama..mnoge reci se ne prevode sto rece gore neko za kajmak..za sve kazu cheese pie..za sve postoje neke nadogradnje i zamene dodataka i zacina pa je bzvz prisvajati nesto na osnovu toga..knedle sa sljivama meni padnu na pamet al opet ne verujem da je nase
 
Kad se pogleda,realno,uticaj turaka je bio veliki ne samo na Balkan,vec i na Evropu!Prosto,licno sam smatrala da je kroasan francuski,ali nije,turski je!Pite,somuni,razni hlebovi,kolaci,jela s mesom,variva,sosovi,svi vuku korene iz Turske!Na njih je samo otkrice Amerike imalo najmanji uticaj,jer su imali kamaru svojih jela!I cevap je turski....
 

Back
Top