Srpsko nacionalno jelo

Kad se uselilo, nije bitno. Bitno je da se obrce (i "zaliva" pivcem), i da je nase. :cool:

prase.jpg
 
Nije prase bilo bas svaki dan na stolu..Srbi su jeli kasikom( sto po meni nema nista zdravije i bolje) dakle corbasta jela uglavnom.Prase za Bozic,jagnje za Uskrs.U Vojvodini one svargle i krvavice to im je valjda od Austrijanaca ostalo,a u Srbiji mleveno mesance sto nam je stiglo sa orijenta i naslo svoju drugu postojbinu Leskovac:roll:
Razlike u nasoj kuhinji se vide i dan danas, kad odes na ma koji salas u Vojvodini na meniju se retko nalaze cevapi( i ako ih ima nisu bas nesto) ali zato pacetina,pa rezanci,pa valjuske i taske sa dzemom,i strudle....
Dole juzno: muckalica i kiseo kupus,a za desert tufahije.Pa ko sta voli nek izvoli.;)
 
Nije prase bilo bas svaki dan na stolu..Srbi su jeli kasikom( sto po meni nema nista zdravije i bolje) dakle corbasta jela uglavnom.Prase za Bozic,jagnje za Uskrs.U Vojvodini one svargle i krvavice to im je valjda od Austrijanaca ostalo,a u Srbiji mleveno mesance sto nam je stiglo sa orijenta i naslo svoju drugu postojbinu Leskovac:roll:
Razlike u nasoj kuhinji se vide i dan danas, kad odes na ma koji salas u Vojvodini na meniju se retko nalaze cevapi( i ako ih ima nisu bas nesto) ali zato pacetina,pa rezanci,pa valjuske i taske sa dzemom,i strudle....
Dole juzno: muckalica i kiseo kupus,a za desert tufahije.Pa ko sta voli nek izvoli.;)

Istina. Ali mi u Vojvodini smo imali uvek i kiselog kupusa, nema da fali. A odrastao sam uz zvuke gice koja se kolje ranim jutrom. Pa kad se krene redom...cvarci se mesaju, a pored zene prave kobaje i krvavice, pa onda dorucak...cvarci, dzigerica sa belim lukom... :worth::worth:
Ovo za cevape je tacno. Ni u Vojvodini ni u ostalom delu Srbije to ne moze da se poredi sa onim cevapima u Banja Luci. Realno. U Vojvodini uglavnom na rostilj bacamo svinjski vrat - meni jedno od omiljenih jela. A ni kotlic nije za baciti. :mrgreen:
Ebote, koliko raznovrsnu kuhinju imamo. Nismo ni svesni.

Sve u svemu...al´ ne nekad dobro jelo. :lol:
 
Psenicu, ovas , Raz Srbi bi seju od uvek . Takodje , jos od pre Kralja Bodina , za vreme nasih knezova Viseslava , Voislava i Rsa , pravili smo sve vrste sira i kajmak .
Zitarice ( osim kukuruza) , Viuno , Med , Medovinu , i sve proizvode koje daje stocarstvo imamo jos pre nego smo primili hriscanstvo .
Malo je pretenciozno reci da je musaka , ( kakvu je danas poznajemo ) , tursko jelo . Pre svega , s toga , sto je krompir dosao ovde te za vreme prevog Srpskog ustanaka , daklem kad je oslobodjen Beograd od Turaka . Krompir je doneo Dositej Obradovic u Srbiju .
Postojalo je jedno jelo koje je slicno musaki , kod turaka , sa ovcijim mesom , al u njemu nije bilo krompira. A nije moglo biti ni tikvica , jer su i one dosle kasnije . \Tursko < to jest arapsko jelo , koje smo preuzeli kroz okupaciju je Pilav .
Ajvar sa pravio na etritoriji Makedonije , al se nemm moze reci da je makedonski . Bugarski mozda . U vreme kad se on pravio tamo , a drugde nije u mekedinoji su ziveli samo Srbi , Bugari , i nesto sasvim malo Albanaca i Turaka .

Ne postroji prava autenticna kuhinja nigde na svetu . Sve dobre kuhinje sveta su mesavine raznih kuhinja i raznih obicaja .
 
Nisi u pravu,jer sam gledala emisiju na RTLu,dokumentarno-zabavna emisija,gde su rekli da su francuzi doneli recept iz turske!Ne bi nemci rekli nesto ne provereno!


To je samo jedna od legendi, druga je da su ga napravili u Austriji. Ni jedna ni druga nisu proverene, tj. nema nikakve dokumentacije koja potvrdjuje ko je izumitelj kroasona, samo price koje su se prenosile sa generacija na generaciju. ;)


Sto se tice Karadjordjeve snicle i Dunajskog u Sloveniji, tu nema ama bas nikakve slicnosti Georgejune :) Apsolutno dva razlicita jela.
 
Poslednja izmena:
www.youtube.com/watch%3Fv%3DUoscXTgQMf4+%D0%B1%D0%B0%D0%B4%D0%B5%D 0%BC&cd=8&hl=sr&ct=clnk&gl=rs

Бадем се пре много векова проширио по целој Европи и расте и у Аустрији исто као и у нашим крајевима, већ стотинама година (ако не и хиљадама)....;)

A original je rastao u jugoistocnoj Aziji (Iran, istocna Turska itd.). Ali nije bitno odakle je koja namirnica....mislim, ajmo sad ko je prvi koristio so, pa cemo sva slana jela pripisati njima. :roll:
 

Back
Top