Srpsko nacionalno jelo

www.youtube.com/watch%3Fv%3DUoscXTgQMf4+%D0%B1%D0%B0%D0%B4%D0%B5%D 0%BC&cd=8&hl=sr&ct=clnk&gl=rs

Бадем се пре много векова проширио по целој Европи и расте и у Аустрији исто као и у нашим крајевима, већ стотинама година (ако не и хиљадама)....;)

...nisam znala, dobro je da postoji google :D.... u mom razredu u americi pola ih je mislilo da se pamuk jede - cotton candy je secerna pena


haha pa taj kriterijum si ti pokusala u par navrata nametnuti pominjujuci plazmu koja je shatro nasa..pa ono sto se od nje pravi kao nema sanse da je neko pre napravio:lol:

...dobro onda navedi neko nacionalno jelo bilo koje drzave pa da ja tebe malo maltretiram :cmok2:
 
...nisam znala, dobro je da postoji google :D.... u mom razredu u americi pola ih je mislilo da se pamuk jede - cotton candy je secerna pena

Јесте, а неки из твог разреда још увек мисле да бадем не расте у Европи те да стога моцарт кугле не могу бити национални специјалитет Аустрије.;):lol:

Мислим - хајмо да разликујемо ЈЕЛА од биљака које су некада у давној прошлости стигле одавде или оданде...:rtfm:
 
...nisam znala, dobro je da postoji google :D.... u mom razredu u americi pola ih je mislilo da se pamuk jede - cotton candy je secerna pena




...dobro onda navedi neko nacionalno jelo bilo koje drzave pa da ja tebe malo maltretiram :cmok2:

hehe pa nisam ni o tome razmisljao..navedosmo uglavnom sta je tursko..grcko..italijansko..rusko..francusko.. a niko se nije setio srpske salate..koja je ukradena od shopske i grcke:lol:
 
2 razlicita jela..meso..brasno..jaja..kajmak i sunka..vazi:lol:mislim evo ja cu tu ubacim pecurke ili masline..jel moze to postane srpsko jelo da sam ja izumitelj:lol:


Yep, dva razlicita jela. Nijedan slovenac jos nije izjavio za Karadjordjevu, jao vidi, pa ovo je dunajski (iliti Becka) sa punjenjem, rofl :lol: nego se svi oduseve kad je prvi put probaju.

Po tebi su onda i cevapi i musaka isto. Sto, u musaku (mleveno meso) samo dodas krompir :roll:
 
Poslednja izmena:
Yep, dva razlicita jela. Nijedan slovenac jos nije izjavio za Karadjordjevu, jao vidi, pa ovo je dunajski (iliti Becka) sa punjenjem, rofl :lol: nego se svi oduseve kad je prvi put probaju.

Po tebi su onda i cevapi i musaka isto. Sto, u musaku (mleveno meso) samo dodas krompir :roll:

A ti znas da nije izjavio..i jos im brojis zalogaje da se SVI oduseve:lol:ja radio sa kuvarom koji mi je rekao da se tako zove kod njih i isti su sastojci osim sto se ne rola kao KARAdjordjeva:lol:i sto je to uopste bitno kad je opet u pitanju varijacija..nadji ko je prvi poceo pohovati meso i to je to:lol:
 
Nisam sigurna na kraju sta je postavljac teme hteo. Da li govorimo o srpskom nacionalnom jelu ili srpskom srednjovekovnom jelu?

Jer, ako je u pitanju nacionalno jelo..ono je kao i u ostalim evropskim kuhinjama formirano u zadnjih 200-300 god, a to je vreme kad su kukuruz i krompir vec bile namirnice zastupljene u svakodnevnoj ishrani. Ako pak govorimo o srednjem veku, onda je jasno da se jelo kao i u ostatku Evrope..divljac, riba ( izrazito puno-reke su bile pune ribe) , razne kashe...najcesce od zobi, heljde i sl..hlebovi i mlecni proizvodi. Prilicno skromno.

p.s.

Dodala bih da me izrazito nerviraju nasi restorani i kafane koje nude " nacionalnu " kuhinju. Pod nacionano najcesce podrazumevaju rostilj sto svaka kafana , restoran ili hotel imaju u ponudi. Zato moram da izdvojim pravu nacionalnu kafanu " Kod Dache" gde volim da idem, jer uvek imaju npr. kacamak koji ja bas volim da jedem.
 
..hvala mada opet ne znam šta je to...ali po ovome što si napisala podseća
na kotlić...jer se i ispod kotlića naloži vatra...:confused:

BRAVO za macku vracarku. Vidi se da znas stvari. ;)

Ma kakav kotlic bre, affrodita. Ni blizu kotlica. Najvise lici na radkapu od automobilskog tocka. :mrgreen: Znaci relativno plitka posuda, a u njoj u Sremu najcesce spremamo belu ribu (deverika uglavnom), ali moze kao sto je macka rekla i meso i povrce itd.


Evo vam slika talandare:

talandara.jpg
 
Nisam sigurna na kraju sta je postavljac teme hteo. Da li govorimo o srpskom nacionalnom jelu ili srpskom srednjovekovnom jelu?

Jer, ako je u pitanju nacionalno jelo..ono je kao i u ostalim evropskim kuhinjama formirano u zadnjih 200-300 god, a to je vreme kad su kukuruz i krompir vec bile namirnice zastupljene u svakodnevnoj ishrani. Ako pak govorimo o srednjem veku, onda je jasno da se jelo kao i u ostatku Evrope..divljac, riba ( izrazito puno-reke su bile pune ribe) , razne kashe...najcesce od zobi, heljde i sl..hlebovi i mlecni proizvodi. Prilicno skromno.

p.s.

Dodala bih da me izrazito nerviraju nasi restorani i kafane koje nude " nacionalnu " kuhinju. Pod nacionano najcesce podrazumevaju rostilj sto svaka kafana , restoran ili hotel imaju u ponudi. Zato moram da izdvojim pravu nacionalnu kafanu " Kod Dache" gde volim da idem, jer uvek imaju npr. kacamak koji ja bas volim da jedem.

Naslov teme:Srpsko nacionalno jelo :lol:
 

Back
Top