Porez na imovinu u Beogradu povecan za 150%

У пrосеку то неће уопште тако да изгледа, повећање ће бити у просеку негде 1.000 до 2.000 за порез на имовину и то ће све бити селективно. Ако буде.
Превасходни циљ је ослобађање градског грађевинског земљишта. Ослобађање од потлеуша у централним градским зонама које њихови власници цене на неколико милиона €...
И још - екстрапрофит закон је демантовала Драгутииновићка данас, тако да - џабе се сељобери радују ...:lol:
 
inace tadic je vec digo naknadu za gradjevinsko za 40 do cak 356% otima roka i snima

u srbiji je ziveti i raditi zahvaljujuci tadicu i njegovim lopurdama - postalo neizdrzivo

Početkom ove godine iznos za gradsko građevinsko zemljište takođe je podignut za celu teritoriju Beograda od 40 do 356 odsto zavisno od zone, značajno su podignute i takozvane firmarine u proseku 114 odsto kao i preostalih 14 gradskih taksi, navedeno je u saopštenju.
 
Auuuu, pa ovo nije malo. Da li neko mozda ima informaciju koliko moze biti porez na imovinu na Paliluli(u Kraljice Marije)? Razmisljao sam se da ovaj stan sto iznajmljujem vec par meseci, kupim, ali ne znam koliko je to pametno sad kad sam ovo procitao. I cuo sam da se placa porez na prenos apsolutnih prava (pravo vlasnistva stana) 2.5% na osnovicu na trzisnu vrednost koju odredjuju, a nece da mi kazu u Poreskoj sluzbi. Ima li neko ideju koliko to uopste moze da bude, ako stan ima 50ak kvadrata, a zgrada je zidana krajem 70ih?
 

Back
Top