STA SAM to uradio....???

krak

Zainteresovan član
Poruka
267
Ljudi znam da sam svima dojadio sa ATi-jem ali sad sam nesto uradio (lose ili dobro).
Naime rec je o sledecem :
Vidim ja da ovaj 9600 SE pocinje da postaje slaba grafika pa odem ja lepo u PC shop (nevazno koji) i trazim im mlogo dobru grafiku za nekih 130 evra ... Ponude mi Radeon 9800 SE koji jeste jaka graficka (kosta 170 evra ali nema se toliki dzep) ali dosta mi je vise SE verzija pa kazem im ja ne nesto slabije mi dajte...I tako posle po sata price narucim ASUS Fx 5700 128 DDR klasika koja je veoma brza (grafika koja je veoma brza) i odem... Vracajuci se kuci razmisljam se i rece ja sebi : "STA TO URADI BUDALO PA TI MRZIS nVidia-u" i vratim se narucim 9600 PRO ali kazu mi da za 20 evra vise dobijem 9600 XT (koju god ocu firmu)... OK ja pristanem i platim sve dodjem sutradan ipodignem graficku odem kuci i "bacim" je u kuciste... Kad ono instaliram sve drajvere + ASUS Smart Doctor (za pracenje temperature i voltaze , brzine...) i jos taj dan nabavio HALF Life 2 pa da vidimo...Vidim da ima porasta frame rate-a u svim igrama osim u DOOM 3 ... Onda se setim da mi je maticna malo falicna za takvu grafiku... mozda i procesor...??? Hmm... Odem kod druga a on na radeonu 9550 GE (asus) igra doom 3 u 640x480 sa medium detalja bez seckanja ... STA sE dEsava pitam se Pogledam mu komponente koje ovako izgledaju :
AMD Sempron 2500
ASUS NFORCE 2 ULTRA 400
ATi radeon 9550 GE
512 RAMA (u jednom modulu>...)
SAD DA predjem na stvar (konacno):
moj komp je sledeci:
AMD Athlon XP 2200+
ASUS A7V8X-X
3x256 rama Elixir
ASUS ATi Radeon 9600 XT (128 DDr)....
Pitanja su sledeca:
1) Ova matina da li ako stavim procesor od 2700 MHz (ova maticna mahimalno podrzava procesor od 2700MHz) cu imati nekih problema ???
2) Da li je bolje da kupim novi procesor ili da kupim ASUS NFORCE 2 DeLuxe 400 (ULTra verziju)...???
INACE STA MISLITE O OVOJ GRAFICI ???A9600 XT???
 
Od ploca mozes da uzmes ABIT nf7, nf7-s, ili EPOX 8rda, 8rda3+. Nikako ne uzimaj asus plocu, to ti je moj savet. Sto se tice procesora barton u svakom slucaju, ali se teze nalazi doduse raspitaj se malo po forumu ko prodaje pa vidi.(rasta) sigurno ima jos koji u slamarici.
 
panther:
Od ploca mozes da uzmes ABIT nf7, nf7-s, ili EPOX 8rda, 8rda3+. Nikako ne uzimaj asus plocu, to ti je moj savet. Sto se tice procesora barton u svakom slucaju, ali se teze nalazi doduse raspitaj se malo po forumu ko prodaje pa vidi.(rasta) sigurno ima jos koji u slamarici.

Nesto nevidim da je covek trazio savet za tip jezgra procesora!
 
sonne:
panther:
Od ploca mozes da uzmes ABIT nf7, nf7-s, ili EPOX 8rda, 8rda3+. Nikako ne uzimaj asus plocu, to ti je moj savet. Sto se tice procesora barton u svakom slucaju, ali se teze nalazi doduse raspitaj se malo po forumu ko prodaje pa vidi.(rasta) sigurno ima jos koji u slamarici.

Nesto nevidim da je covek trazio savet za tip jezgra procesora!
Covek vec ima amd, tako da vec ima procesor kao sto je i napisao, a ja sam samo dao predlog sta bi mogao umesto tog procesora od amd-a. A ja ne vidim da si mu ti nesto odgovorio, ovde nisam ja trazio savet nego on :shock:
 

Back
Top