Koliko smo iskreni

ancika

Iskusan
Poruka
5.442
Tj., da li umete da lazete, smeskate se nekome u lice, a u stvari ko zna sta mislite o njemu i td. td. Ja to ne umem. Meni se na licu poznaje moja misao...
A da, i zasto bi sve to radili? Zasto se pretvarati, kad jednom sve izadje na videlo?
 
Slusaj,ja to mogu da radim ali ne zelim! Onda se lose osecam,sto da radim nesto sto ne moram...Inace ako treba nesto lagati (npr. oko ocena ili neceg drugog) slazem bez problema,ni prstom da mrdnem. Veoma sam hladnokrvna. Ali to radim samo da ne bi naterala neku meni dragu osobu da se oseca lose. Jer,sto bi lagala nekoga do kome mi nije stalo??!?
Sto neko rece: 'Ne mozes se svadjati sa nekim do koga ti nije stalo'
 
snaja88:
Slusaj,ja to mogu da radim ali ne zelim! Onda se lose osecam,sto da radim nesto sto ne moram...Inace ako treba nesto lagati (npr. oko ocena ili neceg drugog) slazem bez problema,ni prstom da mrdnem. Veoma sam hladnokrvna. Ali to radim samo da ne bi naterala neku meni dragu osobu da se oseca lose. Jer,sto bi lagala nekoga do kome mi nije stalo??!?
Sto neko rece: 'Ne mozes se svadjati sa nekim do koga ti nije stalo'
Slazem se sa tobom. A da, umem ja da slazem u vezi ocena...i te kako...ili u vezi odsustva u skolici... :oops:
 
ancika:
Tj., da li umete da lazete, smeskate se nekome u lice, a u stvari ko zna sta mislite o njemu i td. td. Ja to ne umem. Meni se na licu poznaje moja misao...
A da, i zasto bi sve to radili? Zasto se pretvarati, kad jednom sve izadje na videlo?

То шта мислим о некоме нема никакве везе са искреношћу или лажима. Па не очекује се ваљда да сваком ко ми се не допада приђем и кажем:''Слушај, ти си ми несимпатичан, имаш ружну њушку, нервира ме твоја појава, мислим да си глуп...''и слично! Питање је и да ли би тој особи уопште било важно шта ја мислим о њој, и зашто бих јој уопште саопштавала тако нешто ако то није тражила!?
Е сад, лаж је нешто друго. Ако ме неко пита за мишљење наравно да ћу отворено, на леп начин то и саопштити и да нећу говорити оно што не мислим.
 

Back
Top