Stilizacija grba i zastave Srbije?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
А колко се сморим само кад узмем пасош из фиоке, а оно старо решење! :dash:




Да да, имаш право влайко...и ја сам прошле године извадио овај са ”старим Грб-ом” а чим буде доступан са ”новим рјешењем” из 2010 одмах мјењам...једва чекам. z;)




.
 
Poslednja izmena:


Грб Србије
моје виђење


Главе орлова без перца на главама, по узору на орлове са српских манастира,
прерађени кљунови,
остатак орла цртеж господина Грујића, прерађен од стране колеге limе.


drama01_111-1.gif


Круна преузета са једног форума, тако да не могу по правилима форума да поставим извор, али надам се да ако колега који је нацртао види неће замерити, мало сам је модификовао. Иначе рађена према круни са фреске Стефана првовенчаног из Жиче.


И тетраграм према мотиву на полијелеју из Дечана.
 
Poslednja izmena:
...joj stvarno mi je muka od ovih padobranaca koji bukvalno samo kao papagaji ponavljaju: "Papagaj, papagaj..."... Al' to ti je Srbin, voli da tera inat pa to ti je... 60 godina mu nije smetala petokraka, a sad mu smeta tamo neki kljun... stilizacija grba iz 2004. je lepa i sam grb je prelep... ALI... pošto imamo tu (ne)sreću da nam je taj isti grb i na zastavi, tu nastaje problem... TA stilizacija grba (2004.) na zastavi izgleda očajno, JER grb na zastavi izgleda kao nalepnica

A i neke očigledne greške su prisutne na toj stilizaciji...

- kruna (koja uzgred liči na onu sa Tuborg piva) lebdi i nema "dodirnih tačaka" sa ostatkom grba
- previše detalja na vratu i krilima orla
- glave orla koje su toliko male i tanke kao da su pileće
- jezici orla takodje malo lebde
- noge orla, ajde što uopšte nisu orlovske (kažu da su to noge sokola, mada, meni više liče na petlovske) su toliko "raskekečene" da orao izgleda kao da je razdžeban... :D
- krinovi su original krem bananice, to je i veše nego očigledno
- ocila liče na pravo ocilo koliko i Velja Ilić na Bred Pita... :D

Ocilo, bre, izgleda ovako...

images
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top