Stilizacija grba i zastave Srbije?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
I ti sad prebacuješ neonacistima kako je neprirodno to da se forsiraju germanizovani grb... Gubiš vreme...

A kad i samo pogledali kljun orla na Nedićevom grbu...

SerbiaP29-50Dinara-1942_b.jpg

U svojoj gluposti trcis k'o june pred rudu... tzv. novo resenje je veoma slicno tom sa date novcanice...
 
Немам појма ко су ти ликови, једино што су доказали јесте да су прваци у (не)знању и да се мјешају у ствари за које немају минимум компетентности......”с обзиром да су плитки у аргументима (против) навалише свим силама на хипетрофиран кљун”...с тим ликовима нема смисла дискутовати, једноставно их треба игнорисати :lol:






I ti sad prebacuješ neonacistima kako je neprirodno to da se forsiraju germanizovani grb... Gubiš vreme...

A kad i samo pogledali kljun orla na Nedićevom grbu...

SerbiaP29-50Dinara-1942_b.jpg
 
Poslednja izmena:
Немам појма ко су ти ликови, једино што су доказали јесте да су прваци у (не)знању и да се мјешају у ствари за које немају минимум компетентности......”с обзиром да су плитки у аргументима (против) навалише свим силама на хипетрофиран кљун”...с тим ликовима нема смисла дискутовати, једноставно их треба игнорисати :lol:

Posto si ti 'kompetentan', da i ja nesto kazem za TV Dnevnik.. meni je posao uspostavljanje 'nekih' standarda, bez zeza... a znas kako ih uspostavljam.. pa.. kako mi se cefne...

I zato ne hedi ono sto se ne jede i ne zahebavaj narod.. nego lepo pljuni... zapelo mi da se uglavim neku kintu, na menjanju tablica, dokumenata, .. itd.. itd...
 
Da.. da... u svoj sreci i radosti od iole normalnog drzavog simbola, dobili smo smejuriju koja asocira na papagaja...

Posto ja nisam cuo za heraldiku , tj. da ima skola za takve, nego neki dokoni mamini i tatini sinovi,
da bi komsinici Mici pokazali kako umeju da crtaju, iz nekog cudnog razloga im dato da se zahebavaju sa
drzavnim simbolima koji su izgedali pristojno...

Što se papagaja u heraldici tiče, on se predstavlja na vrlo konkretan i specifičan način te ovo nikako ne može da bude papagaj.

Što se tiče kljunova našeg orla na grbu, on (neke) podseća na papagajski jer očigledno ne znaju kakav kljun ima papagaj.

E, sad dolazimo i do činjenice da su u našeg orla nešto uvećani kljunovi, ali to nije slučajno. Nimalo!
Kljunovi su namerno istaknuti - hipertrofirani. To je praksa u heraldici - istaći ono što je najbitnije...
U ovom slučaju orlovi kljunovi su njegovo oružje (kao i kandže). Zato su uvećani kljunovi, da bi orao bio jak, moćan i da bi mu oružje bilo ubojito.

Uostalom, zato su kljunovi i kandže zlatni. Ponovo naglasak na oružje...

Što se ne bunite za to što su kljunovi zlatni? I toga nema u prirodi... :D
 
Posto si ti 'kompetentan', da i ja nesto kazem za TV Dnevnik.. meni je posao uspostavljanje 'nekih' standarda, bez zeza... a znas kako ih uspostavljam.. pa.. kako mi se cefne...

I zato ne hedi ono sto se ne jede i ne zahebavaj narod.. nego lepo pljuni... zapelo mi da se uglavim neku kintu, na menjanju tablica, dokumenata, .. itd.. itd...

Ovo je glupost.

Nijedno znamenje u praksi nije promenjeno samo zato što se promenila stilizacija državnih simbola!

Znamenja će se postepeno zamenjivati kako se budu trošila i kako budu propadala...

Primer: Neće se štampati novi memorandumi za državljanstvo sa novom stilizacijom grba dok se ne potroše već odštampani sa stario stilizacijom.

Ili, drugi primer: Neće se menjati zastava na nekoj zgradi skupštine opštine dok se ta zastava ne uprlja, pocepa ili izbledi zbog atmosferskih pojava.

Primer treći: Neće sad sve automobilske tablice biti zamenjene novima. Tek posle 7 godina - koliki je rok trajanja tablica - postojeće će se zamenjivati novima. Isto tako, neće se izrađivati nove dok se postojeće izrađene ne uvedu u upotrebu.

Dakle, nema ni "d" od dodatnog trošenja novčanih sredstava zbog nove stilizacije državnih simbola!!! ;)
 
I ti sad prebacuješ neonacistima kako je neprirodno to da se forsiraju germanizovani grb... Gubiš vreme...

A kad i samo pogledali kljun orla na Nedićevom grbu...

SerbiaP29-50Dinara-1942_b.jpg
Ma nije to nikakav Nedićev grb.

Orao je sa ove novčanice:
YugoslaviaP31-100Dinara-1934-donated_b.jpg


A da stvar bude što smehotresnija, autor ove novčanice i tog orla je KOMUNISTA ĐORĐE ANDREJEVIĆ KUN, a neonacoši to uzimaju za svoj simbol. :hahaha:
 
Уроше, џаба трошиш вријеме и живце...нема потребе да толико енергије улажеш објашњавајући неке елементарне ствари ”напаљеним” типовима, ако до сада нису схваћене неће ни после твоје (ко зна по који пут) исцрпне и аргументоване тезе која иде у корист уредбе из 2010, то је оно што страна која се (наводно) противи новој стилизацији никако да изнесе а да се успут не качи, као по обичају, искључиво на хипертрофирани кљун...све њихове тезе могу се са великом лакоћом ”оборити”, али као што рекох стварно не заслужују било какву пажњу све док не буду имали било какав аргумент за враћање радне верзије Грб-а из 2004. ;)...мислим да их у блиској будућности неће имати :cool:








Što se papagaja u heraldici tiče, on se predstavlja na vrlo konkretan i specifičan način te ovo nikako ne može da bude papagaj.

Što se tiče kljunova našeg orla na grbu, on (neke) podseća na papagajski jer očigledno ne znaju kakav kljun ima papagaj.

E, sad dolazimo i do činjenice da su u našeg orla nešto uvećani kljunovi, ali to nije slučajno. Nimalo!
Kljunovi su namerno istaknuti - hipertrofirani. To je praksa u heraldici - istaći ono što je najbitnije...
U ovom slučaju orlovi kljunovi su njegovo oružje (kao i kandže). Zato su uvećani kljunovi, da bi orao bio jak, moćan i da bi mu oružje bilo ubojito.

Uostalom, zato su kljunovi i kandže zlatni. Ponovo naglasak na oružje...

Što se ne bunite za to što su kljunovi zlatni? I toga nema u prirodi... :D
 
Уроше, џаба трошиш вријеме и живце...нема потребе да толико енергије улажеш објашњавајући неке елементарне ствари ”напаљеним” типовима, ако до сада нису схваћене неће ни после твоје (ко зна по који пут) исцрпне и аргументоване тезе која иде у корист уредбе из 2010, то је оно што страна која се (наводно) противи новој стилизацији никако да изнесе а да се успут не качи, као по обичају, искључиво на хипертрофирани кљун...све њихове тезе могу се са великом лакоћом ”оборити”, али као што рекох стварно не заслужују било какву пажњу све док не буду имали било какав аргумент за враћање радне верзије Грб-а из 2004. ;)...мислим да их у блиској будућности неће имати :cool:

Је ли Млађо а ово су били дудуци што се тиче хералдике...?


GrbKraljevineSrbije.gif
 
Poslednja izmena:
Нисам експерт у хералдици нити сам особа којa може да даје било каквав ауторитативан коментар, водити ”расправу” са загуљеним особама које немају никакву аргументацију за оно што говоре или тврде...стварно не стоји...ја једино уважавам аргументацију коју су људи од струке дали када су донијели нову уредбу из 2010, и то је то...









Јели Млађо а ово су били дудуци што се тиче хералдике...?


GrbKraljevineSrbije.gif
 
Нисам експерт у хералдици нити сам особа којa може да даје било каквав ауторитативан коментар, водити ”расправу” са загуљеним особама које немају никакву аргументацију за оно што говоре или тврде...стварно не стоји...ја једино уважавам аргументацију коју су људи од струке дали када су донијели нову уредбу из 2010, и то је то...

А сад ти мени објасни овако затупљеном и острашћеном чему промене на грбу под којим су гинули наши преци..?

Јел то модернизација српског грба или нешто друго ?
 
e moj uros985 mnogo si ti naivan...pa gde ti zivis covece u kojoj dimenziji u kojoj crnoj rupi vasione? pa jel stvarno mislis da je taj novi "grb" nastao zbog patriotizma politicara i da oni stvarno zele da Srbija dobije svoj pravi srpski grb? to je dobro smisljeno uzimanje love od poreznih obveznika (tebe i mene) ogromne su to pare, pazi molim te debila prvo su istampali "nove" tablice sve zivo zigosali resenjem iz 2004 i sad odjednom hoop preko noci osvanula neka papiga koja ce sve to da zameni naravno za bez utrosenog dinara e pa ako u to verujes druze neznam sta da ti kazem a da te ne uvredim...i samo jos nesto da dodam o tvom "d" od dodatnog trošenja novčanih sredstava - dobro se secam kad je usvojena ta spodoba odma u roku od nedelju dana je kod nas zamenjena zastava na opstini i tabla sa natpisom koja je pre bila ko nova dakle nista joj nije falilo ali je zastava hvala bogu skinuta pre nedelju dana i ceka se novo trece resenje. Pa cak i da se ovo sad (privremeno) resenje meni svidja opet bi bio protiv njega jer je besmisleno razbacivati se novcima zbog nebitnih stvari dok mnogo bitniji problemi ostaju nereseni a mi se ovde kao budale krljamo i svadjamo
 
А сад ти мени објасни овако затупљеном и острашћеном чему промене на грбу под којим су гинули наши преци..?

Јел то модернизација српског грба или нешто друго ?

Uuu bratac, sad se baš lupio... Radna verzija iz 2004. godine nije bila "zvanična" i važila je samo po preporuci Narodne Skupštine svega par godina... To je bila samo trenutna verzija dok se ne donese novi Ustav i novi Zakon o državnim simbolima, koji je i donet 2009.godine...

Naši preci su ginuli i pod petokrakom pa je se danas VEĆINA gnuša.... što se tiče orlova na srpskom grbu, grb iz 1882. je korišćen zvanično nekih 30-tak godina, ali možda i najređe "ORIGINALNA" Kralova verzija...

Stilizacija iz 2004. je lepa, ali ima mnogo grešaka i na zastavi se baš i ne uklapa, pa neretko izgleda kao nalepnica... da nam se grb ne nalazi na zastavi, verovatno nikome ne bi ni bilo bitno koja je stilizacija važeća... Dakle, ne možemo da posmatramo samo grb.... jako je bitno kako se sve to uklapa na zastavi...

Stilizacija iz 2004. nije isto što i stilizacija iz 1882.

U Kraljevini Srbiji je korišćeno mnogo stilizacija... neke od njih...

11.jpg


drazvni%20iz%20klisea.JPG


obo1_v.jpg


slov4.jpg


5%20dinara%20iz%201904.jpg


replika%20pukovske%20zastave%20kraljevine%20srbije.jpg


Pogledajte kljun na ovoj stilizaciji...

Milos_Obrenovic_pecat.jpeg


Ocila na grbu Kneževine Srbije
 
e moj uros985 mnogo si ti naivan...pa gde ti zivis covece u kojoj dimenziji u kojoj crnoj rupi vasione? pa jel stvarno mislis da je taj novi "grb" nastao zbog patriotizma politicara i da oni stvarno zele da Srbija dobije svoj pravi srpski grb? to je dobro smisljeno uzimanje love od poreznih obveznika (tebe i mene) ogromne su to pare, pazi molim te debila prvo su istampali "nove" tablice sve zivo zigosali resenjem iz 2004 i sad odjednom hoop preko noci osvanula neka papiga koja ce sve to da zameni naravno za bez utrosenog dinara e pa ako u to verujes druze neznam sta da ti kazem a da te ne uvredim...i samo jos nesto da dodam o tvom "d" od dodatnog trošenja novčanih sredstava - dobro se secam kad je usvojena ta spodoba odma u roku od nedelju dana je kod nas zamenjena zastava na opstini i tabla sa natpisom koja je pre bila ko nova dakle nista joj nije falilo ali je zastava hvala bogu skinuta pre nedelju dana i ceka se novo trece resenje. Pa cak i da se ovo sad (privremeno) resenje meni svidja opet bi bio protiv njega jer je besmisleno razbacivati se novcima zbog nebitnih stvari dok mnogo bitniji problemi ostaju nereseni a mi se ovde kao budale krljamo i svadjamo

Državna znamenja jesu izmenjena početkom ovog veka kao plod patriotizma nekih političara (npr.Predraga Markovića). To je činjenica...

A činjenica je i ovo što sam naveo da se ovo pitanje rešava postupno kako bi i trebalo da se rešava.
E, druga je stvar što je u upotrebu ušlo rešenje koje je bilo privremeno a naknado su znamenja dobila standardizaciju pa sad imamo dve dizajna državnih znamenja...

Ono što treba znati je to da ne postoje dva grba. Grb je jedan i isti, samo su dve stilizacije! I to nije nikakav problem, toliko puta smo o tome pisali...

Što se tiče dodatnih troškova to važi za one ljude koji znaju ovo - da je grb ostao isti i da nema potrebe odmah sve menjati.
Žao mi je što ljudi u vašoj optštini to nisu znali i što je vaša lokalna zajednica imala dodatni trošak za jednu tablu i par zastava :(
 
Ja lično ne bih išao tako daleko...

A što ne bi komprotivalo "stari" grb to što se nalazio iza Tadića i Montija sad kad je italijanska delegacija dolazila u Beograd...?

Mislim da je stanje takvo da su obe stilizacije grba u opticaju i upotrebi od strane svih građana podjednako bez obzira na jedno ili drugo opredeljenje, odnosno bez obzira na razlike među nama... ;)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top