Stilizacija grba i zastave Srbije?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
nova stilizacija za vecinu smesna i ponizavajuca odma da ti kazem. Ovu papagajcinu nek stravi na stranacke zastave ko hoce a nas grb nek ne diraju

И да му ниси рекао, знао он да је за већину људи Грујина наказа чиста смејурија... Што се потврђивало више пута и овде на форуму када је већина људи била за решење из 2004. године.
 
Лима ово још једном потврђује моју тврдњу.

Није поента у кљуну него у очима. Да је орао нарогушен (надркан прим. аут.) свиђао би се свима и нико га не би омаловажавао.

Ова стилизација мора да остане званична, а војска која има мандат да за симболе одлучује сама би могла да се "поигра" овом стилизацијом - мислим да измени очи.

Поента је у птици!

Да се измени птица и биће све у реду!
icon_new_ironia.gif
 
Mani se Tadića. On je izgubljen slučaj, kao magarac u magli.

Nego, nije li bilo malo blesavo u vremenu raspadanja Jugoslavije, kada se videlo da ostali narodi ni po koju cenu neće pristati na opstanak iste, i svoj ostanak u njoj, pokušavati sačuvati kompaktnost srpskog naroda kroz spašavanje Jugoslavije? Nismo li mi Srbi imali najveću i najjaču tapiju kod raspada Jugoslavije, koju smo dobili još 1918.? Nismo li mi trebali biti ti koji će preduhitriti one jadne nazovi narode, kada smo videli šta im je namera, i proglasiti raspad Jugoslavije, i napraviti Srbiju u granicama pre sklapanja braka, vojsku proglasiti srpskom (ni danas nije srpska, nego vojska srbije...fuj), i postaviti je na granice te države, a onda ako nekome nešto nije pravo, ima međunarodni sud, pa neka nas tuži. Aduti su bili u našim rukama.

pa zar se to nije i desilo
 
au kako mi je drago sto je na dodeli ordenja nas grb :) vrhunac bi bio da su izmenili ordenje i stavili papigu...samo bas sam gledao olimpijski savez srbije fudbalski savez itd su vec izmenili svoje grbove i stavili ovaj sa novim ocilima a i na rukometnim dresovima sad na prvenstvu je bilo papagajce. Zali boze bacenih para na sve te zajebancije STA NAM JE TO TREBALO???
 
У, ал ти је јек аргумент:lol:


Господа која подржавају радну верзију Грб-а из 2004 су лицемјерни...наравно да немају никакве АРГУМЕНТЕ да прогурају наведено рјешење...битно је да се "српски идентитет" брани преко Ацовићеве верзије која има за основу германизовани Грб из 1882..Влайко има право када каже да није у питању хипертрофирани кљун, него све зависи да ли је и колико орао намрштен и нарогушен (наравно то се односи првенствено на очи)...елем, да је рјешење из 2010 такво мислим да нико не би постављао питање било какве природе.
 
Poslednja izmena:
Господа која подржавају радну верзију Грб-а из 2004 су лицемјерни...наравно да немају никакве АРГУМЕНТЕ да прогурају наведено рјешење...битно је да се "српски идентитет" брани преко Ацовићеве верзије која има за основу германизовани Грб из 1882..Влайко има право када каже да није у питању хипертрофирани кљун, него све зависи да ли је и колико орао намрштен и нарогушен (наравно то се односи првенствено на очи)...елем, да је рјешење из 2010 такво мислим да нико не би постављао питање било какве природе.

ма не бре Млађо, циљ није да се врати Кралов грб, него да се обори грб Србије, а ово је само згодан начин да се отвори расправа. иза Новости стоји цео један лоби (а све уз подршку и неких западних земља, које би радије да Србија уместо краљевског грба има амблем банана-републике). сврха медијске кампање је да се направи проблем тамо где га нема, да би се коначно неким новим законом или уставом увео ''компромисни'' грб који би био мање српски, а више ''грађански''. људи, зар ви мислите да српски непријатељи нису свесни шта значе симболи на нашем грбу?! управо због тога они ће учинити све да ти симболи буду скинути. зар не примећујете да сви ови што нападају Грујића, највише су се острвили због неког (само њима видљивог) немачког утицаја, а здушно бране Крала- који је Немац z:shock: наравно, ту нема логике, али логику не треба ни тражити у њиховој причи, него у њиховим стварним разлозима који иза свега стоје. али неће проћи бедне намере пропалица и српских издајника!
 
bravo statlere provalio si me izdajica sam srpskog roda i placaju me strane agencije cia mi5 mosad, da ovde prosipam price protiv grujicevog resenja, svetog grala nase istorije koji nekim neverovatnim cudom ima istu glavudzu ko nemacki al nema veze...bitno je to da ste vi u pravu i kad konacno prihvatimo papigu nikad vise necemo biti banana republika kao sto smo bili sa starim kralovim grbom
 
bravo statlere provalio si me izdajica sam srpskog roda i placaju me strane agencije cia mi5 mosad, da ovde prosipam price protiv grujicevog resenja, svetog grala nase istorije koji nekim neverovatnim cudom ima istu glavudzu ko nemacki al nema veze...bitno je to da ste vi u pravu i kad konacno prihvatimo papigu nikad vise necemo biti banana republika kao sto smo bili sa starim kralovim grbom

по твојој елоквенцији и аргументацији да се закључити да ниси превише начитан, а ни образован, што значи да си вероватно још увек студент, а вама је најлакше манипулисати. ето, најбољи пример ти је ОТПОР. данас се зна ко је иза њих стајао, али твоје колеге, кад су 1999. исписивали графите и носили мајице, нису имали појма.
 
pa dobro kad zavrsim fakultet bicu obrazovan i onda ce mi se odjednom svideti novi grb :) a i primetio sam da, kako polazem ispite, sve mi se vise i vise dopada

нисам желео да те увредим. и ја сам био студент ;) и размишљао сам исто као ти.
прича о грбу није, нити може бити о томе ''шта је коме лепше'', јер хералдички симболи имају дубоко значење, и шаљу јасну поруку онима који умеју да их читају. а да би их знали протумачити, морају у животу много тога прочитати. оно што је суштина приче је да круна сија и кад је у блату, и да Србија, чак и поражена и прегажена, има грб који пркоси. зато су се устремили да га сруше по сваку цену.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top