Stilizacija grba i zastave Srbije?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Za vašu zastavu ne znam, ali na hrvatskoj mi se ne sviđa onih 5 peterokuta koji su špicevi nasrani na šahovnicu. Treba biti šahovnica bez tog smeća, s tim da naravno ostave prvo polje crveno.

Заиста вам је чудна та круна са уметнутим грбовима територија, не знам ни за један други грб на свету такав. Онај за Илирију (полумесец, звезда, није то муслимански у овом контексту), што би значило да имате претензије и на оно на шта МИ имамо претензије, није добро, није добро...
 
Saladinov orao mi je coooool

Egypt%20-Coat_of_arms%20.png
 
Ne, arheolozi su pronašli slike orla u kairskoj tvrdjavi. Nema veze sa Nemcima, jedino je Hitelr mogao da ukrade orla od Arapa.

Nema to veze sa Hitlerom,nego sa 2. rajhom i Vajmarskom republikom. Nemcima je bio cilj da zagospodare bliskim istokom,zbog nafte i ostalih prirodnih bogatstava. Zato su imali prijateljske odnose sa Irakom,gradili su Bagdadsku zeleznicu,ulagali u jednu krajnje bednu teritoriju tada.
 
Заиста вам је чудна та круна са уметнутим грбовима територија, не знам ни за један други грб на свету такав. Онај за Илирију (полумесец, звезда, није то муслимански у овом контексту), што би значило да имате претензије и на оно на шта МИ имамо претензије, није добро, није добро...

Ako ti nije problem, objavi srpske grbove koji su uticali na stvaranje izgleda sadasnjeg grba Srbije.
 
A kruna ti nije sumnjiva?

Kakve veze Srbija ima sa monarhijom?

Zasto ne stave i neki socijalisticki simbol?

Srbija ima mnogo gradjana koji nisu Srbi...

Kako oni vide ono 4 S?

Osecaju li taj grb kao SVOJ?


Austrija

Belgija

Gruzija

Jamajka

Jordan

Litvanija

Luksemburg

Mađarska

Malta

Maroko

Novi Zeland

Norveška

Poljska

Rusija

Somalija

Ukrajina

Finska

Holandija

Crna Gora

Češka Republika

Švedska

Španija


SVI oni imaju krune na svojim grbovima. pa mi reci sad, molim te, da li i njihovi narodi ne osećaju grbove kao svoje, iako su već vekovima njihovi zaštitni znaci???

Pre nego što napišeš ovakvu glupost, malo se prevaspitaj i preispitaj.
 
Заиста вам је чудна та круна са уметнутим грбовима територија, не знам ни за један други грб на свету такав. Онај за Илирију (полумесец, звезда, није то муслимански у овом контексту), што би значило да имате претензије и на оно на шта МИ имамо претензије, није добро, није добро...
Zooloski vrt gore je svakako vrhunac sranja...na zalost sumnjam da ce to skoro vani tako da smo osudjeni na njega. Da se mene pita ja bih koristio sahovnicu iz grba SR Hrvatske jer mi je ona stilski nekako najljepsa...mozda eventualno dodati zlatni obrub. Polumjesec i zvijezda u Hr grbu inace nije muslimanski simbol nego nesto sto se pojavljivalo u najranijim grbovima u Hrvatskoj i smatra se da vuce korjene iz nekih slavenskih tradicija jer se pojavljuje i kod nekih drugih slavenskih naroda, imas ga i u grbu Zagreba. Nekada se taj grb znao korisiti kao grb Hrvatske.


Sto se tice grba Srbije, nije on toliko los...dapace, ali je taj dvoglavi orao toliko izlizan da se gubi prepoznatljivost. Medjutim, kod pitanja grbova kada treba birati izmedju tradicije i orginalnosti ja sam uvijek za tradiciju...tako da nevidim neku alternativu.
 
Poslednja izmena:
реци неки мит
стварно ме интересује
Recimo postoji mit da crveno polje oznacava crvenu Hrvatsku a bijelo bijelu Hrvatsku... drugi mit, po meni potpuna budalastina je da je Kralj Drzislav zarobljen od Mlecana igrao sah sa nekim mletackim Duzdom za slobodu i dobio sve tri partije...i stoga uzeo sahovsko polje kao svoje znamenje..pa onda jos jedna prica da bijelo polje oznacava porobljenu Hrvatsku a crvena slobodnu Hrvatsku..tj. obrnuto...i sl. U svakom slucaju, vec se na prvi pogled vidi da nema nekog normalnog odgovora. Cak ni broj polja nije bitan jer se nekada pojavljuje u ovom broju a nekada u nekom drugom....a bijela boja je nekada srebrena.

Onako odokativno bih rekao, buduci da je grb jednostavan a opet unikatan i ne proizlazi iz nekog drugog grba.....da ga je jednom netko...a nezna se tko...jednostavno izmislio iz glave i da nema neko narocito znacenje osim sto predstavlja Hrvatsku.
 
Poslednja izmena:
Recimo postoji mit da crveno polje oznacava crvenu Hrvatsku a bijelo bijelu Hrvatsku... drugi mit, po meni potpuna budalastina je da je Kralj Drzislav zarobljen od Mlecana igrao sah sa nekim mletackim Duzdom za slobodu i dobio sve tri partije...i stoga uzeo sahovsko polje kao svoje znamenje..pa onda jos jedna prica da bijelo polje oznacava porobljenu Hrvatsku a crvena slobodnu Hrvatsku...i sl. U svakom slucaju, vec se na prvi pogled vidi da nema nekog normalnog odgovora. Cak ni broj polja nije bitan jer se nekada pojavljuje u ovom broju a nekada u nekom drugom....a bijela boja je nekada srebrena.

питам те то зато што сам доста приметио манастира по Србији да им је фасада као шаховница или барем мени личи.

main.php


lazarica-na-brdu-ljubicu-1_150.jpg


18_Ravanica.jpg
 
Ma gdje ti tu vidis sahovnice...pa to su vodoravne crte.

ништа, извини, мени се онда учинило нарочито у овој трећој слици доњи део Цркве.
да дефинитивно си у праву ипак се не види шаховнице по Црквама
а сад да ти окренем слику на овој Цркви у манастиру Раваница

Monastery_Ravanica_.JPG
 
ништа, извини, мени се онда учинило нарочито у овој трећој слици доњи део Цркве.
да дефинитивно си у праву ипак се не види шаховнице по Црквама
а сад да ти окренем слику на овој Цркви у манастиру Раваница
Da ...taj manastir inace krasno zdanje ...kada se uveca vidi se da ima raznih crveno-bijelih sara po sebi svih oblika, izmedju ostalog na jednom luku ima i cigle poredane u obliku kockica. Samo nevidim tu nikakvu poveznicu sa Hr.grbom osim vizualne slicnosti tog detalja.
 
Poslednja izmena:
Da ...taj manastir inace krasno zdanje ...kada se uveca vidi se da ima raznih crveno-bijelih sara po sebi, izmedju ostalog na jednom luku ima i cigle poredane u obliku kockica. Samo nevidim tu nikakvu poveznicu sa Hr.grbom osim vizualne slicnosti.

па нема везе са грбом, ал има везе са тзв шаховницом, а ми треба да одгонетнемо одакле и србима и хрватима та сличност.
неку симболику сигурно има
 
Cesi imaju orla u bojama sahovnice...neko je stavio vec njihov grb,i sad treba da znaci da su spojili srpski i hrvatski...cista koincidencija
images

дакле долазимо полако до оног где се хрвати диче шаховницом да она у ствари нема везе са хрватима.
а да те питам одакле потичу 4 оцила и од када је тај симбол у употреби у срба?
 
па нема везе са грбом, ал има везе са тзв шаховницом, а ми треба да одгонетнемо одакле и србима и хрватима та сличност.
неку симболику сигурно има
To moras biti malo jaca budala da pomislis kako je zidanje nekog prozora u raznim oblicima slicna sa grbovima.
 
Cesi imaju orla u bojama sahovnice...neko je stavio vec njihov grb,i sad treba da znaci da su spojili srpski i hrvatski...cista koincidencija
images
Vidis ovaj desni orao na Ceskom grbu.... ja vjerujem da je Hrvatski grb mozda maznut odatle. Jednostavno je netko samo uzeo kockice. Taj grb se pojavljuje na grbu Matije Korvina bas negdje u vrijeme kada se Hrvatska sahovnica prvi puta pojavljuje.
 
Poslednja izmena:
дакле долазимо полако до оног где се хрвати диче шаховницом да она у ствари нема везе са хрватима.
а да те питам одакле потичу 4 оцила и од када је тај симбол у употреби у срба?

Pa ne verujem da i jedan narod usustini ima svoj originalni grb,samo njemu svojstven..osim onih afrikanaca koji su na zastavama kacili sve i svasta...orlove u raznim verzijama ima ogroman broj nacija....a za ognjila sam cuo nekoliko teorija,nisam heraldicar tako da ne mogu ni da tvrdim koja je tacna....mada mi je najlogicnija ona da je to ustvari modifikacija vizantijskog grba sa cetiri V
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top