AVI to MP3

VoXman

Zainteresovan član
Poruka
102
Skinuo sam neki spot u .avi formatu i hteo bih da mu samo izdvojim muziku u .mp3.Znam da to moze i Winamp da radi ali nisam se snasao.Koji je jos program dobar za to,za konvertovanje video fajla u audio?
 
Volume Control ( na taskbaru) /Options/Properties/Other/Recording/ izaberes StereoMix. Sada ti snima sve sto izlazi na zvucnike
Ukljucis bilo koji program, mozes i win-ov Sound Recorder i snimis
 
Andreavk:
Volume Control ( na taskbaru) /Options/Properties/Other/Recording/ izaberes StereoMix. Sada ti snima sve sto izlazi na zvucnike
Ukljucis bilo koji program, mozes i win-ov Sound Recorder i snimis
To si mogao da procitas i od mene pre nekih 4-5 tema. Samo da si pogledao :evil: :evil: :evil:
 
E,momci,hvala svima,al’ ne valja nesto!Taj spot koji hocu da prebacim u mp3 fajl je odlican,nema kocenja,seckanja kao uostalom i svaki video fajl na mom PC-u.E,sad ide ono,ali…instalirao sam prvo RADToools koji nece da ga otvori,prijavljuje neku gresku,pa posle njega SoundForge7 (njega vec imam duze vreme) koji mi ucita samo 1 min i 20 sec spota i tu se zakuca,ni makac dalje,ceo SoundForge mi zablokira-znaci i on je otpao.Zatim,Adobe Premiere sam instalirao (slucajno ga imam na hard-u) i nemam pojma kako da rukujem sa njim,a ucita mi ceo spot bez problema,ali dalje sem toga nemam tri blage kako taj spot da izbacim kao mp3 faj.Sto se tice Andreavk-ovog posta,ja brate nemam pojam ni to da uradim,a i receno je da ispada los zvuk radivsi na takav nacin.ZoNi,taman sam naucio da preko CDex-a audio fajl konvertuem u mp3 (citajuci Help ) kad me ti zatece sa ovim.Naime,ja preko CDex-a ne znam ni kako da load-ujem neki fajl sa hard-a (znam iz CD-Roma kad ubacim neki audio CD pa -> .mp3),a kamoli da video .avi fajl konvertujem u .mp3!Ako nekog ne mrzi,zamolio bih ga samo ukratko da mi napise putanju kako da izvedem ovo sto zelim preko nekog programa i normalno da mi kaze ime tog programa jer od gore navedenih “mrka kapa”!ZoNi,ako vec to CDex radi napisi mi kako i putanju (ako te ne mrzi,ali samo me ne teraj da citam CDex Help fajl pliz)! :roll:
 
1. Skini program VirtualDub (manji od 1MB i free, kod mene verzija 1.5.10).
2. Instaliraj ga i pokreni.
3. Iz njega: File<Open video file… Tu naravno nađi spot i učitaj ga.
4. Audio< tu čekiraj Source audio kao i Full processing mode.
5. Zatim opet Audio<Conversion…, u tom prozoru podesi Sampling rate na 44100Hz, onda čekiraj High quality, Precision na 16-bit, Channels na Stereo.
6. Sad ideš na File<Save WAV i naravno upišeš ime i gde da ga sačuva.
To ti je to, uz podsećanje da fajl u wav formatu zauzima dosta mesta pa ga posle prebaci u mp3 (sa Cdex-om, podrazumeva se)
PS. I mene bi jako interesovalo kako bi se sve ovo odradilo sa CDex-om...
 

Back
Top