Slovenski horoskop

*Da li i planete u zvezdoslovlju imaju drugačije osobine u odnosu na zapadnu astrologiju?

-U skladu sa vedskom verom u prethrišćanskom postojanju starih Slovena, nazivi planeta nose nazive naših staroslovenskih božanstava.

Recimo, vrhovni bog univerzuma je Rod, koji je praotac svih bogova. Stvoriteljska sila čitavog sveta su bog Rod i njegova žena Rožanica, koji su svojim ujedinjenjem stvorili čitavi svemir i, samim tim, čitavu civilizaciju staroslovenskih bogova koji su, po vedskom verovanju, naši preci. Dajbog je bog koji je poistovećen sa Suncem - verovatno se radi o tome što Sunce daje svetlost. Mesec je Luna - zadnja strana Dajboga. Mars je - Jarilo ili Jaroslav (od jare, vatre). Venera je Maja, Svarožić je Jupiter, Merkur je Krišnja. Saturn je bog Prav. Prav je staroslovensko božanstvo koje se bavilo time da sve bude istinito i da se sve vidi istinito, tj. pravedno. Osim sa Pravom, ja Saturn poistovećujem sa još jednim staroslovenskim božanstvom - Svjatigorom. Uran je Svarog ili Perun, Vij je Pluton, a Neptun - Crnomorac ili Velesdon. Premda su poslednje tri planete nedavno otkrivene, ova božanstva najviše odgovaraju personifikaciji tih nebeskih tela.

http://www.treceoko.novosti.rs/code/navigate.php?Id=182&editionId=131&articleId=628

Vesna je Venera, Perun je gromovnik (Jupiter).

perun.jpg
 
Ja sam Jela.
Dopada mi se to drvo puno. Imaj jedno kući, plastično doduše.
Možda bi bolje da sam Bor., ali bitno je da sam u Zvezdinoj himni. :)

Što se tiče forumaškog rođendana.tu sam Smokva. Ukusna je smokva.
 

Back
Top