MMS

leceni

Obećava
Poruka
52
Na poledjini moje prepaid SIM kartice pise "16k". Znaci li to da MMS poruke koje primam ne mogu biti vece od 16kB. Na poledjini novijih kartica stoji 32k. Moj telefon (Nokia 6230) moze da prima i salje MMS poruke do 100kB - tako, bar, pise u uputstvu. Zar je moguce da je SIM kartica "usko grlo" i moze li se ovaj problem resiti zamenom za noviju karticu MTS 064 veceg kapaciteta?
 
Ne. To je memorija na kartici koja se koristi za imenik i čuvanje SMS poruka. Svi noviji telefoni imaju znatno više memorije, pa i imenik može biti znatno veći, a i broj SMS poruka koji se čuva može bit veći. MMS poruke se ne čuvaju na kartici već u memoriji telefona.

A imenik se čuva na kartici, da bi, u slučaju zamene telefona, bar deo imena i brojeva mogao biti prebačen.
 
Milojko Vasic:
Ne. To je memorija na kartici koja se koristi za imenik i čuvanje SMS poruka. Svi noviji telefoni imaju znatno više memorije, pa i imenik može biti znatno veći, a i broj SMS poruka koji se čuva može bit veći. MMS poruke se ne čuvaju na kartici već u memoriji telefona.

A imenik se čuva na kartici, da bi, u slučaju zamene telefona, bar deo imena i brojeva mogao biti prebačen.
Ja se slazem sa tim da se MMS poruke cuvaju u memoriji telefona, ali one u memoriju stizu preko SIM kartice. Znaci da kapacitet kartice tu igra neku ulogu.
 
leceni:
Ja se slazem sa tim da se MMS poruke cuvaju u memoriji telefona, ali one u memoriju stizu preko SIM kartice. Znaci da kapacitet kartice tu igra neku ulogu.
:D
Sve u telefon stiže preko SIM kartice. I poziv i razgovor i prekid veze. I onda ? Kolika bi trebala da je memorija kartice. 100 GBy ?
 

Back
Top