Analiza -"Gorski vijenac"

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
sad sam htela da ti pomognem, ali sam se setila da to nisam pročitala :whistling:
poenta je: da sam rekla prof.da mi se delo ne svidja i dobila 5 (za iskrenost :lol:) uz njenu preporuku da ga ponovo pročitam,
(iako ga ni jednom pročitala nisam) i tako...
e da: to ti je knjiga puna mudrosti, to znam :lol:
 
Dobila sam za lektiru da procitam :Gorski vijenac" :dash: , treba mi ako neko ima analizu ovog dela..ja sam procitala delo, jedva.... a posto ga radimo 6 casova :besna: stvarno mi treba malo pomoci...unapred hvala :D

Jao bre omladino, ja i danas znam napamet 800 stihova Gorskog Vijenca, a vi kukate od 6 časova analize. :roll:

Osnovi dela čini istorijski događaj - Istraga Poturica.
Delo se sastoji iz prve skuštine na Cetinju, druge na Lovćenu i same istrage Poturica koja nije prikazana dorektno nego preko glasnika i učesnika u boju.

To ti je osnova...a ostalo potraži preko googla, 'ebeš me ako nema analize.
 
e ovako , dobila sam 5 na stihove i analizu ..mnogo vam hvala..ali imacemo pismeni..i mogu da se kladim da ce dati temu vezanu za gorski vijenac. da li neko ima neki sastav? :)))))

Drago mi je da si dobila 5, nadam se da su one moje kratke analize likova pomogle..

E sad ako bude o delu nešto, tu je lako, vrtiš analizu dela u sastavu....ali opet, svaki stih iz Gorskog vijenca može da bude tema za sastav i može da se piše ono što nema veze s delom.
Recimo naslov bude: "Čašu meda još niko ne popi, dok je čašom žuči ne zagrči" ....pa ti filozofiraj o životu na 5 strana..:lol:
 
Bila bih jako zahvalna,ako bi mi neko pomogao oko Gorskog Vijenca. Pokusala sam da ga procitam i uopste ne razumem delo. Imam pismeni i hitno mi je potreban sastav,a nisam bila u skoli. Molim vas, pomognite mi. Treba da pisem o likovima Vuka Mandusica i Vuka Micunovica. Help. Pismeni je u ponedeljak! :(((((
 
Jao mi to radili jos u osnovnoj skoli, imali mnogo strogu nastavnicu... Zahvaljujuci njoj jos ni jednom nisam otvorila svesku iz srpskog, a imam 5... Inace, procitala sam knjigu ali znam da nista nisam razumela... Secam se da nisam bila tih par dana kada su to analizirali, nesto sam bila bolesna i sad mi zao, sigurno bih znala dosta ovako cu morati opet da se mucim. :sad2:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top