Pokretanje novog politickog pokreta

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

crni djordje

Primećen član
Poruka
846
Svi smo videli da od vladajuce politicki polupismene elite u Srbiji nema nista...Srbija je na kolenima,a obican gradjanin jedva egzistira opterecen materijalnom nemastinom,izborima koji se odrzavaju bar cetiri puta godisnje,korupcijom,kriminalom...Inteligencija nam truli,propada,narod se oglupljuje jeftinim zabavama koje nam serviraju putem sredstava javnog informisanja.Beograd je postao najvece selo u Evropi,to se isto desava i sa Novim Sadom,centrima Srpske kulture i pismenosti.
Ono sto nam treba je nov politicki pokret koji ce se jasno baviti zastitom Srpskih interesa,u kome ce biti nekompromitovani strucnjaci i koji ce jasno staviti do znanja Evropi da Srbija moze bez nje,ali da Evropa ne moze bez Srbije.Koliko god se trudili da nam to prikazu drugacije,ipak ova zemlja moze da bude Balkanski lider,prvo zbog svog geografskog polozaja,a odmah zatim i zbog svojih prirodnih resursa koji su monogo veci od Americke pomoci od nekih bednih 70-80 miliona dolara.Pa nije Srbija Zimbabve!!!
Znaci trebaju nam novi ljudi,novi pokret za novo vreme.Pokret za zastitu svih Srpskih zemalja od dezintegracije,za ocuvanje nacije,jer odumiranjem nacije i drzava prestaje da postoji,postoji samo na papiru i kao servis za bogate i mocne tajkune(B.Karica i ostale}.
Kako ce izgledati taj novi pokret?To ostavljam vama.
Od ideje su nastale sve velike stvari na ovom svetu,zasto ne bi od ideje nastala i NOVA SRBIJA?
 
Kaže se u jednoj knjizi o nacistima.
Hitler u bunkeru na poslednjem sastanku govori:
Sada smo izgubili ali neka živi ideja i Nemačka će ponovo biti najjača.
Ustaška ideja o NDH u hrvata nikada nije bila mrtva. Imali su državu tada 4-god. a konačno su je dobili sada.
Gde je neka ideja u nas Srba?
Svakom narodu bez nacionalnog programa crno se piše :cry:
Dobro razmišljaš momak. :idea:
 
strani placenik:
No comment! :?: :!:
Kada neko toliko ne razume svet oko sebe i ima tako lošu percepciju pre svega savremenog društva - šta možeš da mu kažeš...
Bas si ti neki "strani pacenik".Mislim da ti ne razumes svet oko sebe,ja ga na svoju veliku zalost razumem.A ti si verovatno jedan od onih koji bi se prodali za saku evrica,dolara i ne znam cega sve jos.Nego nisi me nesto iznervirao,to je tvoj stav.Zalim te jer si operisan od patriotizma.A i interesantan nik si izabrao,bas ti stoji.
APLAUZ!
Mogao bi bas da mi objasnis tvoj pogled na svet i tvoju percepciju,bas vih voleo da saznam jesi li odavde i sta je tebi Srbija?
 
Ako priznavanje granica znači prihvatanje odgovornosti i aktivno rešavanje problema onda je dobro prihvatiti realne granice pa makar one bile i manje od ovih "kvazi".....

Zato nek ti pokret krene i sa šumadijom , biće dobro.....
Kad na jednoj strani imamo strateški plan razvoja Šumadije, na drugoj Vojvodine, i još možda Pomoravlja , opašće gledanje na lokalne interese kao opasnost po opstanak srba i javiti se konkurentna borba za "preživljavanje" svakog okruga....
 
kami83:
A hoce li taj novi pokret priznati sadasnje granice prema Hrvatskoj,Bosni i Albaniji? :roll:

Ne zanosite se,vec imate jedan Obraz, pa se tamo uclanjujte

To majstore,aplauz i tebi!!!Nista predlazem ti da vec danas odes do neke ambasade i da molis za vizu da peres klonju negde na zapadu za evrice.To je izgleda tvoj san.Moj san je jaka Srbija.
Kakvi likovi,sta je pa gde su vam coyones momci,ko da su vam lobotomiju uradili!!! :idea:
 
kami83:
Moj cilj je jako covecanstvo.To je razlika izmedju humanista i nacionalista.Ja sam prvo covek,pa tek onda Srbin.

Ionako vam ideologija stoji na klimavim nogama,ne teraj me da se raspravljam sa tobom...

Kakva ideologija,ne pricam ja tebi o bilo kakvom nacionalizmu,ja ti pricam o PATRIOTIZMU.Ako imas Vujakliju pogledaj sta znaci ta rec.Sto ti ne bi voleo da Srbija bude konacno jaka i da zauzme mesto koje joj pripada u Evropi?Da najzad prestane vladavina birokrata i mediokriteta,da nasu zemlju konacno pocnu da postuju u svetu.Ali ne mogu da je postuju ako recimo tebe i mnoge poput tebe boli patka,bitno je biti "humanista"...Idemo braco Srbi do propasti,cuti,trpi,snalazi se,bice valjda nekad bolje.Neko ce vec nesto da smisli a ti ces i dalje biti humanista,jos ako i uspes da zapalis odavde,tvoj humanizam ce najvise doci do izrazaja.
I zato ti opet kazem,zalim tebe i sve tvoje lobotomisane istomisljenike.
ZIVELA SRBIJA :!:
 
Da li zelis jaku Srbiju kao zemlju svih njenih gradjana?(u tom slucaju mozda budem i glasao za vas na sledecim izborima)

Ili jaku Srbiju kao drzavu srpskog naroda koji ne moze da shvati da je Karadzicu mesto u zatvoru i cinjenicu da je danas prosecnog Srbina vise definisu filmovi Arnolda Svarcenegera negoli Pecka Patrijarsija i epske pesme o tome kako je muz nabio svoju zenu na kolac jer ga je prevarila??

Moram de znam o kakvoj Srbiji pricas?

P.S. Za razliku od mnogih velikih patriota ja nemam nameru da palim iz ove zemlje,a ti pocni da pises malo kulturnije
 
Molim svaki pokret da poštuje one koji ostaju u Srbiji. Neznanje ih čini da grizu onda kad treba da se uhvate za ruke i zajedno krenu.
Neznanje im čini da pljuju ono što im je najbliže i najniže , a otupelo gledaju ono što ih za mesec dva dovodi do preturanja po kontejnerima....
A sve ovo što sam naveo nema veze sa konkretnim političkim pokretom osim sa Pokretom za gladne u srbiji....
 
Odlično razmišljanje, mada ja mislim da za spas Srbije treba da se okrenemo našoj veri,tradiciji a manje politici.
Inače za sve koji se stide "patriotizma" - srpska je reč RODOLJUBLJE evo jedne misli Sv. Nikolaja Velimirovića :
"Rodoljublje je znak snage a ne slabosti.Nerodoljublje je nešto neprirodno i lažno;izvraćenost uma i srca,kao i bezverstvo.Nerodoljublje je znak slabosti..."
Živelo PRAVOSLAVLJE i SRBIJA !!!
 
Slobodance:
Odlično razmišljanje, mada ja mislim da za spas Srbije treba da se okrenemo našoj veri,tradiciji a manje politici.
Inače za sve koji se stide "patriotizma" - srpska je reč RODOLJUBLJE evo jedne misli Sv. Nikolaja Velimirovića :
"Rodoljublje je znak snage a ne slabosti.Nerodoljublje je nešto neprirodno i lažno;izvraćenost uma i srca,kao i bezverstvo.Nerodoljublje je znak slabosti..."
Živelo PRAVOSLAVLJE i SRBIJA !!!

Drago mi je sto nas jos uvek ima... :lol:
 
Kaže se u jednoj knjizi o nacistima.
Hitler u bunkeru na poslednjem sastanku govori:
Sada smo izgubili ali neka živi ideja i Nemačka će ponovo biti najjača.
Ustaška ideja o NDH u hrvata nikada nije bila mrtva. Imali su državu tada 4-god. a konačno su je dobili sada.
Gde je neka ideja u nas Srba?
Svakom narodu bez nacionalnog programa crno se piše :cry:
Dobro razmišljaš momak. :idea:
Dakle pozdravljam ovakvu misao ,HR je imala san i ostvarila ga Nemci takodje ali ovi koji nas vode sigurno nemaju ideju samostalnosti i drzavnosti vec to prepustaju anacionalistima kakvi su i oni sami.
 
Svi smo videli da od vladajuce politicki polupismene elite u Srbiji nema nista...Srbija je na kolenima,a obican gradjanin jedva egzistira opterecen materijalnom nemastinom,izborima koji se odrzavaju bar cetiri puta godisnje,korupcijom,kriminalom...Inteligencija nam truli,propada,narod se oglupljuje jeftinim zabavama koje nam serviraju putem sredstava javnog informisanja.Beograd je postao najvece selo u Evropi,to se isto desava i sa Novim Sadom,centrima Srpske kulture i pismenosti.
Ono sto nam treba je nov politicki pokret koji ce se jasno baviti zastitom Srpskih interesa,u kome ce biti nekompromitovani strucnjaci i koji ce jasno staviti do znanja Evropi da Srbija moze bez nje,ali da Evropa ne moze bez Srbije.Koliko god se trudili da nam to prikazu drugacije,ipak ova zemlja moze da bude Balkanski lider,prvo zbog svog geografskog polozaja,a odmah zatim i zbog svojih prirodnih resursa koji su monogo veci od Americke pomoci od nekih bednih 70-80 miliona dolara.Pa nije Srbija Zimbabve!!!
Znaci trebaju nam novi ljudi,novi pokret za novo vreme.Pokret za zastitu svih Srpskih zemalja od dezintegracije,za ocuvanje nacije,jer odumiranjem nacije i drzava prestaje da postoji,postoji samo na papiru i kao servis za bogate i mocne tajkune(B.Karica i ostale}.
Kako ce izgledati taj novi pokret?To ostavljam vama.
Od ideje su nastale sve velike stvari na ovom svetu,zasto ne bi od ideje nastala i NOVA SRBIJA?
Полако, Шомми ради на томе. Чуће се, знаће се. :mrgreen:
Државу треба усмерити на тржишним принципима, држава не треба да превише испољава интервенционистичке потезе у привреди али добрим законима може да заштити запослене, без додатног контрапродуктивног мешања у привредни живот.
Спровођење монетарне политике, неке ствари као што су утицање на девизни курс, управљање инфлацијом јесте потребно задржати али и новац који држава данас даје предузећима мора бити условљен њиховим обавезањем да ће ускоро пославати рентабилно. Подразумева се да се стечајна политика води у интересу самог предузећа и запослених, наравно уколико постоји бар некаква шанса за будуће рентабилно пословање. У јавној управи, судству, инфраструктурним телима треба убацити школоване и некомпромитоване стручњаке уместо страначких послушника.
Целовитост Србије јесте нама најпреча али не смемо заборавити ни наш народ који је, силом прилика, остао изван наших граница. Једнога дана, када то међународне и унутрашње околности буду дозволиле, треба покушати са обједињавањем историјских српских земаља у једну конфедералну или федералну државу. Наравно, мирним путем. Ако моја генерација не може то да оствари, не значи да наши чукунунуци то неће моћи.
Што се тиче спољне политике, Русија се намеће као приоритет, због њене ресурсне снаге, способног руководства, изузетно јаке економије, као и због културних, историјских и религијских веза. Америка јесте један од два главна играча у свету и ту чињеницу не смемо испустити из вида али сваки уступак њима, мора бити компензован и конкретним бенефитом за нас, а не као сада када се спроводи политика служења и подаништва. Што се тиче ЕУ, њене предности су у изузетно добро уређеном економском систему, већина правних прописа јесте примењива на Србију ( мада сам против геј закона ) , међутим спољну политику треба да формирамо аутономно, као што то Словачка, Италија и Кипар чине.
Православље јесте једна од највећих вредности у српском народу и треба да је чувамо и преносимо наредним генерацијама.
Право приватне својине мора бити загарантовано, те у случају градње инфраструктурног објекта, власник земље мора имати право да одлучи, да ли ће је задржати или добити за њу тржишну цену или чак и цену изнад тржишне.
Нисам ни против тога да продамо или реорганизујемо Железницу, Телеком, ЕПС итд. јер се приватни систем показао ефикасним, међутим у свакој будућој подели преосталих неприватизованих фирми, постојећим запосленима треба оставити рецимо 15 % удела ( процената је поменуо Париводић и чини ми се као реалан ).
Ресурсима се мора рационалније располагати и више улагати у технологију, него у потрошњу, како би домаћа предузећа могла да буду трошковно конкурентна у односу на остатак Европе.
Покрет би био формиран за једно 4-6 година, када Шоми буде могао да се посвети реализацији циљева. :mrgreen:
 
Појавила се нова СВЕСРПСКА ПОЛИТИЧКА ОРГАНИЗАЦИЈА,
која је сада у фази прикупљања потписа за регистровање, а зове се...
СЛОБОДНА СРБИЈА.....
Погледајте сајт....
http://slobodnasrbija.ru/

;) Па не изгледа лоше....
 
Полако, Шомми ради на томе. Чуће се, знаће се. :mrgreen:
Државу треба усмерити на тржишним принципима, држава не треба да превише испољава интервенционистичке потезе у привреди али добрим законима може да заштити запослене, без додатног контрапродуктивног мешања у привредни живот.
Спровођење монетарне политике, неке ствари као што су утицање на девизни курс, управљање инфлацијом јесте потребно задржати али и новац који држава данас даје предузећима мора бити условљен њиховим обавезањем да ће ускоро пославати рентабилно. Подразумева се да се стечајна политика води у интересу самог предузећа и запослених, наравно уколико постоји бар некаква шанса за будуће рентабилно пословање. У јавној управи, судству, инфраструктурним телима треба убацити школоване и некомпромитоване стручњаке уместо страначких послушника.
Целовитост Србије јесте нама најпреча али не смемо заборавити ни наш народ који је, силом прилика, остао изван наших граница. Једнога дана, када то међународне и унутрашње околности буду дозволиле, треба покушати са обједињавањем историјских српских земаља у једну конфедералну или федералну државу. Наравно, мирним путем. Ако моја генерација не може то да оствари, не значи да наши чукунунуци то неће моћи.
Што се тиче спољне политике, Русија се намеће као приоритет, због њене ресурсне снаге, способног руководства, изузетно јаке економије, као и због културних, историјских и религијских веза. Америка јесте један од два главна играча у свету и ту чињеницу не смемо испустити из вида али сваки уступак њима, мора бити компензован и конкретним бенефитом за нас, а не као сада када се спроводи политика служења и подаништва. Што се тиче ЕУ, њене предности су у изузетно добро уређеном економском систему, већина правних прописа јесте примењива на Србију ( мада сам против геј закона ) , међутим спољну политику треба да формирамо аутономно, као што то Словачка, Италија и Кипар чине.
Православље јесте једна од највећих вредности у српском народу и треба да је чувамо и преносимо наредним генерацијама.
Право приватне својине мора бити загарантовано, те у случају градње инфраструктурног објекта, власник земље мора имати право да одлучи, да ли ће је задржати или добити за њу тржишну цену или чак и цену изнад тржишне.
Нисам ни против тога да продамо или реорганизујемо Железницу, Телеком, ЕПС итд. јер се приватни систем показао ефикасним, међутим у свакој будућој подели преосталих неприватизованих фирми, постојећим запосленима треба оставити рецимо 15 % удела ( процената је поменуо Париводић и чини ми се као реалан ).
Ресурсима се мора рационалније располагати и више улагати у технологију, него у потрошњу, како би домаћа предузећа могла да буду трошковно конкурентна у односу на остатак Европе.
Покрет би био формиран за једно 4-6 година, када Шоми буде могао да се посвети реализацији циљева. :mrgreen:


Za 4 do 6 godina mi cemo propasti kao muha kroz pocepane tange:mrgreen:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top