Plavi Ekran ??

kolik

Zainteresovan član
Poruka
489
Drug ima sledeci problem...
amd 1700+ , 256 ram,win 2000 ,staro 1.5 god.,nijednom nije reinstaliran sistem,a dosta igrica i kojekakvih programa je instalirano i deinstalirano.
Prilikom starta sistem se podigne i odma se pojavi cuveni plavi ekran i umesto kursora peshchani satic radi i tako u nedogled ako ga pustis.cim ga resetujes on se znaci iz drugog puta lepo podigne tj startuje normalno.Pitanje je da li je to Windows rikno ili je do hard diska ili nesto trece???
hvala za tacne odgovore .
 
Dok sam koristio taj WIN 2000 uvijek sam imao problema.. Naime i sam sam imao slicnih situacija s tim da te stvari nisu pruzrokovale igrice jer tim se nikako skoro ne druzim nego moje caprkanje po reguistriju.. Da bi najbolje rijesio svoj problem i naravno najkvalitetnije preporucujem ti format particije na kojoj ti se nalazi sistem a imas dovoljno dobrih resursa da stavis XP sa SP2. E sad koje su tvoje mogucnosti ne znam ali ako nista ako imas instalacioni CD sa WIN 2000 pro pokusaj sa opcijom REPAIR sistema kojeg imas i trebalo bi da uklonis greske koje imas.. Poz.
 
Nije rikno Windows. mozda si samo instalirao pogresne drajvere "za nesto". Imao sam nekad davno i ja problema sa tim. Naime Webcam nije bila dobro instalirana. Startujes Windows a ono iskoci plavetnilo. E pa ja se setim da istekam webcam da vidim jel problem mozda u tome. Kad ono Windows radi bez problema, dize se normalno. Kad se podigao ponovo instalirao fino nove drajvere za webcam i kasnije je radio ok. Do plavog ekrana najcesce dolazi i zbog Memorije. Kad se pojavi taj plavi ekran procitaj u cemu je problem, ako pise za hardware onda su drajveri najverovatnije,ako ne onda zapisi onu "gresku" sto ti pokazuje na ekran pa pogledaj malo na Google( naime on sve zna), pa vidi sta je. Ili jedna mala Reinstalacija sistema bi trebala pomoci. Formatirati nemoj! Osim ako bas nista ne pomogne.
Pozdrav
 
Sta vam je ljudi? Za razliku od Win9x, Win 2000 je ozbiljan OS. Ako ga neko maximalno izmaltretira raznoraznim instalacijama ili mu sredi registre ko mache mushkatlu, ne znaci da OS ne valja.
 

Back
Top