Opera v7.6 problem

VoXman

Zainteresovan član
Poruka
102
Dok sam koristio IE6 i kada sam isao na opciju da save-ujem WEB page kao html file sa sve slikama,upravo onako kako i izgleda ta strana na netu bio sam zadovoljan sa te strane jer kad je save-ujem na desktop ili bilo gde na hard on pametno sacuva u jedan folder sve slicice,linkove,banere tj.ceo sadrzaj tog WEB page-a.Pa mi izbaci prepoznatljivu ikonicu "e" odakle pozivam tu stranu kad sam off-line da je pregledam.Sad je drugacije,batalio sam IE6,presao na Operu v7.60 i provalio sam da kad idem na opciju "Save with images as..." on ne grupise u jedan folder sadrzaj te WEB strane nego save-uje kao gomilu fajlova,plus se tu nadje ono "O" odakle pozivam celu stranu da gledam.To je velika glupost!Zamislite sad da hocu da save-ujem neku WEB stranu sa 30-ak slika,linkova,banera na moj desktop.Znaci uzas!Ceo desktop prekriven u najavi sa sadrzajem te strane,a ako izbrisem samo jedan fajl ode cela strana u klinac.Prikazuje mi kao neku stranu u .txt formatu (logicno).Probao sam ceo sadrzaj te strane da bacim u jedan folder i ostavim samo "O" kao kod IE6 odakle cu da pozivam ali...nece.Prikazuje mi kao obican .txt file.Sta da radim?Sta treba da uradim da bude kao kod IE6 ili je to tako pa je tako,ne moze da se promeni? :roll:
 
Ne bih da zvucim nimalo neprijatno,ali DabaMan zasto si ti toliko poseban da bi koristio Operu,ako je koristis,i cemu taj ironicni komentar kome nema mesta na ovom forumu ako nije u funkciji odgovaranja na moj problem!?
Kuliraza mislim da nisi razumeo moj problem do kraja i nije u tome poenta.Vidi i kad bih napravio New folder na desktop-u i kad bih ubacio sadrzinu html-a,on ce mi u taj folder ubaciti svaki fajl od cega je ta WEB strana sacinjena (logicno) + onaj "O" fajl koji poziva celu stranu kad si off-line da je pregledas.E ja to necu.IE6 ima sjajnu opciju da automatski u jedan folder pakuje sadrzaj strane a van tog foldera da izbaci "E" fajl koji poziva celu stranu.Opera to ne radi neko cuva sve u jedan folder i moras da trazis "O" fajl.Mislim,nije meni tesko da trazim,to traje 5-6 sekundi,ali brate,nije funkcionalno kao IE6.To je moja poenta. 8)
 
Stvar je u tome što ti uopšte nemaš nikakav problem. To je jednostavno način na koji Opera sačuvava strane i ne možeš ti tu ništa promeniti. Možda i nije funkcionalno (tebi) kao u IE-u, ali šta je tu je...
 
Ako ti Opera pravi fajlove koji su označeni sa Operinom, "O" ikonom, onda su i fajlovi koje IE pravi (tj. HTML stranice) takođe označene Operinom ikonom. To samo znači da ti je Opera postala default program za otvaranje HTML fajlova.

A ovo što kažeš da Opera ne kreira poseban folder za elemente koji su ugrađeni u HTML stranicu (slike, skripte, CSS, MIDI fajlove, flash i sl), već trpa sve u isti dir gde i html fajl - e tu si u pravu. To jeste jedna oooooodvratna neprijatnost. :x Sačuvaš 10 HTML strana u istom diru i tu se odmah nađe još 50 objekata vezanih za te strane i nemaš pojma koji objekti kojoj strani pripadaju.
 
Đenka:
A Sačuvaš 10 HTML strana u istom diru i tu se odmah nađe još 50 objekata vezanih za te strane i nemaš pojma koji objekti kojoj strani pripadaju.
Zato, napravis 10 foldera i svakom po jedna strana i to je to.
@VoXman
ti zaista nemas nikakav problem sa Operom, jer na tako cuva stranice, ako ti je to veliki problem, batali Operu, ako mozes da predjes preko njega ti je koristi i dalje, mene zaista mrzi da sad ponovo (po ko zna koji put) pocnem raspravu koji je Browser bolji.
 
Djenka,upoznat sam veoma sa prvim delom tvog texta,znam za default stvari i programe....Sto se tice drugog:E,BRAVO MAJSTORE,to je moj problem!Nema veze,nastavicu sa Oper-om,pa kad budem trebao da skidam gomilu WEB strana sa neta promenicu browser!Hvala svima na pomoci! :wink:
 

Back
Top