Odbacena tuzba protiv Vlade Srbije i Ministarstva finansija

slavkovas

Početnik
Poruka
9
Tuzbu koju je sud odbacio napisao sam protiv Vlade Srbije i Ministarstva finansija po savetu Poverenika za informacije kako bi pokusao da ostvarim ono sto mi zakonom pripada.Ceo problem je u tome sto mi se od strane vlasti ne dozvoljava uvid u zapisnik finansijske policije za koji ja opravdano sumnjam da je falsifikovan kako bi se zastitio monopol i utaja preza koju sam prijavio.
Skoro cetir godine krseci sopstvene zakone Vlada Srbije i Ministarstvo finansija meni ne dozvoljavaju uvid u taj zapisnik.
Zbog svega toga se pitam da li postoje neke granice posle kojih vlast nesme da krsi sopstvene zakone?
Posto je sud odbacio moju tuzbu onda je ocigledno da vlast nema granica u krsenju sopstvenih zakona.
Da bi sve bilo jasnije evo i tuzbe u celini koja je zavedena u Upravnom sudu pod brojem 21008/10
Tuzba zbog nezakonitog sprecavanja od strane organa vlasti da prekontrolisem zapisnik finansijske policije.
Vrhovni kasacioni sud u Beogradu
tuzeni:Vlada Srbije i Ministarstvo finansija Republike Srbije-Poreska uprava
Podnosim tuzbu protiv Vlade Srbije i Ministarstva finansija zato sto su mi uskratili pravo koje mi zakonom pripada da prekontrolisem zapisnik finansijske policije br.47-1451-2001-04 od kontrole koja je radjena po mojoj prijavi.Za uvid u taj zapisnik nije mi pomoglo ni resenje od Poverenika za informacije pod br. 07-00-00695/2008-03 koje na to zakonski obavezuje gore navedene.Za tu finansijsku kontrolu opravdano sumnjam da nije uradjena po zakonu zato sto nije prekinut monopol i nije otkrivena utaja poreza koju sam prijavio.
Napominjem da mi je zbog te prijave bilo preceno na razne direktne i indirektne nacine.Posle prve direktne pretnje koja se dogodila u mojoj firmi odma sam zvao policiju.Dosla su dva policajca i napisan je zapisnik.Kada je sutra dan pretnja ponovljena i prerasla u orozanu pretnju iz policije nije smeo niko da izadje na moj poziv.Posle svega toga sto mi se desilo jos iz finansijske policije dolaze kod mene u firmu da vrse kontrolu mog poslovanja bez vodjenja sluzbenog zapisnika.
Zbog nepostojanja pravne drzave,ucestalih pretnji i maltretiranja morao sam da zatvorim firmu iz bezbednosnih razloga,jer tako vise nisam mogao da poslujem.Tako sam pretrpeo veliku materijalnu i moralnu stetu.
Kada sam poceo da trazim zapisnik na uvid od Ministarstva finansija pretnje su bile ponovljene.Neko mi je na parkingu ostetio auto i nozem isekao gume.Tu stetu sam takodje prijavio policiji...
Uz tuzbu prilazem fotokopiju resenja od Poverenika za informacije i fotokopiju zahteva Vladi Srbije da mi omoguci uvid u taj zapisnik.
Ovako izgleda tuzba koja je odbacena od strane Upravnog suda
I na kraju da ceo slucaj pravno zaokruzen sve ovo sam prijavio Specijalnom tuzilastvu za organizovani kriminal.Iz tuzilastva sam dobio odgovor u pisanoj formi pod br.2363 da u mom slucaju nema zakonskog osnova i elemenata za krivicno gonjenje.Na suprot tome ja tvrdim da u celoj ovoj prici nema ni jednog elementa koji bi ukazao da je Srbija pravna drzava.Mislim da je ovo prva slika sestog oktobara izbliza...
 
bese jedna manja kompanija iz kanade ERIN VENTURES, 97-e su dobili koncesiju da traze boromit u srbiji i sa EPS napravili Joint Venture.
posle 5-og oktobra ih roknule demokrate, drzava preksrila ugovor tuto kompleto, ne samo sto se EPS pravi blesav nego drzava i ne priznaje koncesiju nego i shuruje sa rio tintom da istu koncesiju njima proda.

te tako akcije ove firme odu sa 20 i nesto centi na 5.
tuze EPS za nekih 40 miliona stete u srpskim sudovima :)

jadnici

najbolje bi im bilo da ih tuze u kanadskom sudu pa da zaplene ambasadu i ostalo prnje
 
Poslednja izmena:
pokrenuti sudski proces kod nas je jedna muka dobiti ga druga a treca muka izvrsiti presudu..jos ako je protiv drzave:roll:
moj matori je recimo sa jos nekim ljudima imao proces protiv drzave koji je trajao duze od 5 godina..za nesto sto se presudjuje na prvom rocistu..jer ljudi imaju ugovor sa drzavom koja nije ispostovala ugovorom nazancene obaveze..
nego i ako se desi da uopste udjes u sudnicu ispred vrata moras da ostavis razum logiku pravo..a narocito pravdu koje u srpskom sudu nema
 

Back
Top