kako doci do posla u inostranstvu

miodragdudic

Početnik
Poruka
38
kako doci do posla u inostranstvu koji nije neka prevara znam da ima dosta agencija koje te prevare kao i pojedinaca i da je najbolje ici preko preporuke ali ja preporuku nemam a hteo bi da zaradim na fizikaliji ili brodu nekom teretnom ili ribarskom ili nekom drugom poslu koji se smatraju niskim radnim mestma a dobro su placeni predpostavljam da su u inostranstvu bolje placeni . ako neko ima neko iskustvo ili konkretan predlog molim ga da ga iznese na ovoj temi..hvala.
 
Imam ja ,na fizikaliji se dosta zaradjuje i ovde samo je bitno za koga i gde fizikališeš .Eto recimo kod mene u ulici baja ima traktor kao da smo na selu vuče ture za 500 din ,seče drva za 300 utovara ugalj za 500 kosi po dogovoru , zauzet je i dan i noć zaradjuje oko 80.000 mesečno u sezoni i 100000 nisu neke pare ali nisu ni loše
Ne znam da li znaš da je na ribarskim brodićima zarada izuzetna to je top posao koji mnogi žele ,tako da to možeš da zaboraviš.
Možeš da radiš na brodu tu je plata oko 1000 dolara na prvom ugovoru ali nije fizikalija čista
 
Imam ja ,na fizikaliji se dosta zaradjuje i ovde samo je bitno za koga i gde fizikališeš .Eto recimo kod mene u ulici baja ima traktor kao da smo na selu vuče ture za 500 din ,seče drva za 300 utovara ugalj za 500 kosi po dogovoru , zauzet je i dan i noć zaradjuje oko 80.000 mesečno u sezoni i 100000 nisu neke pare ali nisu ni loše
Ne znam da li znaš da je na ribarskim brodićima zarada izuzetna to je top posao koji mnogi žele ,tako da to možeš da zaboraviš.
Možeš da radiš na brodu tu je plata oko 1000 dolara na prvom ugovoru ali nije fizikalija čista

Jaoj bre....kad cujem ovakve price...fizikalac mesecno zaradi 100 000 dinara????????????
Daj da svi idemo u fizikalce-doktori u zemlji srbiji ili su na birou ili rade za max 40 000din!
Fizikalac ima 2 puta vecu platu od doktora
Odoh da kupim traktor!!!!!!!
 
Jaoj bre....kad cujem ovakve price...fizikalac mesecno zaradi 100 000 dinara????????????
Daj da svi idemo u fizikalce-doktori u zemlji srbiji ili su na birou ili rade za max 40 000din!
Fizikalac ima 2 puta vecu platu od doktora
Odoh da kupim traktor!!!!!!!

Promasila si poentu

zaradjuje oko 80.000 mesečno u sezoni i 100000 nisu neke pare ali nisu ni loše

;)
 
U inostranstvo ali koje to je širok pojam .
Ovako pošto sam duže vreme živeo i radio u inostrastvu mogu vam reći da je tamo kriza .To znači nema posla .Ljudi u inostranstvu predpostavljam da mislite o zapadnoj hemisferi su manje više radni ,mnogo radniji nego ljudi ovde .
Upravo zato su odlučili da onemoguće novopridošlima da im otimaju radna mesta i uveli su kategoriju radne dozvole i dozvoljenog boravka .Kako je kriza rasla i vize su se pooštravale tako da je sada nemoguće otići u Švajcarsku recimo dok od 1970 do 1989 godina to i nije bio problem .
Manje više sve zemlje traže emigrante ali visokoobrazovane specijaliste i stručnjake ,namnožilo je se mnogo radne snage iz trećih zemalja koji samo mogu fiziku da rade ,to im ne treba
Što se tiče fizikalca koji radi u Novom Sadu danas dođite u ulicu Dinka Šimunovića u Petrovaradinu pa će te videti i upoznati čoveka koji zarađuje 800 evra mesečno od fizikalisanja
 
Fizički rad se da se ne lažemo, uvek se bolje plaćao nego umni, ma koliko neki neverovali u to..sve ima svoje prednosti i mane..tako da jedan fizikalac zaista više može da zaradi od jednog profesora..s tim da fizikalac u 50-oj godini fizički nije nizašta a profesor ako ga pamet posluži može da radi i do 70 -te.Imala sam jednog kolegu na poslu, koji je pre podne predavao hemiju deci u školi pošto je bio dipl.hemičar a poslepodne je išao da fizikališe jer je bilo bolje plaćeno.Tako da nemojte da se čudite ali to je tako.:neutral:
 

Back
Top