''Tri ratna druga'' vs. ''Trijumfalna Kapija''

tiberije:
Koja od ove dve Remarkove knjige vam se vise svidja i zasto.
trijumfalna zato sto za razliku od tri ratna ima u sebi neke ljubavne momente koji nisu trice k'o sto on licno jednom rece vec neke zivotne postulate koji su iznad rata i posleratnog prilagodjavanja koji su na snazi u tri ratna, sto ne znaci da 3 ratna ne valjaju. daleko bilo, i to je jedna sjajna knjiga, ali trijumfalna je nesto sto nijedna osoba u periodu adolescencije ne bi smela da propusti da procita...
 
lepi dzoni:
tiberije:
Koja od ove dve Remarkove knjige vam se vise svidja i zasto.
trijumfalna zato sto za razliku od tri ratna ima u sebi neke ljubavne momente koji nisu trice k'o sto on licno jednom rece vec neke zivotne postulate koji su iznad rata i posleratnog prilagodjavanja koji su na snazi u tri ratna, sto ne znaci da 3 ratna ne valjaju. daleko bilo, i to je jedna sjajna knjiga, ali trijumfalna je nesto sto nijedna osoba u periodu adolescencije ne bi smela da propusti da procita...

to je moj prijatelj... :lol:
 
sanja:
lepi dzoni:
tiberije:
Koja od ove dve Remarkove knjige vam se vise svidja i zasto.
trijumfalna zato sto za razliku od tri ratna ima u sebi neke ljubavne momente koji nisu trice k'o sto on licno jednom rece vec neke zivotne postulate koji su iznad rata i posleratnog prilagodjavanja koji su na snazi u tri ratna, sto ne znaci da 3 ratna ne valjaju. daleko bilo, i to je jedna sjajna knjiga, ali trijumfalna je nesto sto nijedna osoba u periodu adolescencije ne bi smela da propusti da procita...

to je moj prijatelj... :lol:

gde si sanja, brate rodjeni?
 
Meni su u mnogo boljem secanju ostala tri ratna druga.
Inace gotivim sve njegove knjige...Dosta su slicne, i uvek prenose neko posebno raspolozenje kad zavrsis sa citanjem.
Pamtim da mi je njegov prvi roman koji sam procitala bio: Nebo nema miljenike...citala sa nekih 11 godina i tada me smorilo najstrasnije :P
 

Back
Top