Crevna kandidijaza

neupucena

Zainteresovan član
Poruka
368
Problema sa stomakom imam već dugo, proletos mi je utvrđena helikobakterija, popila sam dve ture antibiotika, ureaza test je bio negativan ali mi je ostao problem sa nadimanjem i gasovima. U oktobru sam zaglavila u bolnici zbog jake neobjašnjive temperature, tu sam primala infuzijom antibiotike širokog spektra i dobila oštre bolove u stomaku, ispod pupka. Pregledom stolice ustanovljena je kandida u velikom broju.

Izbacila sam iz ishrane šećer, belo brašno, kvasac, sirće, mleko i mlečne proizvode. Pijem antimikotik, probiotik, kapsule belog luka, jedem beli luk i limun. Bilo mi je praktično dobro do pre 3-4 dana kad su opet počela nadimanja i gasovi, pretpostavljam zbog crnog luka, barenog brokolija i karfiola, kupus salate...a to bi baš trebalo da jedem. Negde sam čitala da u toku lečenja dolazi do privremenog pogoršanja simptoma. Ne znam da li da smanjim porcije ili da istrpim neugodnost a posle će biti bolje. Zanima me kakva su tuđa iskustva i da li neko ima neki savet. Inače, ne lečim se dugo, desetak dana tek ali kao što rekoh, dugo imam problem sa stomakom pa sam prilično izmorena.
 
Jedem i meso i jaja, gde bih bila da ih ne jedem. Čini se da ne preterujem sa belim lukom, zasmetao mi je samo crni. Iritiraju me i karfiol i brokoli, manje u manjim količinama ali svejedno reagujem.

Pijem Nistatin 4x1 ali rečeno mi je da ga pijem samo deset dana, pijem i Linex 3x1.
 

Back
Top