Opera

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

clan

Primećen član
Poruka
514
Nervira me kada hocu da otvorim neku sliku dok sam na netu (imam browser operu) i gde pise click to enlarge ja kliknem nece nema sanse da otvorim, da li moze da se podesi negde da mogu da kliknem i da se uvelica?
 
Nista izvinjavam se u pitanju je bio namestan block pop up, i ja sam ga prebacio u accept. Ma nije nijedna slika posebno uopsteno je bilo pitanje za bilo koju sliku.
 
Baš sam instalirao ver. 7.20, ima istu tu opciju "Open requested pop up windows only". Ustvari to je ista funkcija kao i "block unwanted pop-ups", samo je zamenila ime u ver. 7.5
 
Kad već govorimo o Operi, jel vam se dešava da vam Opera sama prekida download, pre nego što fajl bude u potpunosti skinut, iako je internet konekcija živa i stabilna?
Kod mene se to stalno dešava kod većih fajlova,iako imam stabilnu kablovsku vezu sa Internetom. :?
 
Koliko ja znam, problem pucanja transfera je bio zastupljen samo u verziji 7.5, dok je to ispravito u 7.54. Napominjem da sam ja koristio svaku verziju od 5.5, i da mi se to dešavalo samo u 7.5
Sada sve skidam pomoću Opere, i nemam nikakvih problema.
 
moj problem sa ovom verzijom opere je sto kad se prvi put startuje treba jedno dva , tri minuta da se ukljuci pa onda radi sasvim normalno da bi se pri ponovnom restartovnju/iskljucivanju racunara javio isti problem :?: zna li neko o cemu se radi
 
shone83:
mislim na verziju 7.54 :)
A ko će ga znati, recimo baš sam probao da otvorim operu verzije 7.2 i 7.5 na kompljuteru sa 128RAM-a i XP-om. Program se otvarao 40s pa i preko 1 minute. To je jednostavno tako, zahtevnost Opere je mnogo porasla sa poslednjim verzijama. E sad neznam koji je tvoj problem.
 
Sto se tice pokretanja opere na 128 (moj slucaj) meni odnosno OPERI potrebno je oko 15 a najvise do 20 sekundi sto me ne cini nervoznim ni malo.. ISto da napomenem da sam se interesovao za to sto toliko jer mi se u prvi mah ucinilo mnogo i ustanovio sam da sporo pokretanje OPERE pri 128 MB RAM memorije nije do nje nego do pokrenutih procesa pri samom startu racunara... Probao sam da iskljucim MSN Messenger *onaj za cat* i posle njegovog iskljucivanja OPERA SE POKRETALA na mojih 128 za manje od 10 sec.. Poz.
 
GZ:
Sto se tice pokretanja opere na 128 (moj slucaj) meni odnosno OPERI potrebno je oko 15 a najvise do 20 sekundi sto me ne cini nervoznim ni malo.. ISto da napomenem da sam se interesovao za to sto toliko jer mi se u prvi mah ucinilo mnogo i ustanovio sam da sporo pokretanje OPERE pri 128 MB RAM memorije nije do nje nego do pokrenutih procesa pri samom startu racunara... Probao sam da iskljucim MSN Messenger *onaj za cat* i posle njegovog iskljucivanja OPERA SE POKRETALA na mojih 128 za manje od 10 sec.. Poz.

u pravu si, iskljucio sam msn messenger i sad se pokrece brze, hvala :D
 
U 7.54 mi se dešava da prilikom downloada ne ispiše veličinu datoteke niti ispisuje preostalo vreme downloada, već samo prikazuje neke brojeve bez veze, npr. 15 12, 13 85, 12 6... i tako dok ne skine to što treba. Čudno... :?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top