Iznenadni gosti

lady me

Aktivan član
Poruka
1.806
Ne znam da li je ova tema već bila... mislim da nije.

Dakle, iznenada vam se najavljuju gosti a niti imate nešto već pripremljeno niti imate puno vremena za pripremanje klope.
Ja za takve situacije obično imam uvek spremno smrznuto testo ... ali sam dosadila već i sama sebi sa istim :lol:

Šta vi pripremate u tim situacijama? Slano, slatko, šta bilo... tek da mi date ideju da zamenim ovo moje testo sa nečim (ili možda dopunim) :P
 
3 šolje brašna
1 šolja jogurta
1 šolja ulja (uvek stavim manje,pola šolje ali dam malo više jogurta)
3 jaja
150 gr sira (ali najlepše je da se može staviti sve i svašta...salama,spanać,paprika.... čak i mleveni čvarci ali izostaviti ulje u tom slučaju)
1 prašak za pecivo
so
dobro umešati varjačom
peći oko 30 min...ma kada se zarumeni gotovo je.
 
predlog br.1.

skuvati spagete.
iz konzerve tunjevine ocediti ulje, na tome proprziti glavicu seck. crnog luka i malo belog, dodati solju paradajz soka i tunjevinu, zaciniti (so, biber, zacinske trave...)

predlog br. 2.

uvek u zamrzivacu imati pakovanje sladoleda

predlog br. 3.

knedle sa sljivama (vec sam davala recept, da ne ponavljam)

predlog br. 4.

pola kg jafa keksa iseci na cetvrtine, preliti sa 4 dcl mleka u kom je samo istopljen 1 margarin (znaci, ne da prokuva, samo da se istopi), ostaviti u frizideru da se stegne pa servirati sa slagom. lakse je kad se odmah razlije u cinijice.

predlog br. 5.

kockice starog hleba pobacati u namazan sud. preliti jajima umucenim sa mlekom, malo senfa, aleve paprike... a od gore baciti rendanog sira ili slanine ili ko sta voli. zapeci u rerni i seci prohladjeno.

jel dosta od mene? :wink:

btw, pravilo kog se uvek pridrzavam: dragi gosti, najavite se, bolje cete proci :lol:
 
sanja:
predlog br.1.


predlog br. 4.

pola kg jafa keksa iseci na cetvrtine, preliti sa 4 dcl mleka u kom je samo istopljen 1 margarin (znaci, ne da prokuva, samo da se istopi), ostaviti u frizideru da se stegne pa servirati sa slagom. lakse je kad se odmah razlije u cinijice

Ovo mi zvuci interesantno.
A u mleko ne stavis secer?
 
sanja:
predlog br. 4.

pola kg jafa keksa iseci na cetvrtine, preliti sa 4 dcl mleka u kom je samo istopljen 1 margarin (znaci, ne da prokuva, samo da se istopi), ostaviti u frizideru da se stegne pa servirati sa slagom. lakse je kad se odmah razlije u cinijice

Ovo mi zvuci interesantno.
A u mleko ne stavis secer?
 
sanja:
predlog br.1.

skuvati spagete.
iz konzerve tunjevine ocediti ulje, na tome proprziti glavicu seck. crnog luka i malo belog, dodati solju paradajz soka i tunjevinu, zaciniti (so, biber, zacinske trave...)

predlog br. 2.

uvek u zamrzivacu imati pakovanje sladoleda

predlog br. 3.

knedle sa sljivama (vec sam davala recept, da ne ponavljam)

predlog br. 4.

pola kg jafa keksa iseci na cetvrtine, preliti sa 4 dcl mleka u kom je samo istopljen 1 margarin (znaci, ne da prokuva, samo da se istopi), ostaviti u frizideru da se stegne pa servirati sa slagom. lakse je kad se odmah razlije u cinijice.

predlog br. 5.

kockice starog hleba pobacati u namazan sud. preliti jajima umucenim sa mlekom, malo senfa, aleve paprike... a od gore baciti rendanog sira ili slanine ili ko sta voli. zapeci u rerni i seci prohladjeno.

jel dosta od mene? :wink:

btw, pravilo kog se uvek pridrzavam: dragi gosti, najavite se, bolje cete proci :lol:
Ma kod tebe uzgleda nije uopšte loše biti iznenadni gost; baš mi se svidjaju ove djakonijice, naročito varijanta :arrow: sladoled u zamrzivaču mmmmmmmmmm....
 
*misutka*:
[Ma kod tebe uzgleda nije uopšte loše biti iznenadni gost; baš mi se svidjaju ove djakonijice, naročito varijanta :arrow: sladoled u zamrzivaču mmmmmmmmmm....

u pravu si. juce smo stabali princess tortu (delta sladoled), da si svratila... :D

a odgovor na komentar da li stavljam secer u "ono sa jafom" je NE, napravim sladji slag i to je to, a neki vole i kad se od gore poprska slatkim od jagoda npr. u svakom slucaju, lako je dodati secer po zelji.
 
KOLAČ OD MAKA
½ l mleka
100 g čokolade
100 g šećera
100 g mlevenog maka
100 g mlev. oraha (može i bez)
100 g putera (margarina)
150 g plazma keksa

Kad mleko provri dodati šećer i mak da se kuva oko 15 minuta.Mak posle sjediniti sa plazmom (i orasima) i rastanjiti na tacni.

Fil:
Čokoladu rastopiti sa 1 kašikom putera i malo mleka.Staviti ga preko mase i fino rastanjiti. Ohladiti u frižideru.
Prijatno!
 
Ja napravim gibanicu, a od kolaca ovaj koji sam nazvala davno po svom bratu jer je smazao jednom pola tepsije. Dakle, Sashin kolac:
Umutiti 3 jaja, 9 kasika mleka, 9 kasika secera, 9 kasika zejtina, 9 kasika brasna, 1 prasak za pecivo i 1 kesicu praha za puding (najbolje od vanile). Izmesati i peci. Peceno se prelije sa 200g uspinovanog secera (sa 2 dl vode), dok je vruce. Odozgo idu 2 kesice slaga.
Veoma je socan.
Pozdrav.
 

Back
Top