SBB i D3

M.M.L.

Primećen član
Poruka
786
Uveo sam kablovsku, i majstor mi je instalirao, tj proveo kabl do jednog televizora a ja sam samoinicijativno razveo i do drugog... E sad, kada sam uvodio internet postoji neka zvrcka i kao za dzabe dobijes digitalnu televiziju u okviru mix paketa. Taj digitalni risiver bi bio na mom televizoru gde je majstor povezao, da li bi mogao da gledam televiziju na drugom televizoru bez risivera ili mi i za njega treba jedan..? Hvala unapred
 
Ne znam kako možeš da zaobiđeš njihov sistem bez njihove dozvole...Ja imam D3 dekoder i on se dobija besplatno uz MIX paket.Ali odgovor je DA možeš slobodno da koristiš i drugi TV samo što nećeš imati nekoliko dodatnih kanala sa D3 dekodera...
 
Samo sam ubacio spliter i povezao drugi tv... Trenutno nemam risiver, ali se razmisljam da uzmem, al se brinem posto ne znam da li cu moci da gledam televiziju na drugom tv-u. Da li se onda menja signal koji prolazi kroz kabl ako uzmem MIX paket ili sve ostaje isto.

Ne znam koliko je razumljivo ovo sto pricam pa cu ponovo...
Majstor je uveo kablovsku na jedan tv. Ja sam povezao i drugi. Uzeo sam net i cekam da donesu dekoder pa me zanima, kada taj dekoder prikljuci na moj televizor da li ce kablovska i na drugom tv-u raditi kako treba bez dekodera
 
Dobro vece svima. Imam jedno pitanje. Koristim SBB D3 uslugu. Letos mi se pokvario njihov D3 uredjaj i nakon popravke, neki programi koji su imali 16:9 sliku (Eurosport 1, 2, sport klub. motorstv...) vratili su se u format 4:3.

Prvo sam mislio da je to zbog toga sto su uveli posebno placanje za HD kanale, medjutim buni me to, sto su ti kanali ostali u formatu 16:9, samo sto su im "odseceni" krajevi i tako ne u celisti predstavljeni u formatu 4:3.

Interesuje me da li su i kod vas gore pomenuti programi (od skora i prva tv) odseceni sa strane, ili se to kod mene nesto poremetilo?
 
Na motors tv ima sa leve i desne strane crno dok na prvoj, eurosportu i sport klubu mi je preko celog ekrana. Inace imam televizor sa budzom pozadi, tj katodnom cevi. Mislim da je do dekodera problem ali najbolje bi bilo ako mozes da pozajmis od nekog dekoder pa da ga probas kod tebe
 
Uveo sam kablovsku, i majstor mi je instalirao, tj proveo kabl do jednog televizora a ja sam samoinicijativno razveo i do drugog... E sad, kada sam uvodio internet postoji neka zvrcka i kao za dzabe dobijes digitalnu televiziju u okviru mix paketa. Taj digitalni risiver bi bio na mom televizoru gde je majstor povezao, da li bi mogao da gledam televiziju na drugom televizoru bez risivera ili mi i za njega treba jedan..? Hvala unapred

Na drugom TV-u mozes pratiti obicnu kablovsku tj, neces imati digitalni signal vec analogni.Ako hoces digitalnu i na drugom ti treba risiver.
 
kad ti majstor poveze digitalni dekoder , ispod ulaza za koaksialni kabal ima izlaz odakle mozes proslediti dalje analognu televiziju ka drugim tv uredjajima .
E sad,
odatle (loop out ) odvedes kabal u antenski ulaz na tom istom dekoderu (ANT IN ili RF IN) i onda izadjes dalje (RF out ) i prosledis dalje to ka drugim televizorima.
tako ces moci da pratis na ostalim televizorima ono sto gledas na tom gde jeinstaliran dekoder.

takodje moras u podesavanjima dekodera da podesis rf modulator na neku slobodnu frekvenciju /kanal (u kragujevcu mislim da je 36-i kanal slobodan ) i da ga nastelujes na ostalim televizorima.

tako jedino mozes da gledas na drugim televizorima i digitalne kanale ALI samo ono sto je ukljuceno na dekoderu da se gleda , zavisno je od dekodera , ne moze se gledati 2 razlicita digitalna kanala.
 
Rekao sam ti...ja imam D3 na jednom TV-u a običnu kablovsku na drugom i radi sve ok...pri tom povezao sam preko drugog splitera i TV karticu za komp...

I ja imam na jednom tv- D3 reciver. (dekoder). sto sam ga dobio od SBB priliko uzimanja nekih paketa..Hteo bih isto D3 i na drugom tv-u.Pitao sam u SBB dali mogu da kupim takav za drugi televizor i kazali su mi da ne mogu. E sada vidio sam u nekoj prodavnici slican takav reciver (decoder). Interesuje me ako ga kupim dali cu imati isto sve digitalne kanale kao na prvom tv ili to zavisi od SBB-a Hvala
 

Back
Top