Crveno slovo

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Koja je svrha vezanja crvenog konca? Da zastiti to dete? Da ga cuva od zla? Nerazumem!

ви из јс , адвентисти и остали тврдите да знате Библију, па вас питах има ли у Библији нешто у вези црвеног кончића и да ли је то пагански симбол.
 
Da li si ti uopste upoznat sa tim da je Hram na Zemlji, prestavljao Hram na nebu?

зашто је онда наложено да се праве храмови са сликама херувима, ако је то само симболика небеске Цркве?
а пази даље шта ћеш написати јер имамо и НЗ:)
 
ви из јс , адвентисти и остали тврдите да знате Библију, па вас питах има ли у Библији нешто у вези црвеног кончића и да ли је то пагански симбол.
Sad i ti pocinjes da me svrsavas u neku versku zajednicu. Ja sam bezbroj puta rekao da sam Boziji poslanik, Njegovo stvorenje koje tezi ka uzvisenom, tezi da Ga sto polje spozna, upozna. Nigde nisam naglasio da znam Bibliju, znam dovoljno u ovom trenutku, naravno da iz dana u dan tezim da sto vise naucim, i dok sam ziv ucicu.
Ne secam se da si pitao pominje li se crveni konac u Bibliji, vec da li je to paganstvo. Ja sam ti odgovorio, i bilo bi lepo ponovo da procitas, jer si ocigledno vec zaboravio.
 
Sad i ti pocinjes da me svrsavas u neku versku zajednicu. Ja sam bezbroj puta rekao da sam Boziji poslanik, Njegovo stvorenje koje tezi ka uzvisenom, tezi da Ga sto polje spozna, upozna. Nigde nisam naglasio da znam Bibliju, znam dovoljno u ovom trenutku, naravno da iz dana u dan tezim da sto vise naucim, i dok sam ziv ucicu.
Ne secam se da si pitao pominje li se crveni konac u Bibliji, vec da li je to paganstvo. Ja sam ti odgovorio, i bilo bi lepo ponovo da procitas, jer si ocigledno vec zaboravio.

е то је већ боље, сада се већ слажем у потпуности са тобом, дакле учиш као и сваки нормалан верник којег интересује православна вера.
нисам заборавио шта мислиш о црвеном кончићу, али имај на уму да то по Библији није паганство, имаш стихове па прочитај.
 
зашто је онда наложено да се праве храмови са сликама херувима, ако је то само симболика небеске Цркве?
а пази даље шта ћеш написати јер имамо и НЗ:)
Pa valjda si upoznat da heruvimi simbolizuju andjele!
Bog nam je preko satora od sastanka pokazao kako izgleda njegov presto, da bar naslutimo.
 
Zasto u Crkvama i manastirima postoje ikone,i zasto ih vernici celivaju i daruju uglavnom novcem,ako je taj cin idolopoklonistvo?I sta vernik ocekuje kada stavlja novac na ikonu?Mislim,kada dajes novac,ocekujes nesto za uzvrat?:dontunderstand:
Da li to znaci da se sama Crkva ne pridrzava Biblije ili je to ispravno?

заборавила си да споменеш целивање моштију и Часног Крста.

а ово за новац на иконама и мени смета, али народ тако навикао. ако хоћеш да даш паре за Цркву требало би то бити посебно место, јер у Цркву се не иде да се иште материјално, већ духовно. заузврат неће добити апсолутно ништа ако није од срца.

И дошавши једна сиромашна удовица метну две лепте, које чине један кодрант.
И дозвавши ученике своје рече им: Заиста вам кажем: ова сиромашна удовица метну више од свих који мећу у Божју хазну.
 
е то је већ боље, сада се већ слажем у потпуности са тобом, дакле учиш као и сваки нормалан верник којег интересује православна вера.
нисам заборавио шта мислиш о црвеном кончићу, али имај на уму да то по Библији није паганство, имаш стихове па прочитај.
Nije mi problem da ponovim.
Ako od tog crvenog konca, ocekujes pomoc to je paganski, jer ti konac kao konac ne moze pomoci, mogu ti ''pomoci'' demoni koji ce izigravati ''boga'' koji pomaze preko, u ovom slucaju 'crvenog konca' da bi u tebi zadobili poverenje, i da bi ti nastavio da upraznjavas paganske obicaje ne bi li se sto vise udaljio od Tvorca.
Ako ja uzmem crveni konac i stavim ga oko ruke, noge, vrata, nebitno, a to mi sluzi kao neki ukras, da me obiljezi ili tome slicno, to nema nikakve veze sa paganstvom.
 
а ја те опет питам где је ту обожавање?
Pa zamisli da sad pocnes da se molis zvucniku pored kompa....kleknes na kolena, molis se, ljudi te gledaju kako to upraznjavas....i sta ce ovi sto te gledaju pomisliti? Ja mislim da ce reci ''pogledaj, ovaj obozava ovaj zvucnik, on ga uzvisuje,pravi od njega nesto vece nego sto jeste!''
 
Nije mi problem da ponovim.
Ako od tog crvenog konca, ocekujes pomoc to je paganski, jer ti konac kao konac ne moze pomoci, mogu ti ''pomoci'' demoni koji ce izigravati ''boga'' koji pomaze preko, u ovom slucaju 'crvenog konca' da bi u tebi zadobili poverenje, i da bi ti nastavio da upraznjavas paganske obicaje ne bi li se sto vise udaljio od Tvorca.
Ako ja uzmem crveni konac i stavim ga oko ruke, noge, vrata, nebitno, a to mi sluzi kao neki ukras, da me obiljezi ili tome slicno, to nema nikakve veze sa paganstvom.

држимо се Библије, зашто је бабица Фаресу ставила црвен конац око руке?
 
Pa zamisli da sad pocnes da se molis zvucniku pored kompa....kleknes na kolena, molis se, ljudi te gledaju kako to upraznjavas....i sta ce ovi sto te gledaju pomisliti? Ja mislim da ce reci ''pogledaj, ovaj obozava ovaj zvucnik, on ga uzvisuje,pravi od njega nesto vece nego sto jeste!''

немам речи :)
шта представља икона а шта представља звучник?
 
држимо се Библије, зашто је бабица Фаресу ставила црвен конац око руке?
Za ovo je verovatno potrebno poznavati istoriju u tom trenutku, verovatno je postojalo neko obiljezavanje jer stih kaze ''...бабица је одмах узела црвени конац и везала му око руке, рекавши: „Овај је изашао први.” Valjda da bi se znalo da je to dete izaslo prvo.
Potrudicu se da ovo malo proucim pa cu ako nesto nadjem postaviti na ovu temu.
 
Zasto u Crkvama i manastirima postoje ikone,i zasto ih vernici celivaju i daruju uglavnom novcem,ako je taj cin idolopoklonistvo?I sta vernik ocekuje kada stavlja novac na ikonu?Mislim,kada dajes novac,ocekujes nesto za uzvrat?:dontunderstand:
Da li to znaci da se sama Crkva ne pridrzava Biblije ili je to ispravno?

Svasta, pitanje je bezveze.

Prvo, ti uopste ne moras da stavljas pare na ikunu.

A ako i stavis, to je za obnovu crkve, za svestenike ili kome vec.

Ti nema ni "i" od idolopoklonstva.



Pitanje je lepo koliko i pametno. :roll:
 
Ikona predmet, zvucnik predmet. Nije mi bila namera da uvredim tvoje verovanje.

а Закон каже овако "Не гради себи лика резана нити какве слике од онога што је горе на небу и доле на земљи."
а појавом Христа - ИКОНА божија шта се променило
да није ово: "више нисмо под законом, него под благодаћу"
да ли ти сматраш да је Христос икона божија?
 
а Закон каже овако "Не гради себи лика резана нити какве слике од онога што је горе на небу и доле на земљи."
а појавом Христа - ИКОНА божија шта се променило
да није ово: "више нисмо под законом, него под благодаћу"
да ли ти сматраш да је Христос икона божија?
Smatraj ti Isusa kako hoces, On je lepo rekao: „Немојте мислити да сам дошао да укинем Закон, већ да га испуним. Заиста вам кажем да док су небеса и земља, слово једно ни тачка једна неће се укинути из Закона или Пророчких књига док се све не испуни. И ко преступи и најмању реч из тих заповести и тако научи друге, ништавним ће се звати у царству небеском. А ко испуни и поучи, великим ће се звати у царству небеском.”
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top