upgrade

M

mshone

Gost
cao, imam plocu pcchips M 810 L, v.7.1 u cijoj dokumentaciji vidim da podrzava FSB na 200/266, kao i procesore AMD athlon XP 1800+ i 2000+.Trenutno imam AMD duron na 850 mhz.Mogu li da nabacim neki od ova dva pomenuta procesora i hocu li nesto znacajno, i u kojim segmentima, dobiti na brzini i u praksi.Imam OS i Win 98 i WIN XP, na 2 particije HDD maxtor 20 GB 5400.
 
mshone:
cao, imam plocu pcchips M 810 L, v.7.1 u cijoj dokumentaciji vidim da podrzava FSB na 200/266, kao i procesore AMD athlon XP 1800+ i 2000+.Trenutno imam AMD duron na 850 mhz.Mogu li da nabacim neki od ova dva pomenuta procesora i hocu li nesto znacajno, i u kojim segmentima, dobiti na brzini i u praksi.Imam OS i Win 98 i WIN XP, na 2 particije HDD maxtor 20 GB 5400.

Ja sam imao
CUSL2-C jedna odlicna ploca za svoje vreme i na njoj PIII 933 Mhz,
sada imam ABIT KT7A i XP1700+.
Poboljsanje se vidi itekako, dobices na brzini, ne bas duplo, ali ces osetiti to u velikoj meri.

By the way, uzmi neku ozbiljniju plocu, to dosta znaci.
 
Jeste ubrzanje veliko ali nijedan od pomenutih procesora nemozesh da nabavish nove. AMD je odavno obustavio proizvodnju Athlona za Socket A i sada za to podnozje nudi samo Semprone koji imaju FSB 333 i tvoja plocha ih ne podrzava. Nagovesteno je da ce i njihova proizvodnja u skorije vreme biti obustavljena pa ako hoces nov proc bolje idi na 64 bita
 

Back
Top