Генетичка генеалогија

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Како Имота одваја Србију од Паганије, када источно од Имоте и западно од Неретве имамо Велику и Вечерић?

И да додам: И ону карту коју си ти поставио и ону коју сам ја поставио радио је Милош Благојевић, твоју 1981, моју десетак година касније.
 
Poslednja izmena:
barbarogenius;
Dakle jedini argument ovde je da su Hrvati iz zapadne Hercegovine u stvari Srbi zato sto je to oblast u koju su se Srbi prvo naselili, a u jednom od svojih prethodnih postova sam jasno pokazao da je granica Hrvatske sa Zahumljem, Paganijom i Srbijom tj. njenim bosanskim delom isla juzno od Imote, zapadno od Neretve i severno od Livna ostavljajuci citavu oblast izmedju u Hrvatskoj a ta oblast izmedju je upravo ZAPADNA Hercegovina.

Da je jedini... pa i nije bas. Tih argumenata ima vise nego dovoljno iako su sistematski unistavani brojni dokazi o etnickom poreklu novopecenih Hrvata. Jako se dobro zna za korene nekih danasnjih hrvatskih porodica u Hercegovini. A Dubrovnik i Konavli su posebna prica za sebe.


Da sumarizujemo, ovakvim tvrdnjama vi u stvari dokazujete da su Srbi ustvari posrbljeni Hrvati ne videci vrlo jasnu sliku da su i Srbi i Hrvati ustvari dobrim delom slovenizovani Vlasi ili kako vec hocete da nazovete domorodacko stanovnistvo.

Ukratko, ovo je neodrziva hipoteza na kojoj ce se u buducnosti pokusati graditi hrvatska doktrina o njihovom nesrpskom poreklu. Ici ce se cak do toga da je bolje biti crncom ili ciganinom nego Srbinom.

Zanimljivo je da jedan barbarogenije koji se predstavlja kao Srbin gura ove pseudonaucne ultranacionalisticke ideje. Sta bi moglo da se zakljuci iz toga? :think:

To guranje nekakvih domorodaca je u suprotnosti sa trenutnim pozitivnim naucnim saznanjima. Domorodacko stanovnistvo je J2, E1b i dobrim delom R1b. Za I2 se sada zna da nisu iz te price.
 
Ajde ti meni sada objasni.... zasto se crnci ne testiraju na recimo M423? Imas li ti ideju zasto je to tako?
Dali ti uopste imas predstavu kako se vrse ova istrazivanja?
Ma ti objasni nama lepo zasto ovde lazes i manipulises i tvrdis da je to dinaric sa L69 kad je u radu jasno oznaceno da se radi o Ia2 sa P37! Zasto falsifikujes podatke, zasto? Pa imaju ljudi oci mogu da otvore i tabelu i rad i videce da lepo pise I2a (xI2a1) a ne I2a1b1 koja 2010. i ne postoji na filogenetickom stablu koje sam prilozio:
zadebile.png


Ova tvoja nagvazdanj, jel znas ovo jel znas ono, pokazuju da ne znas ama bas nista.
Ne, radi se o crncima slovenskog porekla. Moram ovde da ti odam priznanje da si u pravu.
Posto vidim da ne odgovaras na moja postavljena i dokumantovanna pitanja vec trabunjas besmislice pretpostavicu da priznajes da sam u pravu.
mnogo bi mi jednostavnije bilo da pisem gde ne gresis.
Slodbodno druze, kako hoces. Ja za svoje tvrdnje imam dokaz, nek otvori svako tabelu AJPA_21235_sm_suppinfosuppinfotable1.xls procita prvi red i videce da se DYS 448 sa varijacijom od 19, 20 i 21 alela nalazi u svakom ispitanom uzorku E1b1b grupe , evo ja cu postaviti deo, opet sa sve strelicama:

zakretrene.png

znaci jasno je da ti ne kontas ni sam koncept STR.a! I jos se pravis pametan...
Znam ja dobro o cemu pricam. L69 je marker u nekoliko haplogrupa a sto je najgore, izgleda da je dosta nestabilan i sklon povratnim mutacijama.
Ehem, ajd pokazi? ili ce mi i to neko dokazati za pola godine posto vidim da ti nisi u stanje.
 
Како Имота одваја Србију од Паганије, када источно од Имоте и западно од Неретве имамо Велику и Вечерић?

Bajo, lik je utripovan. Vidi se izrazen njegov skoro religiozno-fanaticni stav koji on ni po kojem kriterijumu ne zeli da dovede u pitanje.

A posto vuce vodu na nesrpsko kolo, lako bi se moglo zakljuciti kojem toru pripada
 
Poslednja izmena:
a) frekvencija R1a je skoro ista u Bosni je 13.6% u Srbiji 14.5%
b) ta oblast u koju su se Srbi prvo naselili je po svoj prilici imala i najvecu koncentraciju domorodackog stanovnistva sto pokazuju brojni katuni Vlaha koji se javljaju na tom prostoru u Srednjem veku a ako uzmemo i da su se ti katuni naknadno doselili opet njihov broj je toliki da su lako mogli da promene genetsku sliku citave oblasti.
c) brojke koje se koriste da pokazu veliku koncentraciju I2a kod Srba u Hecegovini i koje se ovde potezu se odnose na Hrvate iz zapadne Hecegovine, frekvencije I2a su 38.5% kod Srba iz Srbije, 29.2% Srba iz Crne Gore ( Mirabal 2010 )i 31% iz Bosne ( Marjanovic 2005).
Dakle jedini argument ovde je da su Hrvati iz zapadne Hercegovine u stvari Srbi zato sto je to oblast u koju su se Srbi prvo naselili, a u jednom od svojih prethodnih postova sam jasno pokazao da je granica Hrvatske sa Zahumljem, Paganijom i Srbijom tj. njenim bosanskim delom isla juzno od Imote, zapadno od Neretve i severno od Livna ostavljajuci citavu oblast izmedju u Hrvatskoj a ta oblast izmedju je upravo ZAPADNA Hercegovina. Dakle ako Porfirogenit kaze da su se Srbi naselili u Zahumlju, to je super, ali u isto vreme kaze da je granica Zahumlja Neretva, dakle preko Neretve nije Zahumlje vec su to Paganija i Hrvatska. Na drugom mestu P. kaze da je Imota jedna od Hrvatksih zupanija, dakle granica Paganije je juzno od Imote, i na kraju Hrvatska se prema Livnu granici sa Srbijom sto znaci da se granica severno od Livna posto na trecem mestu kaze da se Hrvatska granici sa Zahumljem cija je granica kao sto je navedeno Neretva.
Da sumarizujemo, ovakvim tvrdnjama vi u stvari dokazujete da su Srbi ustvari posrbljeni Hrvati ne videci vrlo jasnu sliku da su i Srbi i Hrvati ustvari dobrim delom slovenizovani Vlasi ili kako vec hocete da nazovete domorodacko stanovnistvo.

Sposobnost uočavanja odnosa unutar odnosa poseduju mnoge životinje na višem nivo razvoja (primati , slonovi , svinje, psi, pa i magarci itd) i osnov su inteligencije. Ljudi koji stoje iza posebnih nikova imaju svoje mišljenje i nemoj da ih sve poistovećuješ kao celinu . Znači Kor@ ima svoje mišljenje , Baja Pivljanin svoje, Krink5 svoje , Hrastovnik svoje. Za ovog zadnjeg je bolje da nema nikakvo nego svoje . Krinka5 nikada nije tvrdio da se Srbi razlikuju od Hrvata u genetskom smislu što potvrđuje ovaj post http://forum.krstarica.com/showthre...ЕНЕАЛОГИЈА?p=18930502&viewfull=1#post18930502
Pokušao sam preko istorijskih izvora da pokažem da je oblast zapadne hercegovine bila oblast na koju su naselili Srbi ali sam brzo odustao od toga da priča ne bi otišla u pogrešnom pravcu .
Znači ostavi se odnosa Srba i Hrvata u genetskom smislu kada raspravljaš samnom jer mi je jasno da tu enigmu dosadašnja genetska istraživanja nisu razrešila a pitanje je da li će ikada. Mene interesuje procenat hg I2a kod Slovena (Srba , Hrvata i ostalih) kada su naseljavali Balkan. Pa da nastavim u tom smeru .
Podvučeno. Odkud to ? Ti po katunima određuješ gustinu naseljenosti starosedelaca a u današnjoj Srbiji , recimo Kosovu imaš naseljena mesta , plodnu zemlju , bolje uslove života (znam da ovo zvuči hipotetički ali i tvoje sa katunima isto tako zvuči) Osim toga sam Porfirogenit piše kako je ta oblast bila pusta;
И пошто садашња Србија и Паганија и земља Захумљана
и Травунија и земља Конављана беху под влашћу цара Ро-
меја, a те земље опусте од Авара (јер из тамошњих земаља
они изгнаше Романе који сада станују у Далмацији и Драчу)
Boldovano. Pad hg I2a kako idemo ka istoku jeste posledica povećanja nekih drugih starosedelačkih hg E1b1b , J2, možda R1b , ovo može dvojako da se tumači, međutim to ne razrešava pitanje zašto ne opada koncetracija R1a1 već blago raste.
 
Poslednja izmena:
barbarogenius
Ma ti objasni nama lepo zasto ovde lazes i manipulises i tvrdis da je to dinaric sa L69 kad je u radu jasno oznaceno da se radi o Ia2 sa P37! Zasto falsifikujes podatke, zasto? Pa imaju ljudi oci mogu da otvore i tabelu i rad i videce da lepo pise I2a (xI2a1) a ne I2a1b1 koja 2010. i ne postoji na filogenetickom stablu koje sam prilozio:

Ako lazem ja, onda laze i Nordtvedt a i masa ostalih ljudi koja se bavi hg I. Ali eto, vazno je da ne lazete Primorac, ti i Marjanovic.




Ova tvoja nagvazdanj, jel znas ovo jel znas ono, pokazuju da ne znas ama bas nista.
tacno
moje neznanje je negcija tvog ogromnog znanja

Posto vidim da ne odgovaras na moja postavljena i dokumantovanna pitanja vec trabunjas besmislice pretpostavicu da priznajes da sam u pravu.

Na besmislicu je moguce odgovoriti jedino besmislicom

Slodbodno druze, kako hoces. Ja za svoje tvrdnje imam dokaz, nek otvori svako tabelu AJPA_21235_sm_suppinfosuppinfotable1.xls procita prvi red i videce da se DYS 448 sa varijacijom od 19, 20 i 21 alela nalazi u svakom ispitanom uzorku E1b1b grupe , evo ja cu postaviti deo, opet sa sve strelicama:

jedino sto si uspeo da dokazes je neznanje


znaci jasno je da ti ne kontas ni sam koncept STR.a! I jos se pravis pametan...

ali kada vidim kako ga ti "kontas", lakse mi je.

Ehem, ajd pokazi? ili ce mi i to neko dokazati za pola godine posto vidim da ti nisi u stanje.

Koji si ti qr da ti ja sada vrsljam po Inetu i da ti trazim podatke kada vidim da uopste nemam potrebu da se raspravljam s tobom.

L69 je koliko se secam i marker u R1b P312 haplogrupe. Za ostalo se sam snalazi.

Svojim neznanjem, bezobrazlukom i nadmenoscu nisi zasluzio da se ni malo bolje odnosim prema tebi.
 
Da je jedini... pa i nije bas. Tih argumenata ima vise nego dovoljno iako su sistematski unistavani brojni dokazi o etnickom poreklu novopecenih Hrvata. Jako se dobro zna za korene nekih danasnjih hrvatskih porodica u Hercegovini. A Dubrovnik i Konavli su posebna prica za sebe.
I jako se dobro zna za poreklo citavih hercegovacko-crnogorskih plemena i porodica! Vlasi! Malesevci, Ozrinici, Drobnjaci, Miloradovici, Njegusi itd tusta i tma plemena potekla od vlaskih katuna! Zasto tvrdis da su ti konkretni Hrvati poreklom Srbi a odbijas da priznas da su po istorijskim izvorima i mnogi Srbi poreklom Vlasi i to upravo u Hercegovini? To je licemerje i jednostranost, zato nikad i necemo ubedti Hrvate da su pokrsteni Srbi kad sami ne priznajemo da su Srbi dobrim delom slavizirani Vlasi.
Ukratko, ovo je neodrziva hipoteza na kojoj ce se u buducnosti pokusati graditi hrvatska doktrina o njihovom nesrpskom poreklu. Ici ce se cak do toga da je bolje biti crncom ili ciganinom nego Srbinom.
na to im da zahvalis samo sebi i sebi slicnima koji od ljudi iz zapadne Hercegovine pravite ultra-Srbende a sve nas ostale predstavljate kao posrbljene Tunguze.
Zanimljivo je da jedan barbarogenije koji se predstavlja kao Srbin gura ove pseudonaucne ultranacionalisticke ideje. Sta bi moglo da se zakljuci iz toga?

To guranje nekakvih domorodaca je u suprotnosti sa trenutnim pozitivnim naucnim saznanjima. Domorodacko stanovnistvo je J2, E1b i dobrim delom R1b. Za I2 se sada zna da nisu iz te price.
Hahaha, pa sto to govori o tebi kada za coveka iz Bajine Baste tvrdis da je Hrvat zatosto se ne slaze sa tvojim nebulozama?! I ja jos imam neke ultrancionalisticke ideje? A koje su to, da su Srbi asimilovali domoroce na Balkanu, kao sto su i Hrvati i Bugari to uradili? Stvarno ultrancionalisticki.
Za I2 se sada zna da nisu iz te price
Kad sad? Gospoda se ocigledno ne slazu sa tim:
The Y-chromosomal haplogroups most frequentlyencountered in the Montenegro and Serbia populationsare I2a, R1b, R1a, and E1b1b, altogether encompassing73.8% and 74.8% of all Y-chromosomes in the two coun-tries, respectively. Haplogroup I2a, found at 29.2% inMontenegro and at 38.5% in Serbia, is believed to be autochthonous to Europe, specifically to the Balkan region(Semino et al., 2000; Barac et al., 2003; Rootsi et al.,2004; Pericic´et al., 2005), where it may have arisenduring the LGM
http://www.scribd.com/doc/44719370/Human-Y-Chromosome-Short-Tandem-Repeats-a-Tale-of-Acculturation-and-Migrations-as-Mechanisms-for-the-Diffusion-of-Agriculture-in-the-Balkan-Peninsula
rad iz 2010, Nordvejta ocigledno niko ne pominje niti ga citira.
Bajo, lik je utripovan. Vidi se izrazen njegov skoro religiozno-fanaticni stav koji on ni po kojem kriterijumu ne zeli da dovede u pitanje.

A posto vuce vodu na nesrpsko kolo, lako bi se moglo zakljuciti kojem toru pripada
Sad shvatam, ko god se ne slaze sa tobom je Hrvat! A ja kazem da si ti Hrvat! Aha, sta ces sad!
Како Имота одваја Србију од Паганије, када источно од Имоте и западно од Неретве имамо Велику и Вечерић?
Ne po DAI i ne u 10. veku vec po LDP u 12-13. veku.
 
Ja se izvinjavam krinki i baju, ne mogu da stignem da odgovaram vama trojici u isto vreme pa cu se koncentrisati na kor, ako sam nekom prpisao nesto sto nije izrekao izvinjavam se, moja ne paznja.
Ako lazem ja, onda laze i Nordtvedt a i masa ostalih ljudi koja se bavi hg I. Ali eto, vazno je da ne lazete Primorac, ti i Marjanovic.
Ne lazu oci druze! Otvori tabelu i pogledaj sta pise! Pise I2a (xI2a1) Evo snimak:
zamorone.png

cela tabela ovde: AJPA_21235_sm_suppinfosuppinfotable3.xls



I opet drvo za 2010. gde se vidi sta su I2a i 2a1:
zadebile.png


TO NIJE TA VASA DINARSKA GRUPA!

Za STR 448 sam vec postavio da postoji u svakoj haplogrupi u isitm frekvencijama! Dakle nista od tvojih baljezgarija ne stoji, stavio si prste u usi i ponavljas da ja nemam pojma, a dokaze ne pokazujes. Zato sto ih nema. U svakom slucaju neka iscitaju ljudi sta smo postavili pa nek vide sami.
 
Oce neko izneti bilo kakav odkaz da su Srbi (ili Hrvati )asimilovali tako veliku kolicinu Vlaha .Ima li ikakvih konktrtnih dokaza o tome ,ako ima postavite .Meni se cini ,da je ovde prica kako je bolje biti i Vlah nego nekada Srbin .Dali su Nemanjici Vlasi?Dali li je Vlatko Vukovic VLah ,Nikola Altomanovic ??Vecina Srpskih velikasa su bili Hercegovci ,dakle iz tih razloga meni objasnite kako da tu ima najvise Vlaha ,kada to niko ne pominje ,osim par ljudi ovde??????
 
Oce neko izneti bilo kakav odkaz da su Srbi (ili Hrvati )asimilovali tako veliku kolicinu Vlaha .Ima li ikakvih konktrtnih dokaza o tome ,ako ima postavite .Meni se cini ,da je ovde prica kako je bolje biti i Vlah nego nekada Srbin .Dali su Nemanjici Vlasi?Dali li je Vlatko Vukovic VLah ,Nikola Altomanovic ??Vecina Srpskih velikasa su bili Hercegovci ,dakle iz tih razloga meni objasnite kako da tu ima najvise Vlaha ,kada to niko ne pominje ,osim par ljudi ovde??????

Pa ovde se vodi rasprava upravo oko toga - procenata asimilovanog vlaškog stanovništva. Kad malo bolje razmislim barbarogenije@ tvrdi da je i više od 70% Srba vlaškog porekla . Meni to deluje isuviše mnogo.
 
Poslednja izmena:
Pa ovde se vodi rasprava upravo oko toga - procenata asimilovanog Vlaškog stanovništva. Kad malo bolje razmislim barbarogenije@ tvrdi da je i više od 70% Srba vlaškog porekla . Meni to deluje isuviše mnogo.

Jasna je namera da on to tokao pretstavi .Ali nema niti jednog relevantnog dokaza koji vlahe prikazuje kao brojnije od slovena na tim podrucjima ,nema dokaza uopste za bilo sta na tu temu .Ako neko ima neka postavi .Ovo nije prvi put kada se isteraju stvari na cistac oko zapadne Hercegovine ,da se potegnu Vlasi kao zasnji argument (slamka spasa).Gde se to Vlasi pominju kao bitan faktor u Hercegovini ,kao najbrojniji narod ,daju li oni nekog vladara itd...Koliko sam ja upoznat romansko stannovnistvo je mahom proteterano sa tih prostora ,vlahe trzaziti u primorju (gde ih takodje ima u malom broju ).
Neka me neko ispravi ako gresim ,ali ja ne raspolazem nicim sto bi me nateralo da drugacije mislim.Hvala :)
 
Za STR 448 sam vec postavio da postoji u svakoj haplogrupi u isitm frekvencijama! Dakle nista od tvojih baljezgarija ne stoji, stavio si prste u usi i ponavljas da ja nemam pojma, a dokaze ne pokazujes. Zato sto ih nema. U svakom slucaju neka iscitaju ljudi sta smo postavili pa nek vide sami.

Управо у томе и јесте моја поента препуцаваља с тобом овде. Аргументи постоје па ће они који се разумеју у тематику сами моћи да виде ко је у праву. Због тога сам савршено миран и немам потребу да се свађам због глупости.

Када неко тврди да наши I2a2 нису Динарик типа ја с њим немам шта више да расправљам.

И још горе, човек за кога је др Приморац већи ауторитет по питању И од Нордтведта, мсииииииммммм бате.........

Да све ово није сулудо, било би смешно
а жалосно је



(Semino et al., 2000; Barac et al., 2003; Rootsi et al.,2004; Pericic´et al.

Најбоље би било онда да потражиш нека истраживања из 1941 од др Менгелеа. Колико видим, што је истраживање старије ти се више палиш на њега и више му верујеш.

Док су резултати тих истраживања били актуелни и ја сам имао мишљење слично твом и био сам поборник аутохтонизма. Међутим, прошло је много воде од тада и знају се неке нове ствари.

Бићеш сам себи смешан кроз неколико месеци
 
Mozes ti da kazes da is isus po drugi put dosao al daj da vidimo neke dokaze. Ja sam izneo crno na belo sta pise u toj tablei i sta pise u tom radu a to je da su haplogrupe tu ispitivane I2a i I2a1 definisane sa markerima P37 i M26, po filogenetskom stablu iz 2010. godine, uostalom evo ovde crno na belo:
http://www.isogg.org/tree/ISOGG_HapgrpI10.html
a posto vidim da ti treba crtati evo i slika sa sve strelicama:
zadebile.png

Dakle ocigledno je da se ne radi i o famoznoj '' dinarskoj grupi '' sa mutacijom L69.2(=T) vec o vecoj grupi I2a sa mutacijom P37, sto sam uostalom vec dokazao time sto sam pokazao da sama autorka identifikuje ovu grupu iz svog istrazivanja sa grupom I1b* iz studije Pericic koja je kao sto se vidi na slici drveta iz prethodnog posta odredjena markerom P37.

slobodno objasni gde gresim.

Da pa? ovde je rezolucija jasna markeri su P37 i M26 , ne mozes da tvrdis da se iza cele Ia2 grupe iz navedenog rada krije I2a1b1 sa L69.2(=T ). Ja tako isto mogu da tvrdim da su svi ti sa Ia2 u stvari I2a1*, I2a1a i I2a1c koje imaju druge markere.

Znam vrlo dobro i ne znam sta pokusavas time da dokazes, ovde je radjena predikcija za Ia2 haplogrupu. Ama bas nista tu nema veze sa tim dinaricom.

Ajh, ja bar vidim dobro i mogu da saberem 2+2, ti ni to ocigledno.

Uhm, ista mutacija u razlicitim haplogrupama? Sanse za to su 1:100000000000.
Da ipak ti nemas pojma o cemu pricas, a?

P37 je davna mutacija i poseduju je svi nosioci I2a
 
Oce neko izneti bilo kakav odkaz da su Srbi (ili Hrvati )asimilovali tako veliku kolicinu Vlaha .Ima li ikakvih konktrtnih dokaza o tome ,ako ima postavite .Meni se cini ,da je ovde prica kako je bolje biti i Vlah nego nekada Srbin .Dali su Nemanjici Vlasi?Dali li je Vlatko Vukovic VLah ,Nikola Altomanovic ??Vecina Srpskih velikasa su bili Hercegovci ,dakle iz tih razloga meni objasnite kako da tu ima najvise Vlaha ,kada to niko ne pominje ,osim par ljudi ovde??????
ehem, druze gospodine sta vec, kao Vlasi se između ostalog pominju od 1390. Drobnjaci ( Jirecek, Istorija Srba, 2, 2006, strana 47 ) evo nekih: Drobnjaka Vuk i Radovan Karadzic, Veselin Sljivancanin, Jovan Memedovic , Jovan Cvijic i jos jedno par destina hiljada ljudi po Crnoj Gori, Srbiji, Bosni i Hrvatskoj. za Hercegovinu pomenimo Malsevce, danas obuhvataju 95 porodica sa isto toliko prezimena prema sopstvenom sajtu ( http://www.malesevci.org.rs/opsti_pregled_cir.php ), pa ti racunaj koliko je to ljudi. dalje u poveljama Dubrovcanima iz 1450. Stefan i Vladislav Kosača svoj ljude dele na Srbe i Vlahe, isto tako i u 3 grada na Neretvi 1434. zive samo Srbi i Vlasi 1436. knez Ivan Frankopan donosi zakon za cetinske Vlahe gde se jedni uz druge spominju Srbi, Hrvati i Vlasi., dakle u 15. veku u Hercegovini i u Cetinskoj krajini narod se sastoji od Srba i Vlaha, oba u dovoljno velikim brojevima da ih se pomene;
Neki vlaski katuni u Hercegovini, iz M.Vego, Naselja srednjovekovne bosanske drzave:
vlasi.png


i da Bobani, pravi Hrvati nema sta.
par zanimljivosti o nekim vlaskim katunima:
vlasi1.png

vlasi2.png

dakle kod Listice da ne kazem Sirokog Brijega odakle su i radjeni uzorci za jedno od istrazivanja. dakle Vlasi, asimilovani,al da nam svima bude lakse prvo su srbizovani pa tako srbizovani su hrvatizovani.

Pa ovde se vodi rasprava upravo oko toga - procenata asimilovanog vlaškog stanovništva. Kad malo bolje razmislim barbarogenije@ tvrdi da je i više od 70% Srba vlaškog porekla . Meni to deluje isuviše mnogo.
Barbarogenius nigde ne tvrdi tako nesto, ja tvrdim da su Srbi, kao i Hrvati i ostali juzni Sloveni, mesavina Slovena i domorodaca u odredjenom odnosu, na osnovu poredjena I2a kod Poljaka i Srba mozemo da utvrdimo da je jedan dobar deo I2a kod Srba domorodackog porekla, ALI NE SAV, uostalom kao i kod svih drugih haplogrupa. Dakle mesanje sa autohtonim stanovnistvom dovodi do pada frekvencije R1a i porasta I2a, ako uzmemo te famozne Hrvate iz Sirokog sa njihovih 60-70% I2a koje po mojoj teoriji potice od Vlaha i uporedimo sa Srbima ( ali i ostalim Hrvatima ) vidimo da Srbi i Hrvati van Hercegovine imaju skoro upola manje I2a i to je upravo taj odnos izmedju Slovena i lokalaca koji trazimo. Ne bih da sebacam sa procentima ali recimo 50% svih patrilinealnih linija potice od domorodaca. Sa druge strane tvrdnja da su ti iz Sirokog proto-Srbi sa 60-70% I2a ustvari dokazuje da su Srbi van Sirokog sa svojih bednih 30-40% u stvari vecim delom posrbljeni, ne znam ni ja sta vise, siptari, turci, bugari?! Gospodin kor sa takvim tvrdnjama upravo cini ogromnu uslugu sokcima i tera vodu na njihovu vodenicu! Dakle zarad dokazivanja da su ljudi iz Sirokog Srbi on u isto vreme srozava srpstvo Srba u Bosni, Crnoj Gori pa i samoj Srbiji, praveci od nas svih posrbljenu papazjaniju!

Најбоље би било онда да потражиш нека истраживања из 1941 од др Менгелеа. Колико видим, што је истраживање старије ти се више палиш на њега и више му верујеш.

Док су резултати тих истраживања били актуелни и ја сам имао мишљење слично твом и био сам поборник аутохтонизма. Међутим, прошло је много воде од тада и знају се неке нове ствари.
Ehem, ako gospoda koja su pravila studiju pre manje od godinu dana smatraju za shodno da pihvate rezulate tih istrazivanja ko sam onda ja da im to osporim? Jos bolje, ko si ti da to osporis? A koliko je to vode proslo, studija je radjena pre godinu dana? Koliko je to gospodin Nordvejt uradio ispitivanja na Srbima, Hrvatima, Rusima itd za tih godinu dana? Uostalom ja vidim da se ti koristis podacima iz navedenog clanka, znaci oni su dobri kad treba da rade analize a kad iznesu neki zakljucak onda su idioti?
И још горе, човек за кога је др Приморац већи ауторитет по питању И од Нордтведта, мсииииииммммм бате.........
Momak, ja nikog ne navodim kao autoritet, ja samo koristim rezultate njihovg istrazivanja, brojeve. Al ako ce ti biti lakse ovu zadnju studiju nije radio Primorac vec neki srpsko-americki tim.
Када неко тврди да наши I2a2 нису Динарик типа ја с њим немам шта више да расправљам.
Ko tvrdi da je I2a iz navedene studije http://www.scribd.com/doc/44719370/Human-Y-Chromosome-Short-Tandem-Repeats-a-Tale-of-Acculturation-and-Migrations-as-Mechanisms-for-the-Diffusion-of-Agriculture-in-the-Balkan-Peninsula Dinaric je lazov, falsifikator ili neznalica. Ja postavih snimke iz table gde se lepo vidi da je hg I2a i tabelu iz koje se vidi da je I2a definisana markerom P37, evo i tabela http://www.isogg.org/tree/ISOGG_HapgrpI.html gde se vidi da je Dinaric odredjen dodatnim mutacijama L178, M423 i L69.2(=T)/S163.2 . dakle HAPLOGRUPA IZ ISTRAZIVANJA IZ 2010. NIJE Dinaric! Da su uradili istrazivanje na ove druge markere videli bi koji broj od ovpg je Dinaric, ovako to ne znamo niti necemo znati dok se ne uradi istrazivanje sa tim markerima.
Управо у томе и јесте моја поента препуцаваља с тобом овде. Аргументи постоје па ће они који се разумеју у тематику сами моћи да виде ко је у праву. Због тога сам савршено миран и немам потребу да се свађам због глупости.
Opet, gde je taj argument? Pa zasto ti mislis da se za odredjivanje haplogrupe preko STR koristi 17 lokusa? da se haplogrupa moze odrediti po broju alela na jednom STR u ovom slucaju na 448 zasto bi testirali jos 16 drugih lokusa? Iz zabave? 18,19, i 20 alela na 448 ima u skoro svakoj haplogrupi zato je potrebno odrediti broj alela i na drugim lokusima.
P37 je davna mutacija i poseduju je svi nosioci I2a
Ajde! na tu su mutaciju testirani uzorci, tako da je to sve sto mozemo znati, ovi ljudi su definitivno I2a, da li su i Dinaric to ne mozemo znati sa njihovim rezultatom. Ja to to otvoreno kazem. Kor kaze, bez ikakvog osnova u tom radu, da su svi ti ljudi Dinaric. Evo ja sa svoje strane mogu da tvrdim da su ti ljudi I2a1b ( po drvetu iz 2011 ) sa markerima L178, M423 ali bez L69.2(=T)/S163.2, ili da su I2a1c sa mutacijom L233, ili I2a1* bez ikakve mutacije!
 
Poslednja izmena:
Stvar je u tome sto je tesko razluciti gde se Vlasi spominju kao narod ,a gde ne .Kao sto vidimo sve samo slovenski koreni u imenima i prezimenima ,tako da je jako tesko reci.Opet ,o Hrvatima nema pomena ,spominju se Srbi I Vlasi ,dali je to isto ,zapravo bolje reci kada se taj termin koristi za Srbe ,a kada za poseban etnos tesko je reci .Slazem se da je deo Vlaha svakako prvo Srbiziran ,pa kao takav (deo Srpskog bica )naknadno hrvatizovan ,ali ne radi se samo o Vlasima ,vec i o povecem broju pravih Srba koji su hrvatizovani u tim predelima .
Moracu kontaktirati neke ljude koji su specijalisti po ovom pitanju ,jer me zaista zaintrigiralo,ap ako uspem , iznecu neke konkretne zakljucke .:)
 
Evo jedan zanimljiv clanak o Vlasima Ugarcima http://scindeks.nb.rs/article.aspx?query=ARTAK%26and%26Vlasi&page=5&sort=1&stype=0&backurl=%2fSearchResults.aspx%3fquery%3dARTAK%2526and%2526Vlasi%26page%3d0%26sort%3d1%26stype%3d0 iz Hercegovine, obiljuje prezimenima i pomenima Vlaha npr. izvesni Milić Musić, pitam se da nije jedan od predaka don Ivana Musića? Pored toga od tih Ugarcica potice i Ostoja Rajakovic rodjak kralja Marka i vlastelin, dakle bilo je i vlaha feudalaca npr neki Slavomir je bio vojvoda- stegonosa terbinjskog zupana Tvrtka, njegov sin Mužibrad je bio knez Vlaha u Popovu a njegov unuk Junak Muzdžibradic je imao svoj katun i svoje ljude medju kojima je bio i izvesni Vlah Nenoje Belogrlić ( M.Blagojevic, Drzavna uprava u srpskim srednjovekovnim zemljam, 55 )
 
Poslednja izmena:
Na kraju sve se vrti oko termina Vlah
Mozda je to bila odrednica za pravoslavac u to doba .
Znaci kad Stepan Kosaca u ugovoru sa Dubrovnikom iz 1450. kaze ''moji ljudi Vlasi i Srbi'' on u stvari kaze ''moji ljudi pravoslavci i Srbi''? A sta su Srbi, zoroastrijanci? i zasto bi Dubrovcani naglasavali da je neko ''pravoslavac'' iz ''pravoslvanog'' katuna kad je cela ta oblast pravoslavna?
Mislim ,ispada da Hrvata uopste i nema ,a teritoriju dele Srbi i Vlasi .
Sta ce Hrvati u Trebinju i Humu? Tu ih nikad nije ni bilo.
 
Znaci kad Stepan Kosaca u ugovoru sa Dubrovnikom iz 1450. kaze ''moji ljudi Vlasi i Srbi'' on u stvari kaze ''moji ljudi pravoslavci i Srbi''? A sta su Srbi, zoroastrijanci? i zasto bi Dubrovcani naglasavali da je neko ''pravoslavac'' iz ''pravoslvanog'' katuna kad je cela ta oblast pravoslavna?

Sta ce Hrvati u Trebinju i Humu? Tu ih nikad nije ni bilo.

Franjo Racki detaljno pise o tome kako su Srbi i Vlasi jedan narod ,ili dva imena za jedan narod.Koliko znam on je najcenjeniji Hrvatski istoricar .
Ono sto se vec sada sa sigurnscu moze reci jeste da zapadni Hercegovci nisu Hrvati (etnicki)
Mene malo buni jednio ideja da je I2a2 Slovenski ,zapravo verujem da je to proto slovenski iz koga su se kansije razvile druge slovenske hap;logrupe.
 
joj druze, pa u 16. veku kad se u vecem broju doseljavaju u Hrvatsku Srbi i Vlasi i jesu jedan narod, tad ih izvori i poistovecuju konstrukcijama Srbi to jest Vlasi, Srbi koje zovu i Vlasi, Srbi ili Vlasi i slicno, da bi na kraju ostali samo Srbi i tacka. tad vec mozemo reci da je izvrseno stapanje koje je pocelo negde u dubinama srednjeg veka i koliko vidimo u nekom 13 ili 15 veku jos nije bila zavrseno, po mom misljenju presudnu ulogu u brisanju razlika imalo je tursko osvajanje, tada je nestalo drustvenih struktura koje su vezivale srpske kmetove za svoje gospodare i oni pocinju da masovno uloze u redove mnogo slobodnijih, i moze se reci, mnogo bolje stojecih Vlaha napustajuci zivot zavisnog seljaka vezanog za zemlju, u krajnjoj liniji tome su na ruku isli i Turci kojima je bilo bolje da imaju veci broj ''vlaha'' koji sluze u vojsci i cuvaju granicu za dzabe.
Ono sto se vec sada sa sigurnscu moze reci jeste da zapadni Hercegovci nisu Hrvati (etnicki)
A Srbi vlaskog porekla su etnicki Srbi?
 
joj druze, pa u 16. veku kad se u vecem broju doseljavaju u Hrvatsku Srbi i Vlasi i jesu jedan narod, tad ih izvori i poistovecuju konstrukcijama Srbi to jest Vlasi, Srbi koje zovu i Vlasi, Srbi ili Vlasi i slicno, da bi na kraju ostali samo Srbi i tacka. tad vec mozemo reci da je izvrseno stapanje koje je pocelo negde u dubinama srednjeg veka i koliko vidimo u nekom 13 ili 15 veku jos nije bila zavrseno, po mom misljenju presudnu ulogu u brisanju razlika imalo je tursko osvajanje, tada je nestalo drustvenih struktura koje su vezivale srpske kmetove za svoje gospodare i oni pocinju da masovno uloze u redove mnogo slobodnijih, i moze se reci, mnogo bolje stojecih Vlaha napustajuci zivot zavisnog seljaka vezanog za zemlju, u krajnjoj liniji tome su na ruku isli i Turci kojima je bilo bolje da imaju veci broj ''vlaha'' koji sluze u vojsci i cuvaju granicu za dzabe.

A Srbi vlaskog porekla su etnicki Srbi?

Niko jos nije dokazao da su Vlasi u vecoj meri asimilovani u Srbe .
Suvise je ispresecano spominjanje V;aha i Srba ,te kao istog naroda ,te kao odrednice za veru(pravoslavnu ) itd.
Ovo su samo nagadjanja .
Kulturoloski ti Vlasi koje ti vidis kao ne-Srbe (etnicki )su svakako vise bili Srbi ,nego li Hrvati ,kasnije su hrvatizovani .
Opet nema dokaza da se radi o posebnom etnosu ,koliko ima ,toliko i nema .
 
Niko jos nije dokazao da su Vlasi u vecoj meri asimilovani u Srbe .
Suvise je ispresecano spominjanje V;aha i Srba ,te kao istog naroda ,te kao odrednice za veru(pravoslavnu ) itd.
Ovo su samo nagadjanja .
Kulturoloski ti Vlasi koje ti vidis kao ne-Srbe (etnicki )su svakako vise bili Srbi ,nego li Hrvati ,kasnije su hrvatizovani .
Opet nema dokaza da se radi o posebnom etnosu ,koliko ima ,toliko i nema .

Da , moze da bude i kao izraz za nesto ,kao mi sto zovemo ove sto slusaju turbo folk i te "arabeske" Kjurdi. Tu ide i ono pijanstvo kad ih pogadja pesma i kad se oblace onako kako se oblace i kako se stezu kad idu... cela kultura. I to su Kjurdi- Kurdi :D I sad neko za 500 godina da to procita negde bio bi u blagoj zabuni sigurno :D
 
Barbarogenius nigde ne tvrdi tako nesto, ja tvrdim da su Srbi, kao i Hrvati i ostali juzni Sloveni, mesavina Slovena i domorodaca u odredjenom odnosu, na osnovu poredjena I2a kod Poljaka i Srba mozemo da utvrdimo da je jedan dobar deo I2a kod Srba domorodackog porekla, ALI NE SAV, uostalom kao i kod svih drugih haplogrupa. Dakle mesanje sa autohtonim stanovnistvom dovodi do pada frekvencije R1a i porasta Ia2, ako uzmemo te famozne Hrvate iz Sirokog sa njihovih 60-70% I2a koje po mojoj teoriji potice od Vlaha i uporedimo sa Srbima ( ali i ostalim Hrvatima ) vidimo da Srbi i Hrvati van Hercegovine imaju skoro upola manje I2a i to je upravo taj odnos izmedju Slovena i lokalaca koji trazimo. Ne bih da sebacam sa procentima ali recimo 50% svih patrilinealnih linija potice od domorodaca.

Šta ovo sad znači . Samo letimičan pogled na procente Poljaka i Srba govori sledeće , Ako kod Poljaka ima 55 % R1a znači ostalih hg ima 45% a kod Srba je ova haplogupa zastupljena 15 % od ukupnog procenta , znači 15 % (a to je 55% kod Poljaka)+ ostale hg 13, 5 % (a to je 45% kod Poljaka) = 28,3 % . Znači 28,3% slovenskih haplogrupa kod današnjih Srba . Dalje -> 100 % - 28% = 72 % Znači 72 % Vlaha . Ne možeš procenat I2a haplogrupe izvan Hercegovine uzimati kao verodostojni slovenski procenat , odkud znaš da se oni nisu mešali sa lokalcima samo u manjem procentu.
Naravno ovo sve važi ako poljski procentualni odnos haplogrupa poistovetimo sa procentualnim odnosom haplogrupa kod Slovena (i Srba) koji su naselili Balkan.

Sa druge strane tvrdnja da su ti iz Sirokog proto-Srbi sa 60-70% Ia2 ustvari dokazuje da su Srbi van Sirokog sa svojih bednih 30-40% u stvari vecim delom posrbljeni, ne znam ni ja sta vise, siptari, turci, bugari? Gospodin kor sa takvim tvrdnjama upravo cini ogromnu uslugu sokcima i tera vodu na njihovu vodenicu! Dakle zarad dokazivanja da su ljudi iz Sirokog Srbi on u isto vreme srozava srpstvo Srba u Bosni, Crnoj Gori pa i samoj Srbiji, praveci od nas svih posrbljenu papazjaniju!

Alo ooo potpuno je nebitno da li smo posrbljena papazjanija ili smo nastali od Hrvata ili oni od Srba ili od Vlaha ili kurcapalca. Ljudi pa to je bilo pre XIII vekova (ako sam dobro izračunao), samo ludak može da misli da će današnji Srbi ili Hrvati ako saznaju istinu pre XIII vekova postati neko drugi.
Zaboravljate da je osnovni cilj istorije da predoči prošlost onakvu kakva jeste bila, svidela se ona nekom ili ne.


dakle kod Listice da ne kazem Sirokog Brijega odakle su i radjeni uzorci za jedno od istrazivanja. dakle Vlasi, asimilovani,al da nam svima bude lakse prvo su srbizovani pa tako srbizovani su hrvatizovani.

Da li ova rečenica znači da priznaješ da je Bajo bio u pravu u vezi srpskih država u XX veku ? Ne moraš odgovoriti na ovo pitanje .
 
Vasojevici na Turskoj granici zive sa Srbljacima ,sto je naziv za sve Srbe koji zive medju Vasojevicima ,a nisu Vasojevici .Ovaj naziv je pogrdan ,jer oznacava ne-pravog Srbina kao napr.Arnautasa ,Bugarasa itd.Vasojevici su smatrali da oni nisu Srbi ravni njima ,i zbog toga su imali odredjen prezir prema njima ,cak i cinili zlocine .
Zasto ovo pisem ,pa zato sto se ovde prica o Vlasima ,jelte u koje bi trebali biti svrstani i Vasojevici i veliki deo Hercegovackih plemena ,a izvesni Srbljaci bi bili sinonim za Srbe koje ugnjetavaju zli V;asi koji su kasnije posrbljeni .Kroz celu knjigu o Vasojevicima ,nigde se ne spominje termin Vlah ,cak u vise navrata dolazi do izrazaja fanatican srpski osecaj kod plemena Vasojevica .Da nisu mozda ovi Srbljaci Vlasi :lol:
Svakom slucaju ,prica o Vlasima je mnogo kompikovana ,i neodrziva .
Izvor ,Bogdan Lalevic ,Vasojevici u Crnogorskoj i Turskoj granici .
Da znam da postavim stranicu ,ne bih citirao ,ko ima kakvih sumnji neka procita knjigu .
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top