OPSEDNUTOST, ILUZIJA ILI NESTO TRECE?

nebeski tragac

Početnik
Poruka
8
Posle nekoliko neprospavanih noci, postavljo sam sebi pitanje, da li je moguce da se zaljubite u osobu samo na osnovu njenih par pisanih recenica :?: :!:
Da li je moguce da iz par recenica mozete da sklopite konstrukciju licnosti koja stoji kao autor i da se naprosto opcinite personom :?: :!:
Nisam pacenik niti looser, ali jednostavno u svom zivotnom veku nisam ovako nesto doziveo pa mi je nejasno da li je to moguce, postoje li slicna iskustva :?:
 
Naravno da je moguce, ali mi se cini da ti pre pitas/mislis: da li je to pametno.

Najpre ce biti da je iluzija (zbog samo par recenica i nikakvih drugih elemenata), ali to moze da se razbije, kao i svaka iluzija: na dobro, a i na lose. So, idi dalje, tek da vidis kuda ce te to odvesti... (samo nemoj da je devojka iz Kine - onda cu i ja da ispadnem...)
 
zao mi je sto uvek ja moram da budem surovi realista kada sam sve samo ne to u svom pravom zivotu...

ali ti si zaljubljen samo u svoju ideju o toj osobi, a ne u nju zaista
ako je to tebi dovoljno... onda si ok... najsrecniji covek na svetu jer ti ona nije potrebna, dovoljno da znas da postoji.... sve ostalo si izmsilio... pa mozes i da nastavis sa tim... u beskonacnost
u stvari....
proizvod reciprocnih brojeva je uvek 1
imas ti previse slobodnog vremena i lutas kroz zivot bez cilja.... ili ti je cilj da se iscrpljujes nemogucim idejama......
aah...
 
nebeski tragac:
Posle nekoliko neprospavanih noci, postavljo sam sebi pitanje, da li je moguce da se zaljubite u osobu samo na osnovu njenih par pisanih recenica :?: :!:
Da li je moguce da iz par recenica mozete da sklopite konstrukciju licnosti koja stoji kao autor i da se naprosto opcinite personom :?: :!:
Nisam pacenik niti looser, ali jednostavno u svom zivotnom veku nisam ovako nesto doziveo pa mi je nejasno da li je to moguce, postoje li slicna iskustva :?:

postoje ali ja se vishe toga ne secam.
 
Verujem, da je moguce. Ali, takodje, verujem i da ce te zaljubljenost proci brze nego u 3D svetu... Moze da se desi, da su te dve recenice, u koje si se zaljubio, jedino pametno sto je ta osoba napisala. Moze da se desi, da te dve recenice vrti na razne nacine, ma o cemu se pricalo. Moze da se desi, da nije u stanju da diskutuje ni o cemu drugom, sem o temi na kojoj si je primetio...
Pih, sad sam i ja surovi realista.
 
pokusaj da prizemljish to, da stupis u kontakt, d aje vidish live...tako ces se najbrzhe izleciti :twisted: postoje i brakovi sa neta. mada opet shta fali i da imas nevidljivog prijatelja
mada mozda i ne treba na silu nego kad dodje pravi trenutak ja sam tako jednu opsesiju uprskala malo mada mozda nisam samo ja, ali ispalo je glupo, a bash smo dosta chatovali
ili jos gore ti krenes da je smaras a ti se njoj ne svidjas znaci nemoj da smarash
a nekad uzivo i ne bude tako
ja sam danas bila sisa i sada sam i zauvek sam i nije mi lose zbog toga
 
:roll: Ma da, devojka ima 3 posta i on ima tri posta, ali on je vec imao dovoljno vremena na krstarici (?) da se zaljubi u njene (3?) poruke... Sve to meni opet mirise na "duplonalogashe". I to one najgore, sizofrene, sa podeljenom licnoscu :) Skysearcher-u, kad se lepo predstavis, mozda i dobijes normalne odgovore...

U medjuvremenu, da iskoristim priliku i otpevam nesto sto mozda nema prevelike veze sa temom, ali posto je pevam citav dan, mogu to da podelim i sa vama :) Nebeski, slusaj pazljivo. Mozda i naucis nesto. Khmm, khmm (to ja cistim grlo :) )

Ljubav se ne trži niti ne kupuje
Ljubav se ne trži niti ne kupuje
Ko ljubiti ne zna, ko ljubiti ne zna
Saj nek' se ne hapljuje


Če se najde ljubav iskrena i prava
Če se najde ljubav iskrena i prava
Srca ju ne spere, srca ju ne spere
Mura niti Drava


Ljubav ne raspari žbiri ni žandari
Ljubav ne raspari žbiri ni žandari
Žbiri ni žandari, žbiri ni žandari
Niti puglavari

Kad ja, draga, vidim tvoje joči črne,
Kad ja, draga, vidim tvoje joči črne,
Ljubav vu mom srcu, ljubav vu mom srcu,
Nigdar ne vutrne
.


izvinjavam se na hrvatsčini, ali ponelo me :)
 
nebeski tragac:
Posle nekoliko neprospavanih noci, postavljo sam sebi pitanje, da li je moguce da se zaljubite u osobu samo na osnovu njenih par pisanih recenica :?: :!:
Da li je moguce da iz par recenica mozete da sklopite konstrukciju licnosti koja stoji kao autor i da se naprosto opcinite personom :?: :!:
Nisam pacenik niti looser, ali jednostavno u svom zivotnom veku nisam ovako nesto doziveo pa mi je nejasno da li je to moguce, postoje li slicna iskustva :?:

Moguce je, postoje slichna iskustva.Meni se desilo i po intenzitetu osecanja, prevazishlo je sve live-dozivljaje..Statistichki se ogroman procenat tih veza zavrshi katastrofom, bolom, svega mali procenat donese i uzivo divne trenutke.
 
nebeski tragac:
Posle nekoliko neprospavanih noci, postavljo sam sebi pitanje, da li je moguce da se zaljubite u osobu samo na osnovu njenih par pisanih recenica :?: :!:
Da li je moguce da iz par recenica mozete da sklopite konstrukciju licnosti koja stoji kao autor i da se naprosto opcinite personom :?: :!:
Nisam pacenik niti looser, ali jednostavno u svom zivotnom veku nisam ovako nesto doziveo pa mi je nejasno da li je to moguce, postoje li slicna iskustva :?:

umislio si ... :D
 
nebeski tragac:
Da li je moguce da iz par recenica mozete da sklopite konstrukciju licnosti koja stoji kao autor i da se naprosto opcinite personom :?: :!:
Naravno, moguce je, cesto mi se tako desavalo da se zaljoobe u mene zbog mojih mudrosti izgovorenih na chatu :roll:
Prosto ne znam kuda da pobegnem posle, a oni opcinjeni skroz!!!
Ala laaaazem :wink:
P.S.Mislim da znam koji su im stari nickovi!
 
"...jer sve sto ljubimo stvorili smo sami..." - "Pesma zeni" - Jovan Ducic.
Moguce je. Inace kad se zaljubljujemo, u osobi vidimo nesto sto se poklapa sa nasom slikom idealnog partnera. Postajemo zrtve sopstvenih cula i iluzija. Pa, jos kad se sve to pomesa sa netom i tom blago poremecenom igrom recima i fotkama dok sedimo ispred monitora... e to je opsti haos. Ne bih preporucila takvo zaljubljivanje, ali, opet, postoji mogucnost da zaista jedno drugom odgovarate... Pa, sad, treba biti pametan... :idea:
...i ne dolaziti vise na net. :lol: :lol: :lol:
 
Desilo mi se jednom... I ma koliko mozda suludo zvucalo, sigurna sam da sam zaista bila zaljubljena... Doduse, za to mi je trebalo vise od nekoliko recenica, vise od jednog razgovora, ali kad se desilo, osjecala sam se kao ti sada...
Nemoj pogrijesiti kao ja, i iz straha da ce taj osjecaj nestati, nikad se ne susresti oci u oci s tom osobom...
Tako mozes samo izgubiti, jer dopisivanje ma kakvo bilo ne moze vjecno trajati... A, ako se sretnete uzivo, mozda dobijes mnogo vise nego sto imas sada...
Ili ces se uvjeriti da je sve bilo samo iluzija, sto takodje sustinski nije lose, buduci da ces nakon toga moci da krenes dalje, neopterecen laznom nadom...
 
Gazdarica:
Desilo mi se jednom... I ma koliko mozda suludo zvucalo, sigurna sam da sam zaista bila zaljubljena... Doduse, za to mi je trebalo vise od nekoliko recenica, vise od jednog razgovora, ali kad se desilo, osjecala sam se kao ti sada...
Nemoj pogrijesiti kao ja, i iz straha da ce taj osjecaj nestati, nikad se ne susresti oci u oci s tom osobom...
Tako mozes samo izgubiti, jer dopisivanje ma kakvo bilo ne moze vjecno trajati... A, ako se sretnete uzivo, mozda dobijes mnogo vise nego sto imas sada...
Ili ces se uvjeriti da je sve bilo samo iluzija, sto takodje sustinski nije lose, buduci da ces nakon toga moci da krenes dalje, neopterecen laznom nadom...

bolje je ne nadati se. i da, par recenica stvarno zvuci nemoguce ;)
 
milos_n:
Gazdarica:
Desilo mi se jednom... I ma koliko mozda suludo zvucalo, sigurna sam da sam zaista bila zaljubljena... Doduse, za to mi je trebalo vise od nekoliko recenica, vise od jednog razgovora, ali kad se desilo, osjecala sam se kao ti sada...
Nemoj pogrijesiti kao ja, i iz straha da ce taj osjecaj nestati, nikad se ne susresti oci u oci s tom osobom...
Tako mozes samo izgubiti, jer dopisivanje ma kakvo bilo ne moze vjecno trajati... A, ako se sretnete uzivo, mozda dobijes mnogo vise nego sto imas sada...
Ili ces se uvjeriti da je sve bilo samo iluzija, sto takodje sustinski nije lose, buduci da ces nakon toga moci da krenes dalje, neopterecen laznom nadom...

bolje je ne nadati se. i da, par recenica stvarno zvuci nemoguce ;)

Ja mislim da nada uvek postoji i da je vidjanje sa njom pravi nacin da se iluzije izbrisu ili predju u nesto stvarno. :lol: :lol: :lol:
 

Back
Top