GIGABYTE GA-8I865GVMK problemcic

Bosko

Zainteresovan član
Poruka
277
Ova GIGABYTE-ova maticna ploca ima integrisanu grafiku "Intel® 82865G Graphics Controller".
E sad, mene muci to sto mi se nesto cudno ponasa grafika na nekim kilavim "razbibriga" igricama ("Jardinains!" naprimer). Odredjeni "delovi" igrice se prikazuju kao da su na 256 boja, pa se zameni boja, pa nestanu sa ekrana, pa skroz debilno... :?: :!: :?:
Monitor je SAMSUNG SyncMaster 793DF, i u donjem levom uglu slika poprilicno "igra", kao da je Refresh Rate na 60 MHz i manje(!!!), dok je ostali deo ekrana savrseno miran.
Skinuo sam novi drajver za tzv. "Intel® Extreme Graphics" koji bi trebalo da je za ovu graficku, ali slabo sta je pomoglo...
Ima li neko ideju sta bi moglo da bude?
Dal je do Maticne ploce? Da li do graficke karte? Ili mozda monitora?
Pozdrav!
 
Za ovo sto ti menja boje i ne znam bas 100 %, ali ovo sa treptajima moze biti ako ti je monitor postavljen blizu jakog elektromagnetnog zracenja, koje proizvode zvucnici na pr. Skloni monitor malo dalje od zvucnika, ili ako je monitor blizu zida gde prolaze kablovi za struju ili postoji uklopni sat u blizini. Kad govorim blizu to znaci 1 do 1.5 metara od izvora zracenja. probaj vidi sta ces uradii pa pisi. I ja sam imao takvih problema sa monitorom pa nakon saveta jednog tipa promenio sam mesto monitora i sad je sve u redu. Doduse meni se nisu menjale boje ali u donjem levom uglu monitora bilo je treptaja i promena boja.
 
Racunar je donet pre nekoliko dana, i postavljen je na isto mesto gde je stajao i stari (gde nema nekih drugih tehnickih uredjaja u blizini), a na tom starom nije bilo takvih problema.
Plus,ta "Jardinains!" i jos par glupih za odmaranje mozga su instalirane na jos 3-4 racunara, i samo na ovom se ponasaju ovako glupavo, tako da pretpostavljam da sa ovom kompom nesto nije u redu, DirectX mozda, ili neka slicna glupost!
Hvala za savet, ali mislim da nije to problem! :(
 

Back
Top