R.I.P. Ol` Dirty Bastard

Luxus

Zainteresovan član
Poruka
124
Upravo sam procitao na www.96.co.yu ovu vest.
Iskazimo postovanje velikom umetniku hip-hop scene.

:: Preminuo ODB, 11/14/2004

Ol` Dirty Bastard, najkontraverzniji od devetorice clanova Wu Tang Clan-a, preminuo je u subotu oko pola pet ujutru. U ponedeljak 15.11. napunio bi 36 godina. Prema recima njegovog coveka za odnose sa javnoscu, ODB se zalio na probleme sa disanjem i bolom u grudima ranije tog dana. ODB je doleteo u New York zbog nastupa Wu Tang-a u New Jersey-u. Bio je u studiju kada je pao i iako je hitna pomoc brzo stigla mogla je samo da proglasi smrt.
Cherry Jones, njegova majka je u izjavi za javnost rekla sledece: "Moj sin, Russell Jones, je preminuo. Za javnost je bio poznat kao Ol` Dirty Bastard, ali za mene, on je bio Rasty, najljubaznija i najneznija dusa na zemlji. Zahvalna sam za sve molitve i podrsku koju sam primila. Russell je bio vise od repera, bio je voljeni otac, brat, ujak, i pre svega, sin."
Damon Dash, koji je doveo ODB-ja u Roc-A-Fella Records 2003. godine je izjavio: "Svi mi u Roc-A-Fella familiji smo sokirani i tuzni zbog tragicne smrti naseg brata i prijatelja. Russell nas je sve inspirisao svojim duhom i ogromnim srcem."
ODB je pored albuma koje je objavio sa Clanom imao i dva solo albuma, Return to the 36 Chambers: The Dirty Version iz 1995. i Nigga Please iz 1999. godine. Sa drugim albumom je dostigao vrhunac karijere ali je zbog raznih incidenata i problema sa alkoholom i drogom zavrsio na kraju u zatvoru. Valjda je sada pronasao svoj mir.
 
4.gif

A bio je tako dobar reper....
 

Back
Top