DEVOJKE!!!

Pa pocela si sa najboljom igrom tako da ti je tesko preporuciti nesto bolje. Probaj nastavak, SyberiaII mada nije tako dobar kao prvi deo. Osim toga preporucujem ti The Longest Journey, Broken Sword III The Sleeping Dragon, Egyptian Prophecy, to su sve avanture slicne Syberia igri.
 
Sanndra:
DabaMAN:
A zašto je ovo "girls only"? :shock: :roll: :D :lol: :? 8) :P :twisted: :wink: :(

Ma verovatno je devojka mislila da ce sa ovim naslovom teme privuci najvise paznje. Ipak je ovde vise muskog sveta. :wink: :wink:
I treba nam ovde više gejmerica. :( :wink:

Nego što se tiče pitanja, preporučujem Cryove igre poput Egypt, Pompei, Time Machine, Atlantis.... i sl.
Zatim Post Mortem, The Omega stone, SalammbÔ, Legend: Part 2 i naravno, nedavno izašli Myst IV (svi nastavci ige su odlični).
 
DabaMAN:
Nego što se tiče pitanja, preporučujem Cryove igre poput Egypt, Pompei, Time Machine, Atlantis.... i sl.
Zatim Post Mortem, The Omega stone, SalammbÔ, Legend: Part 2 i naravno, nedavno izašli Myst IV (svi nastavci ige su odlični).

Pretpostavljam da si igrao sve ove igre pa me zanima gde ih nabavljas. Ja gotovo iskljucivo igram avanture a imam problema da ih nadjem. :( Od svega sto si naveo imam samo Post Mortem i Uru.
 
E ako hoces avanturu onda (u bre dosadio sam i Bogu i narodu) sacekaj 3. decembar da izadje Sid Meier's PIRATES!.
Inace pretpostavljam da si iz BG-a, a tamo imas na svakom cosku igara.
Recimo Plato, Beosoft.......
 
A sta je to tako posebno u tim Pirates kad si ti dosadio s njima i bogu i ljudima? Otkud znas da je toliko dobra kad igra nije jos ni izasla?

Inace, nisam iz BG ali cesto dolazim, i znam da ima igara na svakom cosku, ali nema avantura(pod cim podrazumevam puzzle-solving igru sa dobrom pricom i po mogucnosti lepom grafikom) pa zato kazem da ne mogu da ih nadjem.
 
Kad_LupimLupim:
Ehhh... PIRETS! je legenda pionira elektronske zabave, koja je na putu da dozivi (ne)uspesnu reinkarnaciju. Pa je sad pola sveta na tri coska od iscekivanja doticnog.

igrao sam ovu igru na AMIGA-i 500.
mogu da kazem da mi je tada bila brutalna.
ako ne maris za grafiku i sminku, mislim da od Monkey islanda jes uvek bolja nije napravljena.
gg Lucas Arts! :-)

ako zelis mogu ti je poslati mailom, nije velika.

o, btw, igra je tipa "point and click", ukoliko nisi cula za nju(sumnjam).
 
Kad_LupimLupim:
Ehhh... PIRETS! je legenda pionira elektronske zabave, koja je na putu da dozivi (ne)uspesnu reinkarnaciju. Pa je sad pola sveta na tri coska od iscekivanja doticnog.
Da, da lepi su to dani bili.
Bili smo mladi i puni elana....od 8ujutro, do 2,3,4 uvece. Pa kad mi se keva probudi trpeli smo nasilje i ja i C64....

@Sanndra

:shock: :shock: :shock: Kako bre sta je posebno????
Igra je bre pre 17-18 god. bila jedna d najprodavanijih u svetu..a njen tvorac (Sid Meier) usao je u 'hall of fame' cime se veoma, veoma mali broj ljudi moze pohvaliti.
I od '87 pa sve do 94-95 bila je na svim 'Top ten' listama mnogih casopisa.
Skoro celu deceniju se odrzati u samom vrhu, je velika, velika retkost. Danasnje igre su popularne jedva 5 meseci...
Itd. itd, da ne ponavaljam ono o cemu sam vec pisao..
I pre nego sto nekog napadnes informisi se. :twisted:
 
Sanndra:
A sta je to tako posebno u tim Pirates kad si ti dosadio s njima i bogu i ljudima? Otkud znas da je toliko dobra kad igra nije jos ni izasla?

Inace, nisam iz BG ali cesto dolazim, i znam da ima igara na svakom cosku, ali nema avantura(pod cim podrazumevam puzzle-solving igru sa dobrom pricom i po mogucnosti lepom grafikom) pa zato kazem da ne mogu da ih nadjem.
Myst IV je onda tvoj prijatelj. Tek je izasao, jos se pushi. A ako nisi onda igraj i ostale Mystove:
Myst, Raven, MYST III: Exile i URU.
 
Kad_LupimLupim:
Sanndra:
A sta je to tako posebno u tim Pirates kad si ti dosadio s njima i bogu i ljudima? Otkud znas da je toliko dobra kad igra nije jos ni izasla?

Inace, nisam iz BG ali cesto dolazim, i znam da ima igara na svakom cosku, ali nema avantura(pod cim podrazumevam puzzle-solving igru sa dobrom pricom i po mogucnosti lepom grafikom) pa zato kazem da ne mogu da ih nadjem.
Myst IV je onda tvoj prijatelj. Tek je izasao, jos se pushi. A ako nisi onda igraj i ostale Mystove:
Myst, Raven, MYST III: Exile i URU.

Verovatno ce mnogi reci da nemam pojma, ali ja ne volim Myst igre(tj. ako su kao Uru koji sam igrala). Ides unaokolo kroz neke svetove, resavas zagonetke, nigde nikoga, nemas pojma zasto si tamo... :? :shock: Ne znam, meni je prica bitan element igre. Mozda je to zato sto nisam igrala prethodne delove. Preporuci mi bolje nesto nalik na The Longest Journey ili Syberia.
 
Кулиража:
@Sanndra

:shock: :shock: :shock: Kako bre sta je posebno????
Igra je bre pre 17-18 god. bila jedna d najprodavanijih u svetu..a njen tvorac (Sid Meier) usao je u 'hall of fame' cime se veoma, veoma mali broj ljudi moze pohvaliti.
I od '87 pa sve do 94-95 bila je na svim 'Top ten' listama mnogih casopisa.
Skoro celu deceniju se odrzati u samom vrhu, je velika, velika retkost. Danasnje igre su popularne jedva 5 meseci...
Itd. itd, da ne ponavaljam ono o cemu sam vec pisao..
I pre nego sto nekog napadnes informisi se. :twisted:

Pa eto nekim cudom nisam cula za igru, moji gejmerski dani poceli su malo kasnije. Ali, nisam ni znala da sam te napala. :? Moje pitanje je bilo cisto radi informisanja, ocekivala sam odgovor tipa "e pa ta igra ce da ima takvu i takvu grafiku, takve zagonetke, takvu muziku itd.", to nije bila provokacija. :wink:

Nego, jesi ti ono spominjao da mozes tu igru poslati mail-om, sad si me zainteresovao.
 
Ok,igra je izasla u US, jos 3 dana pa ce stici valjda i kod nas. Inace evo ti nesto o igri:

I've played the Commodore 64 version (I was like 8 years old at the time) and I've also played the Genesis version. This is one of my favorite games of all time. For those who haven't played it, it's something like a simulation with some nice role-playing and strategy elements thrown in (the previews seem to indicate that the story and strategy elements have been added to slightly, without compromising the orignal winning formula).

It's extremely addictive and one of those rare games that is definitely greater than the sum of its parts. It's easy to learn the ropes and feel like you are advancing the game, but quite difficult to master (gaining favor with all the political factions can be tricky while juggling other concerns like keeping your crew happy enough to keep you campaign going smoothly).

The graphics look nice and I'm looking forward to the ease of playing the updated version (none of the loading times or life-consuming slowness of the C64 original).

Be sure to order your limited edition copy before time runs out!

A grafika je otprilike ovakva
sid-meiers-pirates-20041119035102673-000.jpg
 
Sanndra:
Кулиража:
@Sanndra

:shock: :shock: :shock: Kako bre sta je posebno????
Igra je bre pre 17-18 god. bila jedna d najprodavanijih u svetu..a njen tvorac (Sid Meier) usao je u 'hall of fame' cime se veoma, veoma mali broj ljudi moze pohvaliti.
I od '87 pa sve do 94-95 bila je na svim 'Top ten' listama mnogih casopisa.
Skoro celu deceniju se odrzati u samom vrhu, je velika, velika retkost. Danasnje igre su popularne jedva 5 meseci...
Itd. itd, da ne ponavaljam ono o cemu sam vec pisao..
I pre nego sto nekog napadnes informisi se. :twisted:

Pa eto nekim cudom nisam cula za igru, moji gejmerski dani poceli su malo kasnije. Ali, nisam ni znala da sam te napala. :? Moje pitanje je bilo cisto radi informisanja, ocekivala sam odgovor tipa "e pa ta igra ce da ima takvu i takvu grafiku, takve zagonetke, takvu muziku itd.", to nije bila provokacija. :wink:

Nego, jesi ti ono spominjao da mozes tu igru poslati mail-om, sad si me zainteresovao.

ja sam ponudio Monkey Island mail-om.
po meni je bolja od Pirates. Vise humora, takodje humor koji me ne nervira, sa druge strane, drugacija je igra, sve je klikeranje i ako je budes uzela, razbijaces glavu uvece kad legnes da spavas kako se resava nesto, onda kada se setis u pola noci resenja palices komp i igrati do ujutru. ;-)
 
DamnVegetarian:
ja sam ponudio Monkey Island mail-om.
po meni je bolja od Pirates. Vise humora, takodje humor koji me ne nervira, sa druge strane, drugacija je igra, sve je klikeranje i ako je budes uzela, razbijaces glavu uvece kad legnes da spavas kako se resava nesto, onda kada se setis u pola noci resenja palices komp i igrati do ujutru. ;-)

Igrala sam Monkey Island 4 i dopao mi se. Ne znam kakav je u poredjenju sa ostalim delovima ali volela bih da probam taj deo koji mozes da mi posaljes mail-om. Samo mi prvo reci koliko je to veliko?
 
Ok, seko ti si definitivno promasila vreme...
Dobro MYST ti se nesvidja, trazis nesto na foru The Longest Journey, da, da, definitivno si pogresila vreme, mislim vreme kad si odlucila da se bavis igranjem igara.
Za tebe su legende LucasArtsa i Sierre, koje su harale od pocetka '90 do neke '95-'96. To su bile igre! Dakle vec pomenuti Monkey Island, Indiana Jones, Sam&Max, Leisure Suit Larry, Police Quest, Kings Quest, Quest for Glory, Discworld... uh bilo ih je gomila, a davno bese, ljudi pomozite mi :wink:
Sta god uzmes od ovoga nemozes pogresiti, jedini problem koji se javlja: kako vecinu pokrenuti na modernim masinama, jer 90% gore navedenog radi pod DOS-om! Al' vredno je truda.
 
E, ne moram da dodam jos nesto u prilog tim igrama! To su legende ne igre, to je umetnost, primer kako se prave igre.
Neverovatno je sta su autori uspeli sve da proguraju i prenesu kroz tako malo bajtova!
To ti je onaj osecaj kao kad gledas dobar film, posle koga ti ostaje osmeh na licu, kao sto je npr. Indiana Jones ili Peti Element ili Pink Panter i sl... Razumes me vec.
Urnebesno!

E da setih se jos jedne, Full Thortle.
 

Back
Top