GDE da kupim...

Zahvaljujuci njihovom variranju kvaliteta,ja sam otisla u puratos po cokoladu i razlika je neuporediva,tako da sad ovu c cokoladu koristim uglavnom za kore u koje ide cokolda a u filove puratos jer je ukus mnogoo bolji,jeste dosta skuplja ali se isplati,nisam ni znala dok nisam probala.
 
Ja sutra idem u NS pa sam planirala i do Barvala, a sada da se sa vama posavetujem dakle hocu da kupim crni i crveni fondan. Videla sam negde ovde da ste pricale te fondan te gum pasta+ ili tako nesto. Meni treba za oblaganje torti. Sta mi vi preporucujete da kupim i kako da trazim to sto je dobro posto sam videla da ste nesto hvalili.
 
Ja sutra idem u NS pa sam planirala i do Barvala, a sada da se sa vama posavetujem dakle hocu da kupim crni i crveni fondan. Videla sam negde ovde da ste pricale te fondan te gum pasta+ ili tako nesto. Meni treba za oblaganje torti. Sta mi vi preporucujete da kupim i kako da trazim to sto je dobro posto sam videla da ste nesto hvalili.

Ja isto redovno koristim njihovu crvenu i crnu ali moj savet je ih da pozovete ako dolazite za NS samo zbog toga, jer moze da se desi da ih nemaju trenutno na lageru ( dva puta mi se desilo da nemaju, ali sva sreca da sam tu pa mi nije tesko palo).
 
sad sam u zdravoj hrani kupila 500gr dekstroze za 95 din.i pomislim kako jeftino.kod mog devera je 250 gr 130 din.i pogledam deklaraciju-made in china.valjda ce biti ok.vec sam bila kuci i mrzelo me da se vracam,a nemam vremena da odem do devera po drugu.sta vi mislite,jeste li imali iskustva sa made in china dekstrozom?
 
ke86j7.jpg


DakleM, na slici levo je ta "C promet 99", a na slici desno "C proizvodnja i promet 06". Ova u belom omotu, na pomenutom vašaru košta 3 za 100 dinara, ili 300 g 100 dinara.Ovu u crvenom omotu viđam na pijacama, ali ne nam pošto je, a ovu sam kupila u prodavnici za 35 dinara, jer nisam imala gde da kupim neku drugu, a mogla je da posluži. Meni lično, ukusnija je ova u belom omotu, ali Boba kaže da ovoj drugoj kvalitet varira, pa možda sam ja naišla na neku lošu seriju. Ona ipak više koristi čokoladu. Ova čokolada košta na tom istom vašaru 180 dinara, a od 400 g je, i meni je jednako ukusna kao "menaž", koja je moja omiljena čokolada za kuvanje.

kdmlna.jpg

Ja za praline isto koristim ovu od 400g i bas je super, sjajna i lepo se tempira. Rekli su mi da u Austriji ova od 400g kosta 1 euro, moram da nadjem mogucnost da je porucim.
 
ja ne znam gde ovo pitanje da smestim,pa ajde ovde,a moderatori neka ga premeste gde treba.
sta mislite,da li se umesto tragakanta za izradu mase za cvetove moze koristiti sirup za zvakacu gumu?jer sta je elasticnije od zvakace gume?
 
To je to 200 din 400g. Ako nadjem nesto jeftinije javljam. Moram da vidim sa ovim likom na Kalenicu kod koga je puna cena 180 din 400g, da li moze nesto jeftinije ako se uzme eca kolicina.
 
Daco druže, jel to ovaj krem?

aoryj9.jpg


Ako jeste, kakvih 350 din/kg. Ja ga plaćam 150 din/kg. :cool:

Nije to. Jedini krem koji izuzetno potseca na Euro krem jeste "Krem Krem"
od istog proizvodjaca (c proizvodnja i promet 06)Shabac.Ja ga ovde u kg-u trenutno placam 270 din po kilu!Pazi nije isti kao Eurokrem ali je veoma slican!!!Cak sam se i ja iznenadio koliko je slican a ceo zivot od kremova jedem samo euro krem i kinder krem :D
 
Pojavio se jos jedan...Takovo pravi i jeftiniju varijantu Eurokrema i zove se Brendi,kao i bananice i jos neki proizvodi.Ukus je taj,jedino sto je malo cvrsci...ali za torte i kolace je odlican i ja sam ga ovde u prodavnicama uzimala po 230 a u velikim trg.lancima je jeftiniji.
 
Pojavio se jos jedan...Takovo pravi i jeftiniju varijantu Eurokrema i zove se Brendi,kao i bananice i jos neki proizvodi.Ukus je taj,jedino sto je malo cvrsci...ali za torte i kolace je odlican i ja sam ga ovde u prodavnicama uzimala po 230 a u velikim trg.lancima je jeftiniji.

I ja sam ga probala i odlican je. Ukus je isti a cena dosta manja
 
Prosle nedelje sam kontaktirala proizvodjaca C proizvodnja 06 (cokolada u belom omotu).Imaju novu cenu...285 + PDV.Ne prodaju privatnim licima,ali se sve cesce mogu naci u maloprodaji.Ja sam dva dana pre nego sto cu ih zvati kupila u Subotici na pijaci po 55 din za 200 gr.Uzela sam 10 kg,tako da sam se snabdela za kraci period,ali sam vec dogovorila sa vlasnikom privatne radnje u komsiluku da mi poruci kad zatreba.Jednom prilikom sam uzela i onu u crvenom omotu i ...to nije to.

Rrzorice, gdje u Subotici si kupila ovu cokoladu, na pijaci mlijecnoj u gradu ili na buvljaku??? Ma a i mene vec sunce ogrije da je nadjem u svom gradu, toliko citam o njoj na forumu ali nikako ne mogu da je nadjem i kupim :-(
I dali je ta u bijelom omotu crna ili bijela cokolada, sve sam sad iscitala sa ove teme pa mi se malo zbuckalo u glavi...
 

Back
Top