IDEA-golgota kupovine....

zoya-1

Aktivan član
Poruka
1.001
Ne znam da li sam na dobrom mestu,ako nisam premestajte...Elem,ne znam koliko sam se puta zaricala da u IDEI vise necu nista kupovati,i opet sam to prekrsila....
Nekako mi se uvek nadje uz put,ajd samo da svratim ili vidim da imaju nesto sto mi treba na akciji i onda....golgota cekanja na kasi,njih milion radnika mile kao zuti mravi po radnji a kasirka se rastaje od zivota i obavezna im radi maximum2-3 kase a kupaca mali milion...:roll:
U NS ima tri IDEA marketa,i u svakom je ista prica...Kakva je situacija u drugim gradovima?Da li sam samo ja umislila da je to problem njihovih marketa?
 
Ja sam iz Niša a ovde ima IDEE bukvalno na svakom ćošku zato što su otkupili jedan stari lanac supermaketa. Ovde je apsolutno ista situacija. Na tri kase po radnji uvek radi samo jedna. Ali su neke cene prilično jeftinije nego u Maksiju, a i stalno ima nekih akcija. U principu izbegavam da uđem tamo iz istih razloga kao i ti.
 
Aaaaaa, pa vi ne znate da se ponasateeee...ja imam taktiku za nadrkane kasirke u IDEI i Maxiju koji nije nista bolji..tako ja blejao na jednoj kasi, 5 je radilo, ljudi milion, a slobodno 20 kasa. I ja lepo dreknem iz guzve - ima te li nameru da otvorite jos neku kasu? A ona bar da je bila ljubazna, da me je skrenula na nekog poslovodju ili bilo koga..ona meni uzvrati drekom - sta hoces, nema ko da radi, samo se zalite nesto... Ja se okrenem oko sebe, mali milion njih pomera artikle po policma levo i desno, niko nista konkretno ne radi..e onda se ja njoj lepo nasmesim, pa kazem - hvala, vrlo ste ljubazni. Onda se okrenem, odem na suhomesnato i lepo zaredjam - pola kg prsute najskuplje da se isece najtanje..pa onda suvi vrat takodje toliko..odem onda na sveze meso, pa kilogram do dva junecih snicli...pa odem na odeljenje ribe, pa potrpam cuda od onih morskih plodova, pa odem na gotova jela pa tamo uzmem ko zna koliko porcija hrane i tako odem na ISTU kasu...predjem preko reda, izvinim se ljudima, dodjem do gorepomenute 'ljubazne' kasirke i pitam jos jednom, umilnim glasom - da li imate nameru da otvorite jos neku kasu? Ona me prostreljje ponovo onim 'ljubaznim' pogledom od malopre..nisam joj dozvolio ni da otvori usta, samo sam joj lepo spustio korpu PUNU mesa i ostalog i rekao - e sad TI ovo pravdaj..priajtan dan vam zelim...pa da ste joj samo facu videli :per: Zar nisam djubre,a? :lol:
 
Ja sam iz Niša a ovde ima IDEE bukvalno na svakom ćošku zato što su otkupili jedan stari lanac supermaketa. Ovde je apsolutno ista situacija. Na tri kase po radnji uvek radi samo jedna. Ali su neke cene prilično jeftinije nego u Maksiju, a i stalno ima nekih akcija. U principu izbegavam da uđem tamo iz istih razloga kao i ti.

Znam za Nis,ja sam niska snajka...Skoro sam dolazila i zaista IDEA marketa ima kao bandera...Bila sam prosle godine i da prica je potpuno ista,izgleda da im je to model rada....Izludi kupca sto vise,da bi se vratio zadovoljan...:dash:
 
Aaaaaa, pa vi ne znate da se ponasateeee...ja imam taktiku za nadrkane kasirke u IDEI i Maxiju koji nije nista bolji..tako ja blejao na jednoj kasi, 5 je radilo, ljudi milion, a slobodno 20 kasa. I ja lepo dreknem iz guzve - ima te li nameru da otvorite jos neku kasu? A ona bar da je bila ljubazna, da me je skrenula na nekog poslovodju ili bilo koga..ona meni uzvrati drekom - sta hoces, nema ko da radi, samo se zalite nesto... Ja se okrenem oko sebe, mali milion njih pomera artikle po policma levo i desno, niko nista konkretno ne radi..e onda se ja njoj lepo nasmesim, pa kazem - hvala, vrlo ste ljubazni. Onda se okrenem, odem na suhomesnato i lepo zaredjam - pola kg prsute najskuplje da se isece najtanje..pa onda suvi vrat takodje toliko..odem onda na sveze meso, pa kilogram do dva junecih snicli...pa odem na odeljenje ribe, pa potrpam cuda od onih morskih plodova, pa odem na gotova jela pa tamo uzmem ko zna koliko porcija hrane i tako odem na ISTU kasu...predjem preko reda, izvinim se ljudima, dodjem do gorepomenute 'ljubazne' kasirke i pitam jos jednom, umilnim glasom - da li imate nameru da otvorite jos neku kasu? Ona me prostreljje ponovo onim 'ljubaznim' pogledom od malopre..nisam joj dozvolio ni da otvori usta, samo sam joj lepo spustio korpu PUNU mesa i ostalog i rekao - e sad TI ovo pravdaj..priajtan dan vam zelim...pa da ste joj samo facu videli :per: Zar nisam djubre,a? :lol:
Ahahaha to je i meni padalo na pamet da uradim. Imas rep od mene za ovo
 
Ma tako ti je isto svuda. Evo u Rodi danas, vikend akcija, 10% popusta, i sve puno. Meni je najblize pa tu kupujem svaki dan, al nikad nije ko vikendom. Brza kasa je najsporija. Po 30 ljudi u redu, a od 15 kasa radi 5. Ostali nesto svrckaju okolo. Cak sam srela zenu kad je pitala radnicu gde da ostavi ona velika kolica, a ova joj mrtva ladna odgovara "Ostavi tu naici ce vec neko kome ce zatrebati" okrenu se i ode negde, zena osta onako zacudjena
edit: ne vredi, nekulturna smo nacija, nenavikla da radi, i nece nam biti nikad bolje
 
Poslednja izmena:
Ja sam radela u Idei kao kasirka punih godinu dana,na početku kad je radnja počela sa radom bilo je za svako messto zadužen po neko a onda su počeli da smanjuju radnike,tako da je jedan kasir bio za celu radnju i naravno redovi su bili dugi,samim tim i puno nezadovoljnih mušterija.Gledali su da izvuču što više iz čoveka pa makar i na svoju štetu jer su ljudi sve manje i manje kupovali tu-normalno niko nema vremena za bacanje i neće da čeka.
 
Ne posecujem tu ustasku trgovinsku kucu

Ni tu niti vece lance megamarketa.
Bem ti naciju,svi bi da se obogate preko noci,a ovde u ovoj nasoj drzavi je to i tekako moguce.
Jednom prilikom na sajmu,trgovine ili tako nesto,intervjuisali su jednog vlasnika lanca megamarketa iz Nemačke,koji je izjavio sledece;"Kod vas je vrlo jeftina radna snaga,kod nas megamarketi ostvaruju skoro isti promet kao i kod vas,s'tim sto kod nas kasir ima platu oko 1800-2000. evra,a kod vas 200."
E sad i to je mnogo velika plata za radnika,nego mora i jos dodatne poslove da obavlja uz poslove kasira,da gazda nebi imao velike troskove zaposljavajuci jos radnika.
To samo moze u ovoj nasoj drzavi i nigde vise.
ŠTA TO BESE RADNICKI SINDIKAT???
 
Just men, slažem se sa tobom i ja bih najviše volela da mogu da kupujem u radnji u komšiluku, a ne da se cimam na drugi kraj grada i pravim zalihe za nedelju dana.
Ali u radnji u komšiluku mogu da kupuju samo bogataši, sirotinja se snabdeva u velikim lancima...

Ne brini ti zato ko se snabdeva gde.Samo eto cisto da znas da se upravo sirotinja snabdeva u tim malim radnjama po komsiluku gde je sve skuplje jer mogu da uzmu na crtu.
Bogati idu u MEGAMARKETE i kupuju po dvoja troja kolica kojekakvih gluposti za koje su culi da se jedu a neznaju ni kako ni uz sta se jedu,ali eto da se nadje.
 
Ajme meni,posto mi je IDEA najbliza da istrcim i uzmem nesto za dorucak kad sam na poslu ja tako danas i uradim...i eto ti potpune agonije,do 13 casova penzioneri imaju popust na kupovinu....Na kraju su me zvali s posla da pitaju gde sam??!
 
Ne brini ti zato ko se snabdeva gde.Samo eto cisto da znas da se upravo sirotinja snabdeva u tim malim radnjama po komsiluku gde je sve skuplje jer mogu da uzmu na crtu.
Bogati idu u MEGAMARKETE i kupuju po dvoja troja kolica kojekakvih gluposti za koje su culi da se jedu a neznaju ni kako ni uz sta se jedu,ali eto da se nadje.
:zcepanje::zcepanje::zcepanje: vala bas!
@tema: Izbegavam Ideu zbog guzve, obicno odem u drugi market, malo skuplji ali ima vise kasa i nema guzve. Kod nas u Idei ja bas skuceno, jedva prodjes sa malo vecom korpom. Ali kad nemam kud...
A kasirke nisu uopste neljubazne sa kakvom stokom imaju posla. :rtfm: Da ja radim tamo makar nedelju dana, platu bih docekala u zatvoru. :mrgreen:
 

Back
Top