IDEA-golgota kupovine....

Just men, slažem se sa tobom i ja bih najviše volela da mogu da kupujem u radnji u komšiluku, a ne da se cimam na drugi kraj grada i pravim zalihe za nedelju dana.
Ali u radnji u komšiluku mogu da kupuju samo bogataši, sirotinja se snabdeva u velikim lancima...

Nema to veze sa bogatstvom kupca već sa zdravim razumom, te omanje prodavnice po ćoškovima su zlo, em ne izdaju račune, em deru, i to treba izbegavati u širokom luku.

Nisam ulazio u ideu, niti planiram. :)
 
Uzeh danas Medveđu krv, piše akcija, 179 din. Kad stigoh kući, a ono na fiskalnom vidim 219din. Mrzelo me da se vraćam, a to mi je prava poslastica, jer plaćam karticom pa oni vrište kako ne mogu da mi vrate novac. Malo sutra, uvek mi vrate.
 
Nema to veze sa bogatstvom kupca već sa zdravim razumom, te omanje prodavnice po ćoškovima su zlo, em ne izdaju račune, em deru, i to treba izbegavati u širokom luku.

Nisam ulazio u ideu, niti planiram. :)

Te omanje prodavnice deru to je tacno ali jednostavno i moraju jer vecina u njihovoj okolini uzima kod njih na recku, a ako pogledas taj novac koji bi dobili odmah , mogli bi okrenuti jos par puta.Ljudi moraju misliti i na taj gubitak jer i od nabavljaca kada uzimaju robu sve je teze na pocek vec uglavnom i oni traze gotovinu, a oni sto i daju da se ceka daju ti odredjeni rok placanja, ako ga ne ispunis drugi put nema robe.
 
Pa to je bilo karikiranje jer deru kako si i sam primetio.

Naravno.

Te omanje prodavnice deru to je tacno ali jednostavno i moraju jer vecina u njihovoj okolini uzima kod njih na recku, a ako pogledas taj novac koji bi dobili odmah , mogli bi okrenuti jos par puta.Ljudi moraju misliti i na taj gubitak jer i od nabavljaca kada uzimaju robu sve je teze na pocek vec uglavnom i oni traze gotovinu, a oni sto i daju da se ceka daju ti odredjeni rok placanja, ako ga ne ispunis drugi put nema robe.

Ne znam baš da im je glavna prednost poček kod plaćanja, tu opciju imaju svi veliki marketi, čekovi, kartice na odloženo i dr, jedina prednost tih malih je kad ti treba nešto hitno da ne ideš daleko, a sve ostalo je katastrofa, počev od toga da ne izdaju račune, pa do cena i ostalog...
Ja ne pamtim kad sam uzimao nešto na recku, sve se odmah uredno plati, a to da bi kao mogli da obrću pare pa su zato skuplji, mislim, lol...to se zove dranje kože.
 
Naravno.



Ne znam baš da im je glavna prednost poček kod plaćanja, tu opciju imaju svi veliki marketi, čekovi, kartice na odloženo i dr, jedina prednost tih malih je kad ti treba nešto hitno da ne ideš daleko, a sve ostalo je katastrofa, počev od toga da ne izdaju račune, pa do cena i ostalog...
Ja ne pamtim kad sam uzimao nešto na recku, sve se odmah uredno plati, a to da bi kao mogli da obrću pare pa su zato skuplji, mislim, lol...to se zove dranje kože.

Pa to je ono ti nisi uzimao, niti ja uzimam ali zato ima ljudi koji tako sastavljaju kraj sa krajem od plate do plate.Inace sam se skoro zaprepastila kada mi je vlasnica takvog marketa, sa kojom sam dobro , da ne ispadne da zena laze, rekla kako je jedan sam od duznika njoj duzan 100 000 dinara., drugi 30 000 din. i kada sve to saberes pa malo li je na danasnje vreme.A gde su oni ostali sa po 3-4000 dinara x 30 njih pa ti vidi.
 
Pa to je ono ti nisi uzimao, niti ja uzimam ali zato ima ljudi koji tako sastavljaju kraj sa krajem od plate do plate.Inace sam se skoro zaprepastila kada mi je vlasnica takvog marketa, sa kojom sam dobro , da ne ispadne da zena laze, rekla kako je jedan sam od duznika njoj duzan 100 000 dinara., drugi 30 000 din. i kada sve to saberes pa malo li je na danasnje vreme.A gde su oni ostali sa po 3-4000 dinara x 30 njih pa ti vidi.

Ok, moguće da ima i toga, ali to je idiotizam, pored svih tih velikih marketa stvarno treba biti genije pa se snabdevati u malim prodavnicama po ćoškovima,cene realno ne vredi porediti obzirom da i vlasnici malih prodavnica kupuju u velikim marketima, recimo, imaš rodić u luci u ns u kom može da kupuje svako a ujedno se tamo nabavljaju robu i te male prodavnice...
 
Pa Alba i 021 imaju otprilike iste cene kao Tempo. Nešto je jeftinije u Univeru, nešto u Tempu, mada mi se čini da je u zadnje vreme Tempo skuplji. Ali ja inače slabo pazarim u Tempu, uglavnom robu koje nema u Univeru tj.neprehranu.
Ja sam teški lokal patriota.
Novi Sad - država! :zper:
 
uh kako mrzim redove a jos vise prodavnice sa popustima za sirotinju. Radnici su uvek neljubazni,nadrkani,kasirke ruzne ,aaaa mrzim ta mesta. Bolje da svratim i da platim skuplje nesto,da mi se neko nasmeje i oraspolozi dan,nego da dodjem i da neko me gleda nadrkano i da me iznervira i upropasti dan.
 
Ti lokalci sto daju na recku, kao da im se debelo ne isplati. Ne provlace kroz fiskalnu ni tad ni nikad kad te vide, tako da samo mogu da zarade. A cine ti uslugu, pa komsije ste.. mos misliti..

Inace me to sa fiskalnim racunima izuzetno nervira i mogu do besvesti da se prepirem zbog toga. Ionako prevaljujes na mene pdv, jos da me dodatno pljackas preko budzeta, kako da ne.
 
Mene boli uvo za fiskalni. Što reče neko pametan: "Nije u redu prevariti čoveka, ali jeste državu". :lol:

Nego mi nije jasno kako se isplati kupovati na recku? Svakako na kraju moraš da platiš i to debelo.
Jedino ako ne platiš uopšte, a sudeći po nekom od gornjih postova, ti što kupuju na recku ni nemaju nameru da plate.
 
Mene boli uvo za fiskalni. Što reče neko pametan: "Nije u redu prevariti čoveka, ali jeste državu". :lol:

Nego mi nije jasno kako se isplati kupovati na recku? Svakako na kraju moraš da platiš i to debelo.
Jedino ako ne platiš uopšte, a sudeći po nekom od gornjih postova, ti što kupuju na recku ni nemaju nameru da plate.


Pa upravo tako, jedan je sa gore pomenutom najvecom svotom , koji je uzimao na recku,otisao da radi u inostranstvu, pa... bice poklonjeno .
 
Mene boli uvo za fiskalni. Što reče neko pametan: "Nije u redu prevariti čoveka, ali jeste državu". :lol:

Nego mi nije jasno kako se isplati kupovati na recku? Svakako na kraju moraš da platiš i to debelo.
Jedino ako ne platiš uopšte, a sudeći po nekom od gornjih postova, ti što kupuju na recku ni nemaju nameru da plate.

Problem je u tome što ćeš ti kroz poreze platiti to za njega. ;)
 
Ne mislim da je u redu prevariti drzavu. Zato smo tu gde jesmo.. "kombinat umro, a on se rodio"..

Ali tu je jos nesto.. taj stav..

1. odakle njemu ideja da kad me vidi misli da moze da se ponasa tako bahato. A kad dodje perica sve po ps-u.

2. jednom ti proda mleko na recku pa te jase sve dok obavlja delatnost (ne kupujem na recku inace, ali je to taj odnos koji moze da se javi u bilo kojoj oblasti drustvenih odnosa.. kada ti neko ucini jednom nesto, u vrednosti mleka otprilike, ali svejedno ne mozes vise da ga se otreses dok si ziv)..
 
Plus fina je to zarada, po tom sistemu. Ja snosim pdv, on odbije prethodne poreze, i placa zapravo samo nabavnu cenu proizvoda, a kako kupuje na veliko i ko zna kako se tu dovija, komotno svako peto mleko moze da zafrljaci u Dunav.
 

Back
Top