IDEA-golgota kupovine....

Kod nas se tek pre par meseci otvorila Idea, ja za to vreme bila samo dva puta , ali iz drugog razloga.Cene su im paprene .Htela da uzmem cajnu ajd` racunam tamo je verovatno povoljnija nego u ostalim radnjama, kad pogledam kod njih je jos skuplja preko 1000 din. a ja se bunila sto je u obicnima radnjama oko 800 i 900 din.:dash:

I da kod nas guzve nema.:D
 
Kod nas se tek pre par meseci otvorila Idea, ja za to vreme bila samo dva puta , ali iz drugog razloga.Cene su im paprene .Htela da uzmem cajnu ajd` racunam tamo je verovatno povoljnija nego u ostalim radnjama, kad pogledam kod njih je jos skuplja preko 1000 din. a ja se bunila sto je u obicnima radnjama oko 800 i 900 din.:dash:

I da kod nas guzve nema.:D
Izgleda da vi nemate mnogo penzionera u kraju...:whistling:
 
Ljudi, možda niste upućeni, ali obični radnici ne smeju da sednu za kasu jer nisu prošli obuku. .
Ja mislim da samo trgovci mogu da rade na kasi, a da aranžeri (ili kako se to već zove) smeju samo da razmeštaju stvari po policama i TREBALO bi da umeju da te upute gde šta stoji
Mislim da postoje i različiti smerovi u trgovačkoj školi za ove dve stvari

A kad god odem u Ideju, nigde nema korpi, i onda ustanoviš da treba da uđeš unutra i da kao jastreb čekaš kad će neko da isprazni svoju korpu i da skočiš na nju pre nego što je neki drugi kupac preotme
 
Jukie, nije bitno koju školu ili smer ima osoba, bitno je da mora da prođe obuku za rad na kasi. Inače kasirke imaju veće plate od ostalih trgovaca. Tu ne podrazumevam mesare, ribare i pekare koji rade u okviru marketa. Oni imaju najveće plate, ali je sve to mizerija, na žalost.
Trgovci koji slažu robu na rafove znaju gde šta stoji, ali ljubaznost već zavisi od čoveka, a ne od trgovine. A opet, ljubazan trgovac ima veće šanse da zadrži posao, mada nije pravilo.
 
Ja mislim da samo trgovci mogu da rade na kasi, a da aranžeri (ili kako se to već zove) smeju samo da razmeštaju stvari po policama i TREBALO bi da umeju da te upute gde šta stoji
Mislim da postoje i različiti smerovi u trgovačkoj školi za ove dve stvari

A kad god odem u Ideju, nigde nema korpi, i onda ustanoviš da treba da uđeš unutra i da kao jastreb čekaš kad će neko da isprazni svoju korpu i da skočiš na nju pre nego što je neki drugi kupac preotme

Nema korpi zato da bi uzeli one velike pa više natrpali.
 
Jukie, nije bitno koju školu ili smer ima osoba, bitno je da mora da prođe obuku za rad na kasi. Inače kasirke imaju veće plate od ostalih trgovaca. Tu ne podrazumevam mesare, ribare i pekare koji rade u okviru marketa. Oni imaju najveće plate, ali je sve to mizerija, na žalost.
Trgovci koji slažu robu na rafove znaju gde šta stoji, ali ljubaznost već zavisi od čoveka, a ne od trgovine. A opet, ljubazan trgovac ima veće šanse da zadrži posao, mada nije pravilo.

Ma ti pricas o necemu sto ovde ne postoji.

Kakvu ljubaznost ocekujes od nekoga ko radi za 15000...jashe ga ko stigne....slobodne dane dobija na kashicicu..jednostavno je ko rob.
Sa druge strane opet moglo bi se gledati i tako da ako je vec prihvatio taj posao onda neka ga radi kako treba ili neka da otkaz.

Naravno treba i dodati to da se u Srbiji dobar i vredan radnik, posten.....ne ceni.....ovde uglavnom u 99% slucajeva napreduju i budu nagradjeni vezare i shlihtare. Onaj ko vredno i posteno radi uvek na kraju ispadne budala.
 
Original postavio Torrente Bgd Pogledaj poruku
Ma ti pricas o necemu sto ovde ne postoji.

Naravno treba i dodati to da se u Srbiji dobar i vredan radnik, posten.....ne ceni.....ovde uglavnom u 99% slucajeva napreduju i budu nagradjeni vezare i shlihtare. Onaj ko vredno i posteno radi uvek na kraju ispadne budala.

Kod nas takve zajasu jos gore... dok mu dusu ne uzmu! :evil:
Naravno da ako razmisljas svojom glavom,onda si ne pozeljan.
Njima su potrebni koji slusaju kao roboti,znaci, rade ono sto im se kaze ,i naravno cinkare, koji jedva cekaju da ocinkare kolege koje su nesto rekle ili uradile sto ne ide u korist vlasniku.
Za to cinkarenje se dobija unapredjenje na radnom mestu,posto takvog kolegu ne vole radnici ali je zato idealan poslodavcu.
 
Naravno da znate da je maloletnim licima zabranjena kupovina cigara i alkohola, al ja to do sad nisam videla primenjeno. I tako ja u Rodi, ispred mene klinka mozda 6-7 razred, stavila 2 cokolade 27 kafa i Sangriu. Upakova prodavacica sve, ostavi Sangriu za kraj, i pita je ima li 18. Naravno, nema. Kaze joj da tu to kupiti nece. Ja izlazim s kase, a mene klinka ko u americkim filmovima, zaustavlja da me moli da joj ja kupim vino. I kad sam ja odbila ona opusteno pita: "Zar i VI?". ps i ja sam kupila Sangriu. U svakoj piljari preko puta je niko ne bi pitao, i mnogo mi je bilo dobro kad sam videla DA SE ZAKON IPAK NEGDE POSTUJE
 
Ona me prostreljje ponovo onim 'ljubaznim' pogledom od malopre..nisam joj dozvolio ni da otvori usta, samo sam joj lepo spustio korpu PUNU mesa i ostalog i rekao - e sad TI ovo pravdaj..priajtan dan vam zelim...pa da ste joj samo facu videli Zar nisam djubre,a?

Jesi .... uopste ne kapiram ovaj tvoj postupak ... mogao si odmah da ostavis korpu umesto sto si dodatno "napravio stetu" ... kao da je ta zena sa kase, koja vec sedi na svom radnom mestu, kriva sto ostale kase ne rade. Mislim, sto ti sa njom uopste ulazis u dijalog? Sto nisi sefa trazio?

Eto, konacno si i ti uspeo nekoga da zajebesh... tako meni deluje ova tvoja prica.
 
Naravno da znate da je maloletnim licima zabranjena kupovina cigara i alkohola, al ja to do sad nisam videla primenjeno. I tako ja u Rodi, ispred mene klinka mozda 6-7 razred, stavila 2 cokolade 27 kafa i Sangriu. Upakova prodavacica sve, ostavi Sangriu za kraj, i pita je ima li 18. Naravno, nema. Kaze joj da tu to kupiti nece. Ja izlazim s kase, a mene klinka ko u americkim filmovima, zaustavlja da me moli da joj ja kupim vino. I kad sam ja odbila ona opusteno pita: "Zar i VI?". ps i ja sam kupila Sangriu. U svakoj piljari preko puta je niko ne bi pitao, i mnogo mi je bilo dobro kad sam videla DA SE ZAKON IPAK NEGDE POSTUJE

Sta to vredi kad moze da ode preko i da kupi? Zakon da bi funkcionisao moraju svi da ga postuju!!!
 
Jesi .... uopste ne kapiram ovaj tvoj postupak ... mogao si odmah da ostavis korpu umesto sto si dodatno "napravio stetu" ... kao da je ta zena sa kase, koja vec sedi na svom radnom mestu, kriva sto ostale kase ne rade. Mislim, sto ti sa njom uopste ulazis u dijalog? Sto nisi sefa trazio?

Eto, konacno si i ti uspeo nekoga da zajebesh... tako meni deluje ova tvoja prica.
Mislim da nisi u pravu.
Ovde se niko ne postuje,pa ni kupac.Opste je poznato da trgovac zavisi direktno od kupca.
Malo vise ovakvih postupaka bi nateralo poslovodje da se drugacije organizuju u megamarketima.Samim tim bi bilo vise zadovoljnih kupaca.
A koga je moliti nije kuditi.
Prema tome,trgovci bi mogli malo vise da pokazu ljubaznosti i postovanja prema kupcima.
Uopsteno,svima nama bi dobro doslo malo vise kulture a o bontonu necu ni da pomisljam.
 
Ima penzionera , samo nemamo ta snizenja za njih ocigledno :roll:

I to bi trebalo da bude smesno ili sta..???

Ti mislis da penzioneri vole da jurcaju po marketima jureci za snizenjima????

Mislis da ne bi vise voleli da imaju penzije vredne coveka i da mogu da pazare gde hoce a da ne gledaju svaki dinar gde mogu da ustede posto inace ne bi mogli da prezive u ovoj smrdljivoj lopovskoj drzavi kojom vlada olosh????
 
Mislim da nisi u pravu.
Ovde se niko ne postuje,pa ni kupac.Opste je poznato da trgovac zavisi direktno od kupca.
Malo vise ovakvih postupaka bi nateralo poslovodje da se drugacije organizuju u megamarketima.Samim tim bi bilo vise zadovoljnih kupaca.
A koga je moliti nije kuditi.
Prema tome,trgovci bi mogli malo vise da pokazu ljubaznosti i postovanja prema kupcima.
Uopsteno,svima nama bi dobro doslo malo vise kulture a o bontonu necu ni da pomisljam.

Slazem se, samo sada pricas o drugoj pojavi, a moj reply se odnosio na "istresanje" preko kasirke koja veze nema sa organizacijom u marketu, i sa manjkom operativnih kasa.
 
Mislim da nisi u pravu.
Ovde se niko ne postuje,pa ni kupac.Opste je poznato da trgovac zavisi direktno od kupca.
Malo vise ovakvih postupaka bi nateralo poslovodje da se drugacije organizuju u megamarketima.Samim tim bi bilo vise zadovoljnih kupaca.
A koga je moliti nije kuditi.
Prema tome,trgovci bi mogli malo vise da pokazu ljubaznosti i postovanja prema kupcima.
Uopsteno,svima nama bi dobro doslo malo vise kulture a o bontonu necu ni da pomisljam.

Pa koliko para toliko i muzike .

Da Miskovic ,Todoric i slicni lopovi placaju te radnike posteno oni bi se osmehivali ko ludi na brasno i bili maximalno ljubazni. Cak da im daju oko 40000 platu bili bi takvi a tih 40000 bi mogli opusteno da daju ali nece kada nalaze nesretnike da im rade za 15-16000. A taj sto prima 15000 i nije mu nesto do smeha.
 
I to bi trebalo da bude smesno ili sta..???

Ti mislis da penzioneri vole da jurcaju po marketima jureci za snizenjima????

Mislis da ne bi vise voleli da imaju penzije vredne coveka i da mogu da pazare gde hoce a da ne gledaju svaki dinar gde mogu da ustede posto inace ne bi mogli da prezive u ovoj smrdljivoj lopovskoj drzavi kojom vlada olosh????

Da li je izgledalo kao da se smejem, ne vec mi je vise cudno ako svuda gde ima Idea ima ta snizenja a u mom gradu nema, jel ona nesto zasebna.

A ta snizenja ne jure samo penzioneri, na zalost, vec svi , bar je tako kod mene na jugu.
 
Slazem se, samo sada pricas o drugoj pojavi, a moj reply se odnosio na "istresanje" preko kasirke koja veze nema sa organizacijom u marketu, i sa manjkom operativnih kasa.
Ne pricam ja o drugoj pojavi,manjak ide na teret marketa, a ne na teret kasirke,a ako je stalo sefu tog objekta da mu se ne desavaju vise slucajevi poput slucaja koji nam je vec poznat,onda ce povecati broj kasa i time smanjiti broj nezadovoljnih kupaca.
 
Pohvalu za zoyu, za ovu temu :)
Idea je kod mene otvorena pre par meseci i skreno jedva sam cekala, jer u malom gradu, gde nema konkurencije cene su astronomske! Ali, ubrzo sam shvatila, da to ista prica kao i ostalim radnjama ovog lanca u bilo kom gradu da se nalaze.
Prodavacice su krajnje neljubazne, jednostavno receno, bez elementarne kulture! Kada ih pitate gde sta svoji belo vas gledaju, samo sto vam ne kazu sami trazite! Kasa je posebna prica, sinoc stojim u redu, jedna kasa radi, nas ko zna koliko stoji u redu, a postoje tri kase, jednog trenutka prodavacica otvora jos jednu kasu i imenom zove ljude (svoje prijatelje) da izadju iz reda i predju kod nje na kasu, cist bezobrazluk! Markice za posudje su posebna prica, te ih ima, pa ih nema, pa vam potpisu racun, pa ih uzmite kad dodju, kad dodju onda niste uzeli kod menen, morate kod koleginice, znate mi s eduzimo sa njima, najobicnija laz, a gledala sam kako svojim prijateljima dele te markice, koliko im treba. Inace, vecina prodavacica u pomenutoj radnji je i ranije radilo u trgovini i imaju bas prilicno losu reputaciju kao radnici.
Obzirom da sam cesto kupovala i u Idei u Nisu, par puta u NS-u, svuda je ista prica.
To sto one rade za 15000,bas me briga i ja radim za 20000, i to po deset sati dnevno, pa to znaci, da trebam da budem drska i neljubazna.
Jos nesto, znam zenu na salteru koja radi za 14000 i kad god pozovem i kad se ona javi dobijem detaljno upustvo za sve sto mi treba i ljubaznost!
 

Back
Top