Ag

goodday

Iskusan
Poruka
5.338
ok...nigde ne mogu da nadjem pa me interesuje, zashto srebro deluje kao antiseptik?...
zna neko??
obichno se koristi kao AgNO3 pri dezinfekciji....ali...i kashichica koju koriste popovi je takodje od Ag...pa zbog toga ne moze da dodje do infekcije...itd..
ali ne kapiram zbog chega se to deshava :?
 
Izvini,to sto koriste popovi ja mislim da je bakarno,ali ne veruj mi na rec... Svidja mi se pitanje,jer je i mene to kopkalo vec duze vreme... Nadam se da ce neko odgovoriti...
 
EKol:
Izvini,to sto koriste popovi ja mislim da je bakarno,ali ne veruj mi na rec... Svidja mi se pitanje,jer je i mene to kopkalo vec duze vreme... Nadam se da ce neko odgovoriti...
ma nema problema...100% je Ag...nikako Cu...ljudi kada se "pricheshcuju" ili tako neshto, uzimaju iz Ag kashichice...koja se ne pere posle upotrebe...
ista stvar sa escajgom....
1% rastvor AgNO3 se stavlja na gaze...itd
 
evo...sada sam nashao da mnoge bakterije (Ag deluje na 650 vrsta)...virusi i gljive koriste *specifichan metabolichki enzim...Ag ga efikasno onemogucava....
znachi Ag je toxichno za mnoge bakterije...viruse..gljive..parazite...neke protozoa....

radi se o "koloidnom srebru"...

ok...kako sam i pretpostavio....kada se postigne 99.99% chistoca Ag...(drzi se u demineralizovanoj vodi)..ono jonizuje....znachi Ag-...koje je suprotno * enzimu patogenih organizama....pa ga tako neutralishe...shto je najbitnije patogeni organizmi ne razvijaju imunitet...kao kod terapije sa antibioticima...takodje nema nikakve kontraindikacije....
videcu shta josh mogu da saznam....e...hvala na podsticaju da "pomerim" svoje dupe
 

Back
Top