Koko promijeniti ime START u MS-DOSU.

Koliko se secam...nekada davno sam negde procitao...

Proces se svodi na otvaranje resursa iz explorer.exe programa. I onda, prvo se napravi kopija explorer.exe, a postojeci edituje menanjem poruke start i ikonice pored, to snimis pod drugim imenom ili pod istim imenom samo u drugi folder jer je explorer.exe aktivan i ne mozes ga iz XP-a prekopirati.
Restartujes komp, pokrenes MSDOS disketu i prekopiras editovan ex.exe preko onog koji je u win folferu.
Alat koji se koristi za "zavirivanje" u resurse je Resource Hacker.

A detaljnije o procesu ces naci lako na netu, malo proguglaj.

Ako nisi iskusniji korisnik racunara, mani se ovoga jer ces sebi napraviti samo vise problema nego koristi.


Poz.
 
Leka:
Koliko se secam...nekada davno sam negde procitao...

Proces se svodi na otvaranje resursa iz explorer.exe programa. I onda, prvo se napravi kopija explorer.exe, a postojeci edituje menanjem poruke start i ikonice pored, to snimis pod drugim imenom ili pod istim imenom samo u drugi folder jer je explorer.exe aktivan i ne mozes ga iz XP-a prekopirati.
Restartujes komp, pokrenes MSDOS disketu i prekopiras editovan ex.exe preko onog koji je u win folferu.
Alat koji se koristi za "zavirivanje" u resurse je Resource Hacker.

A detaljnije o procesu ces naci lako na netu, malo proguglaj.

Ako nisi iskusniji korisnik racunara, mani se ovoga jer ces sebi napraviti samo vise problema nego koristi.


Poz.

Uspio sam da to uradim ali možeš samo da staviš četri slova jer ako staviš više onda se sve pomiješa pa moraš ponvo kopirati explorer. Hvala ti!!!
 

Back
Top